Постанова
від 09.08.2022 по справі 596/1398/21
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 596/1398/21Головуючий у 1-й інстанції Митражик Е.М. Провадження № 22-ц/817/678/22 Суддя - доповідач - Храпак Н.М.Категорія - 307020000

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2022 року м. Тернопіль

Тернопільський апеляційний суд в складі:

головуючого - Храпак Н.М.

суддів - Дикун С. І., Парандюк Т. С.,

за участю секретаря - Дідух М.Є.

та представника позивача ОСОБА_1 адвоката Книша Р.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції цивільну справу №596/1398/21 за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 адвоката Книша Романа Васильовича на рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року, ухвалене суддею Митражик Е.М., у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Васильковецької сільської ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, -

В С Т А Н О В И В:

у вересні 2021 року ОСОБА_1 звернувся всуд ізпозовом,який бувуточнений підчас розглядусправи,до Васильковецької сільської ради Чортківського району Тернопільської області про визнання права власності на земельну ділянку, площею 0,25 га, для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд, та - 0,11 га для ведення особистого селянського господарства, які розташовані по АДРЕСА_1 , а також на земельні ділянки: площею 0,21 га та 0,10 га, для ведення особистого селянського господарства, що знаходяться в межах села Коцюбинці Гусятинського району (Чортківського району) Тернопільської області, в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 матері ОСОБА_2 (а.с. 1, 62-63, 97).

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що він єдиний спадкоємець за законом після смерті матері ОСОБА_2 , якій належали вищевказані земельні ділянки на підставі рішення №12 сесії Коцюбинської сільської ради Гусятинського району від 08 квітня 1995 року та рішення №12 сесії Коцюбинської сільської ради від 28 грудня 2002 року та спадщину прийняв. Здійснював до 2019 року плату за земельні ділянки та ними користувався. В даний час позивач не може виготовити проектну документацію та зареєструвати право власності на вище вказані земельні ділянки в нотаріальному порядку, так як за життя матір ОСОБА_2 не встигла виготовити документацію на земельні ділянки і зареєструвати право власності, тому що відсутні правовстановлюючі документи на вказані земельні ділянки.

Рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителя с. Коцюбинці, Чортківського району Тернопільської області, паспорт серії НОМЕР_1 , РНОКПП: НОМЕР_2 ),в інтересах якого діє адвокат Книш Роман Васильович(на підставі доручення для надання безоплатної вторинної правової допомоги №653 від 17 серпня 2021 року)до Васильковецької сільської ради Чортківського району Тернопільської області(с. Васильківці, Чортківського району Тернопільської області, код ЄДРПОУ: 04392868)про визнання права власності на спадкове майно відмовлено (а.с. 119-122).

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_1 адвокатКниш РоманВасильович просить скасувати рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року та ухвалити нове рішення суду, яким позовні вимоги задоволити, посилаючись на те, що воно є незаконним, суд неповно з`ясував обставини, що мають суттєве значення для правильного вирішення справи, діяв односторонньо, не дослідив всі обставини справи, невідповідність висновків суду обставинам справи та є таким, що підлягає скасуванню (а.с. 127-128).

В обґрунтування апеляційної скарги представник ОСОБА_1 адвокат Книш Р.В. зазначив, що позивач не просив визнати право власності в порядку спадкування на земельні ділянки, оскільки відсутні правовстановлюючі документи на земельні ділянки, якими користувалася спадкодавець ОСОБА_2 , а просив визнати право власності на вказані земельні ділянки, якими після смерті спадкодавця з 2004 року користується ними по сьогоднішній день, тобто більше 15 років. До 2019 року сплачував за них земельний податок, а після перестав сплачувати, як інвалід 2 групи та пенсіонер. Вважає, що суд вийшов за межі позовних вимог, так як ОСОБА_1 просив визнати право власності на земельні ділянки не у порядку спадкування, а за давністю користування, оскільки він ними користувався після смерті матері і користується по сьогоднішній день, проте в даний час не може виготовити проєктну документацію та зареєструвати за собою право власності на вказані земельні ділянки. Також, суд не взяв до уваги, що відповідач визнав позов.

Васильковецька сільська рада Чортківського району Тернопільської області своїм правом на відзив не скористалася.

У судовому засіданні представник ОСОБА_1 адвокат КнишР.В. апеляційну скаргу підтримав, зіславшись на доводи викладеній в ній.

Васильковецька сільська рада Чортківського району Тернопільської області в судове засідання не з`явилася, хоча належним чином була повідомлена про час, дату і місце проведення судового засідання, що підтверджується Довідкою про доставку електронного листа.

Відповідно до частини 6 статті 128 ЦПК України судова повістка, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається на офіційну електронну адресу відповідного учасника справи, у випадку наявності у нього офіційної електронної адреси або разом із розпискою рекомендованим листом з повідомленням про вручення у випадку, якщо така адреса відсутня, або через кур`єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншим учасником справи.

У відповідності до вимог ч.2 ст.372 ЦПК України - неявка у судове засідання будь-якого учасника процесу за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, тому колегія суддів вважає за можливе розглянути справу у відсутності учасників процесу.

Заслухавши пояснення представника ОСОБА_1 адвоката КнишаР.В., ознайомившись з матеріалами справи, доводами апеляційної скарги в її межах, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, виходячи з таких мотивів.

Відповідно до статті 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно з ч.1 ст.367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Як вказано в частині третій статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Частина друга статті 129 Конституції України визначає основні засади судочинства, однією з яких згідно з пунктом 3 цієї частини є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і в доведенні перед судом їх переконливості.

Судом встановлено, що батьками ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого Коцюбинською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області від 07 серпня 1968 року (а.с. 23).

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 від 28 січня 2004 року виданого Коцюбинською сільською радою Гусятинського району Тернопільської області (а.с. 22).

З інформації приватного нотаріуса Гусятинського районного нотаріального округу Дудки Н.М. за №9/02-14 від 10 березня 2021 року слідує, що 03 вересня 2020 року заведено спадкову справу №38/2017 до майна ОСОБА_2 померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Коцюбинці, Гусятинського району, Тернопільської області, та згідно матеріалів зазначеної спадкової справи спадкоємцем є ОСОБА_1 , який належним чином прийняв спадщину у встановлений законом строк. Інформація про інших спадкоємців, які прийняли спадщину, відсутня (а.с. 13).

З матеріалів справи видно, що 14 лютого 2018 року позивачу видано приватним нотаріусом Гусятинського районного нотаріального округу свідоцтво право на спадщину за законом серії НХМ №880438.

Спадщина, на яку видано свідоцтво, складається із: земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2471 га (з них рілля - 2,2471 га), яка розташована на території Коцюбинської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області та належить спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ТР №01584, виданого Коцюбинською сільською радою, рішення ІХ сесії ХХІІІ скликання Коцюбинської сільської ради від 12 квітня 2000 року №51 і зареєстрованого в книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за №47. Кадастровий номер вказаної земельної ділянки: 6121683000:01:001:0048 (а.с. 66).

Рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 грудня 2017 року (справа №596/2028/17) визнано за ОСОБА_1 , право власності на 1/4 частку житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, загальною площею 174,5 кв.м., житловою площею 66,2 кв.м., який розташований у АДРЕСА_1 в порядку спадкування по закону після смерті ОСОБА_2 (а.с. 45-46).

Позивач просить визнати за ним в порядку спадкування після смерті матері право власності на вищевказані земельні ділянки, посилаючись на те, що спадкодавцеві вони належали на підставі рішення №12 сесії Коцюбинської сільської ради Гусятинського району від 08 квітня 1995 року та рішення №12 сесії Коцюбинської сільської ради від 28 грудня 2002 року.

Згідно копії архівного витягу із рішення №12 четвертої сесії двадцять другого скликання Коцюбинської сільської Ради народних депутатів Гусятинського району Тернопільської області від 08 квітня 1995 року Про виділення землі і затвердження заяв поданих під розширення присадибних ділянок, виданого Архівним відділом Гусятинської районної адміністрації Тернопільської області від 23 липня 2020 року №03-04-/479 слідує, що вирішено виділити із земель запасу Коцюбинської сільської Ради н/д в 1995 році земельних ділянок під городи згідно поданих заяв громадян сіл Коцюбинці, Жабинці і Чагарі, всього по сільській Раді 92,97 га. В списку жителів с. Коцюбинці, яким виділили земельні ділянки значиться ОСОБА_4 , 0,10 га, З-Кут (за ветлікарнею) (а.с. 9-10).

Згідно копії архівного витягу із рішення №12 третьої сесії четвертого скликання Коцюбинської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області від 28 грудня 2002 року Про надання земельних ділянок у приватну власність, виданого Архівним відділом Гусятинської районної адміністрації Тернопільської області №03-04-/481 від 23 липня 2020 року видно, що вирішено: Передати громадянам України безоплатно у приватну власність земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства, які розміщені в межах населених пунктів і перебували в їхньому користуванні на 01 січня 2002 року. Доручити виконкому Коцюбинської сільської ради на підставі цього рішення провести передачу громадянам безоплатно у приватну власність земельні ділянки з обов`язковою відміткою у паспорті або іншому документі що його заміняє (а.с. 7).

Із додатку №1 до рішення Коцюбинської сільської ради від 28 грудня 2002 року №12 до списку громадян села Коцюбинці, яким передано земельні ділянки у приватну власність включено за порядковим номером 465. ОСОБА_2 - 0,25 га для будівництва і обслуговування жилого будинку і господарських будівель і споруд та 0,57 га для ведення особистого селянського господарства (а.с. 8).

З інформаційного листа №97-19-0.394-158/309-21 від 27 жовтня 2021 року, виданому відділом №4 Управління у Чортківському районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області слідує, що надання витягу про нормативну грошову оцінку земельних ділянок, які знаходяться в селі Коцюбинці, Чортківського району неможливе у зв`язку із відсутністю відомостей в державному земельному кадастрі (не визначений кадастровий номер) на земельні ділянки в селі Коцюбинці, Чортківського району (а.с. 83).

З інформації №543 від 19 червня 2020 року, наданої виконкомом Коцюбинської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області видно, що за померлою ОСОБА_2 по АДРЕСА_1 рахувалась земельна ділянка, загальною площею 0,67 га, в тому числі: 0,25 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд; 0,11 га для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 ; 0,21 га для ведення особистого селянського господарства; 0,10 га для ведення особистого селянського господарства, що знаходиться в межах населеного пункту с. Коцюбинці; 2,25 га земельна частка (пай). Плату за земельні ділянки після смерті ОСОБА_2 до 2019 року сплачував ОСОБА_1 (а.с. 11).

Приватним нотаріусом Чортківського районного нотаріального округу Дудкою Н.М. за усним зверненням ОСОБА_1 щодо оформлення спадкових прав за законом на земельні ділянки, що зі слів заявника, належали померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за №85/02/14 від 05 жовтня 2021 року, роз`яснено, що нотаріусу не подані правовстановлюючі документи на земельні ділянки та рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання щодо визнання права власності на спадкове майно (а.с. 17).

Як вбачається із копії рішення від 10 серпня 2021 року №774-8/VІІІ восьмої сесії восьмого скликання Васильковецької сільської ради Чортківського району Тернопільської області Про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, за заявою ОСОБА_1 у відповідності до ст.ст.12, 118, 121, 122 Земельного кодексу України, позивачеві надано дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтованою площею 0,22 га, розташованої в с. Коцюбинці за рахунок земель сільськогосподарського призначення (угіддя-рілля) з метою передачі земель у власність. Виготовлену технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) подати на затвердження до сесії Васильковецької сільської ради (а.с. 47).

За замовленням позивача ПП Вектор м. Чортків, розпочато виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за адресою с. Коцюбинці Гусятинського району Тернопільської області (а.с. 36-44).

Як пояснив представник позивача, на даний час виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) для ведення особистого селянського господарства припинено та не завершено, тому вважає, що позивач має право і на визнання за ним права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом після смерті матері.

Окрім того, позивач 04 квітня 2022 року звернувся до відповідача із заявою про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по АДРЕСА_1 , площею 0,13 га, як власнику 1/4 частини домоволодіння та 1/4 частини домоволодіння, як спадкоємцю після смерті матері та земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства площею 0,11 га та 0,15 га в с. Коцюбинці, якими користувалась мати ОСОБА_4 (а.с. 109).

Згідно з відповіддю №23 від 11 квітня 2022 року Васильковецької сільської ради Чортківського району Тернопільської області позивачеві роз`яснено, що відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану на підставі пункту 27 підпункту 5 Розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України зазначається, що безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється (а.с. 110).

Відмовляючи у позові, суд першої інстанції виходив із того, що позивачем не доведено факт належності спадкодавцю на праві власності спірних земельних ділянок.

Колегія суддів, з даним висновкам суду першої інстанції погоджується, оскільки суд вірно встановив обставини справи і правильно застосовано норми матеріального права.

Згідно із частиною першою статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до частини першої статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Частиною першою статті 116 ЗК України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають право власності на земельні ділянки із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, в тому числі, шляхом визнання права, як передбачено пунктом 1 частини третьої статті 152 ЗК України.

ЗК України у редакції, чинній до 01 січня 2013 року, встановлював, що набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю чи укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження меж земельної ділянки із власниками чи користувачами суміжних земельних ділянок; одержання у встановленому порядку державного акта на землю; державна реєстрація права власності на земельну ділянку. Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до статті 1216 ЦК України не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія пункту 1 розділу Х Перехідні положення ЗК України.

Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі статтею 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.

Якщо видача державного акта про право власності на землю здійснюється на підставі рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийнятого органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету, до спадкоємців переходить право отримати державний акт про право власності на земельну ділянку. Зазначений порядок встановлений законодавством у разі набуття права власності на земельні ділянки шляхом їх приватизації громадянами (частина третя статті 116 ЗК України).

Зазначений висновок міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 14-652цс18.

Як вбачається з матеріалів справи, що спадкодавець ОСОБА_2 при житті розпочала приватизацію спірних земельних ділянок, про що свідчить рішення №12 третьої сесії четвертого скликання Коцюбинської сільської ради Гусятинського району Тернопільської області від 28 грудня 2002 року Про надання земельних ділянок у приватну власність, згідно якого передано ОСОБА_2 безоплатно у приватну власність земельні ділянки, а саме 0,25 га для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд та - 0,57 га для ведення особистого селянського господарства, які розміщені в межах населених пунктів і перебували в їхньому користуванні на 01 січня 2002 року. Доручено виконкому Коцюбинської сільської ради на підставі цього рішення провести передачу громадянам безоплатно у приватну власність земельні ділянки з обов`язковою відміткою у паспорті або іншому документі що його заміняє (а.с. 7-8).

Однак, вказана приватизація закінчена не було, тому позивач ОСОБА_1 як син померлої набув право на спадкування усіх прав та обов`язків, що належали його матері на підставі статей 1216 та 1218 ЦК України. До складу спадщини входить право на завершення процедури приватизації земельних ділянок, яку спадкодавець розпочав за життя у встановленому порядку та не завершив у зв`язку зі смертю.

Проте позивач звернувся в суд з позовом не про визнання відповідного права у порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а про визнання права власності на спірні земельні ділянки.

Згідно зі статтею 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Під час оцінки обраного позивачем способу захисту потрібно враховувати його ефективність, тобто спосіб захисту має відповідати змісту порушеного права, характеру правопорушення, та забезпечити поновлення порушеного права.

Велика Палата Верховного Суду неодноразово звертала увагу на те, що застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту права чи інтересу, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, невизнання або оспорення. Такі право чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам. Подібні висновки сформульовані, зокрема, у постановах Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2018 року в справі №338/180/17 (провадження №14-144цс18), від 11 вересня 2018 року в справі №905/1926/16 (провадження №12-187гс18), від 30 січня 2019 року в справі №569/17272/15-ц (провадження №14-338цс18), від 04 червня 2019 року в справі №916/3156/17 (провадження №12-304гс18).

Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що ОСОБА_1 обрано невірний спосіб захисту.

Не заслуговують на увагу доводи апеляційної скарги, що позивач просив визнати право власності на земельні ділянки не у порядку спадкування, а за давністю користування, оскільки, як вбачається із позовної заяви та уточнених позовних заяв (а.с. 1, 62-63, 97), що ОСОБА_1 , мотивуючи позов, просив визнати права власності на земельну ділянку, площею 0,25 га, для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд, та 0,11 га для ведення особистого селянського господарства, які розташовані по АДРЕСА_1 , та на земельні ділянки: площею 0,21 га та 0,10 га, для ведення особистого селянського господарства, що знаходяться в межах села Коцюбинці Гусятинського району (Чортківського району) Тернопільської області, в порядку спадкування за законом після смерті його матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , зіславшись на статтю 1225 ЦК України, а відповідно до частини 1 статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Таким чином, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 адвоката Книша Романа Васильовича слід залишити без задоволення, а рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року залишити без змін, оскільки висновки місцевого суду відповідають обставинам справи, узгоджуються з нормами процесуального права, які судом застосовані правильно, а доводи апеляційної скарги не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

Оскільки ухвалою суду апеляційної інстанції від 04 липня 2022 року було зупинено дію оскаржуваного рішення суду першої інстанції до закінчення його перегляду в апеляційному порядку, а колегія суддів дійшла висновку про те, що відсутні підстави для скасування судового рішення, яке переглядалось, тому дію рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року слід поновити.

Судові витрати за розгляд в апеляційній інстанції віднести на рахунок держави, оскільки ОСОБА_1 звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю, що підтверджується копією Довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, Серія АВ №0620121, група інвалідності друга, довічно (а.с. 131).

Керуючись ст.ст.35, 259, 374, 375, 381, 382, 383, 384, 389, 390 ЦПК України, апеляційний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу представника ОСОБА_1 адвокатаКниша РоманаВасильовича залишити без задоволення.

Рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року залишити без змін.

Поновити дію рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 19 квітня 2022 року.

Судові витрати за розгляд в апеляційній інстанції віднести на рахунок держави.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Повний текст судового рішення виготовлений 12 серпня 2022 року.

Головуючий

Судді

СудТернопільський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення09.08.2022
Оприлюднено15.08.2022
Номер документу105700857
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них:

Судовий реєстр по справі —596/1398/21

Постанова від 09.08.2022

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 04.08.2022

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 18.07.2022

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 03.07.2022

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Ухвала від 28.06.2022

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Храпак Н. М.

Рішення від 18.04.2022

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

Рішення від 18.04.2022

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

Ухвала від 19.01.2022

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

Ухвала від 22.10.2021

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Митражик Е. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні