707/1757/22
2/707/681/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 серпня 2022 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про скасування рішення Червонослобідської сільської ради та усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (проживають за адресою АДРЕСА_1 ) звернулись до суду із вказаним позовом.
У прохальній частині позовної заяви викладено наступні вимоги:
1)скасувати рішення Червонослобідської сільради.
2)знести самовільну забудову відповідача ПП «Вікторія-Транс Україна», що розташована на площі земельної ділянки 0,09 га по АДРЕСА_2 .
3)витребувати в Червонослобідській сільраді рішення, згідно якого відбулась передача зазначеної земельної ділянки.
Позовна заява ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не може бути прийнята судом, оскільки вона не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України
Згідно ч. 1 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає позовні вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом або договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Прохальна частина позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є не конкретизованою та неповною, а саме не зазначено, яке саме рішення сільської ради просять скасувати позивачі, не зазначено повної адреси будівлі, яку просять знести позивачі.
Крім того, у прохальній частині є вимога про витребування доказів, що не є позовною вимогою у розумінні норм ЦПК України.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83цього Кодексу.Якщо такеклопотання заявленоз пропускомвстановленого строку,суд залишаєйого беззадоволення,крім випадку,коли особа,яка йогоподає,обґрунтує неможливістьйого поданняу встановленийстрок зпричин,що незалежали віднеї. Уклопотанні повиннобути зазначено: якийдоказ витребовується; обставини,які можепідтвердити цейдоказ,або аргументи,які вінможе спростувати; підстави,з якихвипливає,що цейдоказ маєвідповідна особа; вжитіособою,яка подаєклопотання,заходи дляотримання цьогодоказу самостійно,докази вжиттятаких заходівта (або)причини неможливостісамостійного отриманняцього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Ч. 2 ст. 182 ЦПК України, визначено, що заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 та ч. 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Отже позивачу необхідно:
- викласти клопотання окремо у письмовому вигляді;
- викласти позовні вимоги з урахуванням ст. 175 та 182 ЦПК України.
З урахуванням вищевикладеного, позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 необхідно залишити без руху і надати позивачам строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,-
у хв ал ив :
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 проскасування рішенняЧервонослобідської сільськоїради таусунення перешкоду користуванніземельною ділянкою - залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання ними даної ухвали.
Роз`яснити позивачам, що у разі невиконання ухвали суду, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ознайомитись з повним текстом ухвали суду, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя: В. В. Морозов
Суд | Черкаський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2022 |
Оприлюднено | 15.08.2022 |
Номер документу | 105688962 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Черкаський районний суд Черкаської області
Морозов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні