Справа № 535/974/22
Провадження № 2/535/377/22
Ухвала
18 серпня 2022 року
смт Котельва
Котелевський районний суд Полтавської області,
суддя Нечипоренко І.М.
справа № 535/974/22
найменування (ім`я) сторін, їх місцезнаходження та місце проживання:
позивач: Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк», місцезнаходження: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50,
відповідачі:
ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 .
Питання, що вирішується ухвалою.
Акціонерне товариство комерційний банк «Приватбанк» звернулося до суду з позовом, у якому просить стягнути з відповідачів заборгованість у сумі 10344,93 грн.
Згідно зп.2ч.2ст.19ЦПК Україницивільне судочинствоздійснюється заправилами,передбаченими цимКодексом,у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до п. п. 1, 4 ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
За змістом п.п. 1, 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує двісті п`ятдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Враховуючи, що ціна даного позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, справа є малозначною та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд вважає необхідним проводити розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Як встановлено п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Разом із позовною заявою позивачем подано клопотання про витребування від територіального органу, до повноважень якого входять питання реєстрації місця проживання фізичних осіб, довідку про склад сім`ї та реєстрацію осіб за адресою: АДРЕСА_3 , станом на дату смерті померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та у Котелевській державній нотаріальній конторі копію спадкової справи після померлого ОСОБА_3 .
Враховуючи, що для вирішення справи по суті, суду необхідно дослідити письмові докази, що мають значення для справи, а саме з`ясувати відомості про коло спадкоємців після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 та те, що указані відомості становлять нотаріальну таємницю, у суду маються підстави для витребування вищевказаних доказів.
Керуючись ст. 83, 85, 100, 116-117, ч. 5 ст. 128, 178-181, 187, 258-261, 274-279, 353 ч.1 п. 8, 354 ЦПК України, суд
постановив:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Судове засідання для розгляду справи по суті призначити о 09год 30хв 12 вересня 2022 року.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5ст. 272 ЦПК України.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до ст. 178 ЦПК України запропонувати відповідачу надати відзив, у якому викласти заперечення проти позову.
Відзив подається протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем (докази подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи); документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно дост.179ЦПК України, запропонувати позивачу, подати до суду відповідь на відзив, у якому позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Позивачу подати відповідь на відзив протягом п`яти днів із дня отримання відзиву відповідача.
Копія відповіді на відзив та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 277 ЦПК України відповідач протягом п`ятнадцяти днів із дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, може подати заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно зі ст. 180 ЦПК України, запропонувати відповідачевіподати досуду,заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Заперечення подати протягом п`яти днів із дня отримання відповіді на відзив позивача.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Роз`яснити учасникам судового процесу, що згідно ч. 3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Якщо в результаті ухвалення судового рішення сторона може набути право стосовно третьої особи або третя особа може пред`явити вимоги до сторони, така сторона зобов`язана сповістити цю особу про відкриття провадження у справі і подати до суду заяву про залучення її до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору. До такої заяви повинні бути додані докази про направлення її копії особі, про залучення якої як третьої особи подана заява.
Витребувати у Котелевській державній нотаріальній конторі Полтавської області відомості:
-хтозвертався ззаявами проприйняття спадщиниабо відмовувід спадщинипісля смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживав за адресою: АДРЕСА_3 ;
-чибув складений ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживав за адресою: АДРЕСА_3 , заповіт та на чию користь;
-чивидавалося свідоцтвопро правона спадщину після смерті ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , який проживав за адресою: АДРЕСА_3 .
Витребувати у Котелевській селищній раді дані проте,хто проживаву будинку АДРЕСА_3 табув зареєстрованийразом з ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , станом на дату смерті померлого.
Докази, які вимагає суд, направляються до суду безпосередньо. Суд може також уповноважити заінтересовану особу, яка бере участь у справі, одержати доказ для представлення його суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати суду докази.
За клопотанням сторони суд інформує в судовому засіданні про виконання його вимог щодо витребування доказів.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Веб-сторінка на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи - http://court.gov.ua/fair/.
Суддя І.М. Нечипоренко
Суд | Котелевський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2022 |
Оприлюднено | 19.08.2022 |
Номер документу | 105779416 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Котелевський районний суд Полтавської області
Нечипоренко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні