Ухвала
від 14.08.2022 по справі 922/1274/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

15 серпня 2022 року м. ХарківСправа № 922/1274/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Жиляєва Є.М.

без виклику представників сторін

розглянувши заяву ТОВ "Корса Трейд" про забезпечення позову у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Корса Трейд" (61184, м. Харків, вул. Мстробудівників, буд. 4. кв. 45) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Будоптторг" (61072, м Харків, вул. Тобольська, буд. 42, кімн. 306) про стягнення 265375,90 грн

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Корса Трейд" звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Будоптторг", в якому просить суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість в сумі 198880,00 грн.; пеню в сумі 20064,01 грн.; інфляційні втрати в сумі 39980,48 грн. та 3% річних в сумі 6451,41 грн., всього 265375,90 грн. Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором поставки № 41-50 від 01.02.2021 в частині здійснення повної та своєчасної оплати товару у встановлені договором строки.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 15.08.2022 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк у п`ять днів з дня вручення такої ухвали для усунення недоліків.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Корса Трейд" разом з позовною заявою було подано заяву про забезпечення позову.

Згідно з ч.2 ст.136 ГПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

У відповідності до ч.ч. 1, 3 ст. 138 ГПК України, заява про забезпечення позову до подання позовної заяви подається за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо. У разі подання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви заявник повинен пред`явити позов протягом десяти днів.

В обґрунтування поданої заяви позивач зазначив про те, що позивачем неодноразово вчинялись дії для мирного досудового врегулювання спору між сторонами, зокрема 15.02.2022 позивачем було направлено на юридичну адресу відповідача вимогу з проханням негайно здійснити погашення заборгованості. Однак такі дії не дали результату представники відповідача не вийшли на зв`язок, не здійснили оплату коштів.

Також, на обґрунтування заяви позивачем вказано про те, що позивач намагався зв`язатись із представником відповідача - директором товариства за допомогою телефонного зв`язку, про що посилається на службовий лист від 30.05.2022, однак такі дії позивача не дали жодних результатів, оскільки представники відповідача після отримання товару від позивача перестали виходити на зв`язок.

Отже, на переконання позивача, наведені обставини дають підстави вважати, що відповідач недобросовісно здійснює свою господарську діяльність, не виконує та в подальшому, не виконає взяті на себе обов`язки з оплати поставленого товару за спірним договором, що в свою чергу призведе до безповоротної втрати позивачем значної суми коштів в сумі 265375,90 грн.

Окрім цього, позивачем у заяві зазначено, що згідно інформації про розмір статутного капіталу відповідача на день подання позову до суду складає 2000,00 грн, отже розміру статутного капіталу не вистачить для виконання рішення суду про стягнення заборгованості за позовом.

При таких обставинах, ТОВ "Корса Трейд" просить застосувати заходи забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти, що належать ТОВ "Торговий дім Будоптторг" в межах ціни позову в сумі 265375,90 грн.

Розглянувши Заяву, суд виходить з наступного.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з частиною 1 статті 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується:

1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб;

2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;

3) встановленням обов`язку вчинити певні дії;

4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві, або виконувати щодо нього інші зобов`язання;

5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку;

6) зупиненням продажу майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно, або про виключення його з опису і про зняття з нього арешту;

7) передачею речі, що є предметом спору, на зберігання іншій особі, яка не має інтересу в результаті вирішення спору;

8) зупиненням митного оформлення товарів чи предметів, що містять об`єкти інтелектуальної власності;

9) арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги;

10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1 - 9 цієї частини.

Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених Господарським процесуальним кодексом України, обов`язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного заходу до забезпечення позову.

У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням:

- розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;

- забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу;

- наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову;

- імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів;

- запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо).

Саме лише посилання позивача у своїй заяві на наявність у відповідача заборгованості (яка є предметом судового розгляду у цій справі та підлягає доведенню її законності під час розгляду справи), як і інформація про розмір статутного капіталу відповідача, без конкретного наведення наявності фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову, та без наведення відповідного обґрунтування, не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.

Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

При цьому, заходи забезпечення позову не повинні мати наслідком припинення господарської діяльності суб`єкта господарювання.

Заява про забезпечення позову не може ґрунтуватися на припущеннях заявника. Особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати необхідність вжиття відповідного заходу забезпечення позову.

Втім у даному разі, Заява про забезпечення позову не містить достатніх та обґрунтованих підстав підтверджених доказами згідно яких, суд міг би дійти висновку щодо доцільності забезпечення позову, з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог щодо забезпечення позову.

Будь-якого обґрунтування щодо необхідності вжиття заходу забезпечення позову ця Заява також не містить. Жодних доказів, які б могли переконливо свідчити про те, що в разі невжиття заходів до забезпечення позову виконання рішення буде утруднене чи неможливим ТОВ "Корса Трейд" не надано та про їх наявність у Заяві не вказано.

Відповідно до частини 1 статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

З підстав наведених вище, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ТОВ "Корса Трейд" про забезпечення позову.

Керуючись статтями 74, 136, 137, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ТОВ "Корса Трейд" про забезпечення позову - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку в порядку та строки, визначені ст.ст.256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалу підписано 15.08.2022 р.

СуддяЄ.М. Жиляєв

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.08.2022
Оприлюднено17.08.2022
Номер документу105747873
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1274/22

Ухвала від 09.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 08.09.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 14.08.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

Ухвала від 14.08.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жиляєв Є.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні