СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр. № 1-кс/759/2241/22
ун. № 759/9041/22
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2022 року м. Київ
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю: прокурора ОСОБА_3 ,
власника майна ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засідання клопотання прокурора віддідлу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно по кримінальному провадженню № 42022110000000101, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України,
ВСТАНОВИВ:
02.08.2022 до суду надійшло вищезазначене клопотання прокурора віддідлу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 .
Розпорядженням керівника апарату від 08.08.2022 у зв`язку із перебуванням судді ОСОБА_5 на лікарняному по справі призначено повторний автоматизований розподіл вищезазначеної судової справи, яку передано у провадження судді 08.08.2022.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Головою правління Благодійного фонду «Мігас» ОСОБА_6 , використовуючи власний смартфон, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_1 , на Інтернет-ресурсі «Olx» натрапив на оголошення про продаж паливно-мастильних матеріалів, в описі було зазначено: «Продаю бензин 95, 92 и Дизель Цена 90 грн/литр (до 50 литров) 80 грн/литр (50- 100 литров) 70 грн (100-200 литров) Постоянным клиентам, постоянная цена. 70- 80 грн. Свежесобранный бензин с заправок разливаю по 20,30,50 и более литров.» Особа, що реалізує паливо через мережу Інтернет підписана як - « ОСОБА_7 » номер телефону НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до інформації Міністерства економіки України, станом на 12.05.2022 Відповідно до вимог пункту 414 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на підставі розрахунків акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України (лист від 12.05.2022 № 16/2-87-22 визначено середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10ppm, яка становить 35,31 гривень, та 1 літра бензинів автомобільних GASOLINE 10ppm, яка становить 33,36 гривень).Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» з 01.07.2019 запроваджено ліцензування діяльності усіх суб`єктів господарювання, які здійснюють виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним.
Статтею 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» визначено, що суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місця оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п`ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України. Ліцензії на право зберігання пального видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем розташування місць зберігання пального терміном на п`ять років.
Суб`єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальни, на які отримані відповідні ліцензії.
Роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них відповідної ліцензії на роздрібну торгівлю.
Відповідно до «Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1997 (із змінами від 4 грудня 2019) роздрібна торгівля нафтопродуктами здійснюється за наявності у суб`єкта господарювання відповідних документів дозвільного характеру та ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.
Пунктом 10.2.4 «Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України» забороняється приймати нафтопродукти на АЗС у разі: відсутності пломб вантажовідправника, їх порушення (у випадках пломбування автоцистерни) або невідповідності відбитка, що вказані в ТТН; відсутності свідоцтва про повірку автоцистерни; несправності зливного пристрою автомобільної цистерни; несправності заземлювального пристрою; під час грози; неналежного оформлення або відсутності ТТН; наявності підтоварної води і механічних домішок в нафтопродукті; невідповідності якості нафтопродукту вимогам нормативного документа; відсутності паспорта якості на нафтопродукт або неналежного його оформлення (відсутність номера, марки та виду, заповнення не за всіма показниками якості); відсутності копії сертифіката відповідності.
Відповідно до ст. 215 Податкового кодексу України, до підакцизних товарів належить пальне, у тому числі товари (продукція), що використовуються як пальне для заправлення транспортних засобів, обладнання або пристроїв з двигунами внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення, з двигунами внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням, з двигунами внутрішнього згоряння з кривошипно-шатунним механізмом.
Будучи допитаним в якості свідка ОСОБА_8 , останнього було запрошено до закритої групи у месенджері Viber « ІНФОРМАЦІЯ_2 », особа яка підписана, як « ОСОБА_9 РRОRАВ» кожного дня з 08 год. ранку публікує у вищевказаній групі повідомлення про наявність палива, тип палива та ціну за літр палива та скидає геомітку де його можна придбати, як останній вказав в протоколі «без черг та лімітів», однак у кожному повідомлені ОСОБА_9 зазначає, що оплата тільки виключно за готівковий розрахунок та виключно після зазначення паролю заправнику «Від ОСОБА_10 ». Останній здійснив заправку власного автомобіля та заправив каністру дизельним пальним. Після чого, в останнього від даного дизельного палива, що він придбав за адресою: АДРЕСА_2 , на території «Київського комунального автотранспортного підприємства №2737», інформація про яку була зазначена у групі «Заправка РRОRАВА ДП А95», пошкодився двигун та паливна система автомобіля.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні та необхідність застосування заходів забезпечення кримінального провадження, про які він просить суд.
ОСОБА_4 у судовому засіданні проти клопотання зааперечував, зазначивши, що при обшуці його не було, він знаходився у лавах ЗСУ, якість пального ввжає задовільною і обставину яка склалася помилковою, оскільки оголошення на ОЛХ про продаж пального ні він ні його службові особи не розміщували, а напроти, його станція заправляла безкоштовно автомобілі ЗСУ та міссія ООН.
Заслухавши пояснення прокурора, захисника, вивчивши зміст та мотиви клопотання і надані суду письмові докази, суд приходить до наступного.
29.07.2022 на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_11 від 30.06.2022, на території колишнього КП «Київського комунального автотранспортного підприємства №2737» (код ЄДРПОУ 05456746), розташованого за адресою: м. Київ, вул. Стеценко 20А , яка перебуває у власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради, проведено обшук.
29.07.2022 слідчим прийнято процесуальне рішення, та в порядку ст. 110 КПК України, вищевказані вилучені речі були визнані речовими доказами по кримінальному провадженні. З метою збереження речових доказів, виникла необхідність у зверненні до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на майно
Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено. У разі тимчасового вилучення майна під час обшуку, огляду, здійснюваних на підставі ухвали слідчого судді, передбаченоїстаттею 235цього Кодексу, клопотання про арешт такого майна повинно бути подано слідчим, прокурором протягом 48 годин після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, в якої його було вилучено.
Відповідно до ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Згідно ч. 2ст. 170 КПК України, метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Відповідно до ч. 3ст. 170 КПК Україниз якої вбачається, що підставою арешту майна є наявність ухвали слідчого судді чи суду за наявності сукупності підстав чи розумних підозр вважати, що майно є предметом, доказом злочину, засобом чи знаряддям його вчинення, набуте злочинним шляхом, є доходом від вчиненого злочину або отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину. Арешт майна можливий також у випадках, коли санкцією статтіКримінального кодексу України, що інкримінується підозрюваному, обвинуваченому, передбачається застосування конфіскації, до підозрюваної, обвинуваченої особи заявлено цивільний позов у кримінальному провадженні. Арешт також може бути застосовано до майна третіх осіб з урахуванням частини другої цієї статті.
На підставі ч. 10ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Слідчий суддя вважає, що прокурором частково доведено, про існування передбачених законом підстав для арешту майна; надано достатньо доказів, які вказують на те, що майно на яке було спрямоване вказане правопорушення є предметом кримінального правопорушення; враховано розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального правопорушення; відсутність негативних наслідків арешту майна для інших осіб. У накладенні арешту на грошові кошти купюрами номіналом: 1) 1 грн.-8 шт.; 2) 2 грн.-2 шт.; 3) 5 грн.-20 шт.; 4) 10 грн.-46 шт.; 5) 20 грн.-64 шт.; 6) 50 грн.-57 шт.; 7) 100 грн.-44 шт.; 8) 200 грн.-103 шт.; 9) 500 грн.-64 шт.; 10) 1000 грн.-1 шт. та автомобіль марки «Renault» 2700151, ДНЗ НОМЕР_2 (бензовоз) відмовити, оскільки прокурором у судовому засіданні на запитання суду не довів, що зазначені кошти здобуті злочинним шляхом, а не є особистою власністю власника приміщення де проводився обшук або присутніх осіб під час обшуку, а також не доведено що автомобіль марки «Renault» 2700151, ДНЗ НОМЕР_2 (бензовоз) використовувався для незаконного виготовлення та відпуску паливно-мастильних матеріалів без відповідної ліцензії.
Таким чином, у вказаному клопотанні зазначено, що підставами, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна, що передбачено ч. 1-3ст. 170 КПК України, є захист права приватної власності потерпілого, забезпечення схоронності майна, що підтверджується, протоколом допиту потерпілого.
Підставою заборони на використання майна з метою збереження речових доказів, що передбачено ч. 4ст. 170 КПК України, є запобігання відчуження майна, а також інші наслідки, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, якими є: неможливість проводити слідчі дії.
З огляду на вищевикладене слідчий суддя, розглянувши дане клопотання та перевіривши надані в обґрунтування цих питань докази з урахуванням ч. 10ст. 170 КПК України, прийшов до висновку, що клопотання про арешт майна підлягає частковому задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 167, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
клопотання прокурора віддідлу Київської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно по кримінальному провадженню № 42022110000000101, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України задовольнити частково.
Накласти ареш на виявлені та вилучені під час проведення обшуку на території колишнього КП «Київського комунального автотранспортного підприємства №2737» (код ЄДРПОУ 05456746), розташованого за адресою: м. Київ, вул. Стеценко 20А , яка перебуває у власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради:
-Копії дозволу ГУ Держпраці у Київській області № 2602.19.32 від 23.08.2019 на 10 арк.
-Копія ліцензії ДФС України № 990614201901128 від 03.07.2019 на 1 арк.;
-Копія договору № 73 про передачу майна територіальній громаді м. Києва в оренду від 04.07.2019 з 2-ма додатками на 5 арк.;
-Копія договору № 74 від 04.07.2019 на 2 арк.;
-Копія договору ГУ Держпраці в Київській області № 2610.19.32 від 23.08.2019 на 10 арк.;
-Копія ліцензії № 990514201900386 від 18.09.2019;
-Копії сертифікатів відповідності Серії АА № 000349, 000350, 000440, серії ВГ №4А1.145.003.2628-16, серії ДТ №4А1.145.0003693-17, серії ВГ № 4А1.145.0037828-16, серії ДТ № 4А1.145.0002132-16;
-Копії декларацій про відповідність № ВІN 10042021/Т8-177/ВТ-К5-е, №4А.Т8.100. НОМЕР_3 -21;
-Копії декларацій про відповідність № 4А.01042016-В-К5-С, 4А.29032017-В-К5-С, 4А.02082016-В-К5-С;
-Копії паспортів на паливо № 1520, № 145, 773, 1252, 892, 334;
-Копії сертифікатів відповідності № ВІN.00181-01, ВІN.00412-21;
-Копія рішення щодо видачі сертифікату відповідності від 24.05.2021;
-Копія звіту щодо відповідності продукції вимогам технічного регламенту № ВІN.00177-21;
-Копії паспортів на паливо № 149, 1583, 1343, 721, 1351, 1091;
-Оригінали товарно-транспортних накладних на відпуск нафтопродуктів № 00038072, від 23.02.2022, № 00031220 від 18.10.2021, № 00031220 від 18.10.2021, № 52356 від 18.07.2022;
-Акцизна накладна № 75 від 18.10.2021;
-Заявка № 153630;
-Шістнадцять пустих бланків ТТН на відпуск нафтопродуктів без номерів і дат з відтисками печаток ТОВ «АТЛ-Люкс»;
-Аркуші з друкованим текстом та рукописними записами зі списками автомобілів на 17 арк.;
-Відомісті за 04.06.2019, 05.11.2021, 14.05.2022, 29.07.2022 24.05.02 на 10 арк кожна;
-Чернові записи з зазначенням номерів авто, види палива та об`ємів на 5 арк.;
-Два примірники договорів № 10/09-01 потсавки нафтопродуктів від 10.09.2019 на 4 арк.;
-Акти надання послуг № 802 від 30.09.2018, № 802 від 20.09.2018;
-Рахунок на оплату, № 758 від 30.09.2018;
-Рахунки-фактури № СФ-0001356 від 04.08.2020, № СФ-0000158 від 11.05.2021, СФ-000320 від 16.12.2019, СФ-000316 від 11.12.2019, СФ-0001210 від 17.08.2021, СФ-019769 від 24.10.2019, СФ-01522 від 06.09.2019, № СФ-0000932 від 23.06.2021 , СФ-0000214 від 16.09.2020;
-ТТН № 16/09-03 від 16.09.2020;
-Договір № 15/09-01 поставки нафтопродуктів від 15.09.2020 2-х примірниках на 4 арк;
-Копія сертифікату якості серії АА № 000349;
-Копія паспорта № 1091;
-Видаткові накладні № РН-0000221 від 16.09.2020, ФН-0001028 від 23.06.2021, РН-0001463 від 09.09.2019, РН-0002033 від 14.10.2018, РН-0001324 від 17.08.2021, РН-0000225 від 16.12.2019, РН-0000222 від 11.12.2019, РН- 0000158 від 12.05.2021, РН-0003608 від 05.08.2022;
-Акт звірки взаємних розрахунків за період 9 місяців 2018 року за договором № 15/03-01 від 15.03.2018;
-Дві відомості (одна без дати, але із списком клієнтів, друга за 16.06.2022);
-Акт звірки взаєморозрахунків між ТОВ «АТЛ-Люкс» та ТОВ « Будінженері» в 2 примірниках;
-Міжнародна ТТН № 21081 від 26.08.2021;
-Аркуш з написом «Маршрутки» з чорновими записами;
-Рахунок фактура № СФ-0000391 від 10.03.2020 ;
-ТТН № 16/12-02 від 16.11.2020;
-Блокнот з чорновими записами із палітуркою темно-червоного кольору. Чорнові записи із зазначенням номерів авто, об`єму палива та інше;
-Зошит з палітуркою зеленого кольору та рукописними записами-інструкцією роботи з паливними колонками та пультами;
-Технічний опис та інструкція з експлуатації АЗТ2.833.012.00-01 ТО, Колонка 1КЭР-50-051, ГОСТ 9018-76 «НАРА-13»;
-Інструкція з експлуатації «Колонка 1 КЭР-50-04-2-1 ГОСТ 9018-89 «НАРА-13»;
-Паспорт та інструкція з експлуатації автозаправочний блок пункт АБП 0000000 ПС;
-Формуляр 070000000 ФО Колонки паливороздавальної « І КЭР-50-04-2-1 Ливны-1
-Документація на пункт оператора АЗС ТУУ 03847062.001-95;
-Сервер (Network video recorder) маркиHikvision;
-
-Три зразки дизельного пального об`ємом 1 літр кожний , поміщено в окремі полімерні пластикові пляшки, горловини яких скріплено бирками ( №S6-0236097, № S6-0236098, № S6-0236096) ;
-Три зразки дизельного пального, поміщено в окремі полімерні пластикові пляшки, горловини яких скріплено бирками ( №S6-0236095, № S6-0236094, № S6-0236093);
-Крім того в ході обшуку було виявлено дві заправні колонки з двома підземними резервуарами з пальним (дизель) об`ємом 3,364 м3 та 7,848м3 , (виміряно спеціальним приладом Метроштоком), продаж якого здійснювався без відповідних документів дозвільного характеру та без використання програмного касового апарату (РРО), в зв`язку із чим, з метою припинення протиправної діяльності невстановлених осіб, резервуари з паливом та заправ очні колонки (крани подачі палива) було опломбовано: В22895111, В22895114, В22895126, В22895130, В22895129, В22895113, В22895127, В22895115, В22895128, В22895951, В22895952, В22895953, 22895954, В22895955. Пульти керування АЗС опломбовані пломбами № 22896961, В22896960 В22896965, В22896959, ВВ22896968, В22896957, В22896956, В22896963, В22896961, В22896962;
-
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_12
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105672521 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Ул`яновська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні