Справа № 392/235/21
Провадження № 2/392/91/22
У Х В А Л А
12 серпня 2022 року м. Мала Виска
Маловисківський районний суд Кіровоградської області в складі
головуючого судді Березія Ю.А.,
секретар Руда А.В.,
з участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача
адвоката Тимченка С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Кіровоградське" про розірвання договору оренди земельної ділянки, стягнення орендної плати та пені за невиплачену орендну плату,
В С Т А Н О В И В :
8 серпня 2022 року представник позивача адвокат Любченко В.М. на офіційну електронну адресу суду надіслав заяву про призначення комплексної технічної та почеркознавчої судової експертизи, в якій просив призначити дану експертизу, проведення якої доручити експертам Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Заслуженого професора М.С. Бокаріуса" Міністерства юстиції України.
Заява мотивована тим, що відповідачем для огляду в судовому засіданні було надано оригінал видаткового касового ордеру, оглянувши який позивач стверджує, що підпис в графі "підпис одержувача" виконаний не ним, а іншою особою.
Крім того, представник у заяві вказав на те, що існує імовірність, що даний підпис виконаний не рукою, а за допомогою технічних засобів.
У судовому засіданні позивач підтримав заяву представника про призначення комплексної технічної та почеркознавчої судової експертизи.
Представник відповідача заперечив з приводу задоволення заяви представника, посилаючись на те, що заява про призначення експертизи подана до суду на стадії розгляду справи по суті; у судовому засіданні досліджені всі докази, учасники справи виступили з промовами у судових дебатах.
Представник відповідача зазначив, що відзив на позовну заяву з додатками надіслано до суду завчасно під час підготовчого провадження; чинним законодавством не передбачено подання до суду оригіналів документів, а лише їх копій.
Заява представника позивача про призначення комплексної технічної та почеркознавчої судової експертизи не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позовна заява надійшла до суду 9 лютого 2021 року (а.с. 1).
12 лютого 2021 року суддею постановлено ухвалу про відкриття провадження в порядку загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 17 червня 2021 року (а.с. 20).
Відзив на позовну заяву з додатками надійшов до суду 8 вересня 2021 року (а.с. 32).
27 січня 2022 року ухвалою суду закрито підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду по суті на 10 лютого 2022 року (а.с. 51).
8 серпня 2022 року на електронну адресу суду надійшла заява представника позивача адвоката Любченка В.М. про призначення експертизи (а.с. 73).
Відповідно до статті 209 ЦПК України завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.
Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом (частина 2 статті 13 ЦПК України).
Відповідно до пунктів 2 і 6 частини 2 статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Приписами частини 2 статті 197 ЦПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста.
Аналіз наведених правових процесуальних норм дає підстави для висновку про те, що в порядку загального позовного провадження питання про призначення експертизи суд вирішує під час підготовчого провадження, яке починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання (частина 2 статті 189 ЦПК України).
Матеріалами справи підтверджується, що заява про призначення експертизи подана представником позивача після закриття підготовчого провадження.
У заяві не зазначено про наявність поважних причин неподання цієї заяви під час підготовчого провадження.
Представник відповідача висловив заперечення з приводу задоволення поданої заяви.
Тому, для задоволення заяви представника позивача про призначення експертизи на стадії розгляду справи по суті відсутні законні підстави.
Керуючись статтями 259, 260 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Представникові позивача адвокату Любченкові Володимиру Михайловичу відмовити
у задоволенні заяви про призначення експертизи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
суддя
Суд | Маловисківський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2022 |
Оприлюднено | 22.08.2022 |
Номер документу | 105801526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Маловисківський районний суд Кіровоградської області
Березій Ю. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні