Справа № 457/1044/17
провадження №1-кс/457/204/22
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до документів
04 серпня 2022 року м. Трускавець
Слідчий суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянув клопотанняпро тимчасовийдоступ доречей ідокументів, слідчого СВ ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , яке погоджено начальником Трускавецького відділу Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12013150140000006 від 04 січня 2013 року.
Перевіривши надані матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, щодо кримінального провадження, в межах якого було подано дане клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах,
в с т а н о в и в:
Клопотання мотивовано тим, що 04 січня 2013 року в чергову частину Трускавецького МВ ГУМВСУ у Львівській області поступили матеріали УДСБЕЗ ГУМВСУ у Львівській області стосовно відчуження квартир ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за адресою: АДРЕСА_1 , які перебували в заставі банку. В Трускавецьке ВП Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області поступило звернення Голови Наглядової ради ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " щодо можливих шахрайських дій ТзОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " під час виконання умов кредитного договору. Відповідно до договору застави від 15 липня 2007 року між АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (який 28березня 2017року змінивсвою назвуна ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 »)та ТзОВ« ІНФОРМАЦІЯ_1 »укладено кредитнийдоговір заставоюякого єбудівельні матеріализ якихпобудовано незавершенийбудівництвом житловийбудинок ізчотирьох секційна АДРЕСА_2 .20 лютого 2008 року між ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » був укладений договір №31/16 про купівлю квартир АДРЕСА_3 . Відповідно до рішення ІНФОРМАЦІЯ_6 від21.06.2012№148за ТзОВ« ІНФОРМАЦІЯ_5 » визначеноправо власностіна квартири АДРЕСА_4 . Начас вчиненнякримінального правопорушенняТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 »мав відкритийрахунок вПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 »із номеромрахунку НОМЕР_1 . Зазначає,що виникланеобхідність утимчасовому доступідо:даних про рух коштів з розшифровкою контрагентів, їх рахунків, сум та призначень платежів в період часу з 01.01.2007 по 01.01.2022 по банківському рахунку НОМЕР_1 , з одночасним наданням можливості вилучити копії вищезазначеної інформації шляхом їх копіювання на електронний носій (СD/DVD-диск) та/або паперовий носій,що перебуваютьу володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 . Просить розглядати клопотання у відсутності представника банку, з огляду на ризик зміни або знищення інформації та віддаленістю їх місцезнаходження, а також без участі дізнавача та прокурора.
Учасники розгляду клопотання у судове засідання не з`явилися.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Відповідно до ч.4ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
В ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 цього Кодексу, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ст.ст.60-62 Закону України «Про банки та банківську діяльність»інформація стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-суб`єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу, яка містить банківську таємницю з розкриттям клієнтів іншого банку здійснюється тільки за рішенням суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
А тому, дослідивши матеріали клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, слідчий суддя вважає, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що дані речі і документи (інформація) мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, нададуть можливість встановити особу, що вчинила кримінальне правопорушення, підтвердити факт вчинення кримінального правопорушення та викриття злочинної діяльності,виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до зазначених речей і документів (інформації).
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити.
На підставі вищевикладеного, відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164 КПК України, с л і д ч и й с у д д я -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчимСВ відділенняполіції №2Дрогобицького РВПГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,тимчасовий доступдо речейі документів(інформації),які перебуваютьу володінніПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , а саме: даних про рух коштів з розшифровкою контрагентів, їх рахунків, сум та призначень платежів в період часу з 01 січня 2007 року по 01 січня 2022 року по банківському рахунку НОМЕР_1 .
Надати можливість вилучити вищевказані речі і документи (інформацію), та здійснювати їх копіювання на електронний (CD/DVD-диск) та/або паперовий носій.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання вищевказаних документів.
Строк дії ухвали до 04 жовтня 2022 року.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105740024 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Марчук В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні