Ухвала
від 15.08.2022 по справі 916/1943/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

"16" серпня 2022 р. м. Одеса № 916/1943/22Господарський суд Одеської області у складі судді Рога Н.В., розглянувши матеріали вх.№2012/22

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛПАК» (61051, м. Харків, вул. Букова, буд.26-Б, код ЄДРПОУ - 37457898, електронна адреса: koveshnikov@polpak.com.ua)

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕССАРАБСЬКА ПАЛЯНИЦЯ» (68600, Одеська обл., Ізмаїльський р-н, м. Ізмаїл, вул. Пушкіна, буд.146А, код ЄДРПОУ - 39169412)

про стягнення

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ПОЛПАК», звернувся до Господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕССАРАБСЬКА ПАЛЯНИЦЯ» про стягнення заборгованості у розмірі 176 691 грн 83 коп.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Статтею 13 Закону України «Про поштовий зв`язок» передбачено порядок надання поштового зв`язку, зокрема, у абзаці 3 вказано, що у договорі про надання послуг поштового зв`язку, якщо він укладається у письмовій формі, та у квитанції, касовому чеку тощо, якщо договір укладається в усній формі, обов`язково зазначаються найменування оператора та об`єкта поштового зв`язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість. У договорі, стороною якого є національний оператор зв`язку, укладеному у будь-якій формі, має міститися попередження про недопущення пересилання письмової кореспонденції, виконаної і розтиражованої друкарським способом, без вихідних даних (тираж, назва друкарні, номер замовлення та інше). За недотримання цієї вимоги несе відповідальність оператор поштового зв`язку.

Відповідно до п.61 Правил надання послуг поштового зв`язку у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Згідно п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Відповідно, якщо копію позовної заяви надіслано поштою, то документом, який підтверджує надсилання, є фіскальний чек поштового відділення, опис вкладення у цінний лист. Крім того, підтвердженням, що відправлення надіслано на адресу одержувача є саме накладна (службовий чек), в якому зазначено номер накладної, інформацію про відправника та одержувача, інформацію про відправлення, а також міститься підтвердження (підпис) відправника з підтвердження, що інформація у даній накладній зазначена правильно.

Однак, позивачем не надано до позову фіскальний чек АТ «Укрпошта», а накладна №6116501242683 від 03.08.2022р. надана в копії, тоді як відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України докази відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів надаються в оригіналі.

Крім того, до позову додано опис-вкладення до цінного листа від 03.08.2022р., з якого вбачається, що на адресу відповідача було направлено позовну заяву з додатками на 17 арк. Однак, з вказаного опису-вкладення до цінного листа неможливо встановити які саме додатки було направлено на адресу відповідача та чи є вони ідентичними тим, що надані до суду.

У відповідності до п.п.6-8 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, позивачем не зазначено в позовній заяві відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі здійснювалися; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів, якщо такі здійснювалися; відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову.

Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про те, що позивачем не виконано вимог п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, п.п.6-8 ч.3 ст.162 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 ГПК України є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст.164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ПОЛПАК» (вх.№2012/22 від 11.08.2022р.) - залишити без руху.

2. Запропонувати позивачу у строк, що не перевищує 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху: надати належним чином оформлені оригінали доказів на підтвердження направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками (накладна, фіскальний чек, опис-вкладення з переліком додатків); зазначити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі здійснювалися; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів, якщо такі здійснювалися; відомості щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову.

3. Роз`яснити позивачу, що у випадку ненадання вищезазначених доказів у встановлений судом строк, відповідно до ч.4 ст.174 ГПК України позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає чинності в порядку ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Рога

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення15.08.2022
Оприлюднено18.08.2022
Номер документу105767215
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —916/1943/22

Рішення від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н.В.

Ухвала від 13.10.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н.В.

Ухвала від 21.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н.В.

Ухвала від 01.09.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н.В.

Ухвала від 15.08.2022

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні