Справа № 359/10835/21
Провадження № 2/359/1000/2022
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2022 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Муранової-Лесів І.В.
при секретарі - Шляхетко Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі Київської області цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення боргу, -
В С Т А Н О В И В :
03.11.2021 року АТ «Державний ощадний банк України» звернулося до суду з даним позовом про стягнення з відповідача ОСОБА_1 на користь банку суму кредитної заборгованості у розмірі 17230 гривень 72 копійки та витрати по сплаті судового збору в сумі 2270 гривень (а.с.2-7).
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що між АТ «Державний ощадний банк України» та відповідачем ОСОБА_1 14 січня 2020 року було укладено договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) шляхом підписання заяви про приєднання №220732711/140120 та Заяви про встановлення відновлювальної кредитної лінії до ДКБО. Вказує, що згідно з Додатком №1 до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб передбачено максимальний розмір кредитного ліміту 15000 гривень з фіксованою процентною ставкою 38% річних., Зазначає, що позивач виконав свої зобов`язання за Договором, надавши відповідачу кредит у встановленому Договором розмірі, проте відповідач порушив умови Договору щодо повернення кредиту та сплати процентів у встановленому Договором строки та порядку, у зв`язку з чим у відповідача виникла прострочена заборгованість по сплаті кредиту та процентів, яка станом на 17 серпня 2021 року становить 17230 гривень 72 копійки, що складається: 14997 гривень 45 копійок заборгованість по основному боргу, 2145 гривень 83 копійки заборгованість по сплаті процентів за користування кредитом, 33 гривні 89 копійок 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу, 19 гривень 11 копійок 3% річних від прострочених відсотків, 1 гривня 15 копійок сума інфляційних втрат від суми заборгованості по основному боргу, 33 гривня 29 копійок сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.
Ухвалою судді від 19 листопада 2021 року відкрито провадження у цивільній справі за правилами спрощеного позовного провадження (а.с. 31).
У судове засідання представник позивача не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, направили до суду клопотання заперечують щодо заочного розгляду справи.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином - за зареєстрованим місцем проживання, заяви про розгляд справи за його відсутністю та відзиву на позовну заяву суду не направив.
Відповідно до вимог ст. ст.223,280,281 Цивільного процесуального кодексу України, суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи, проти такого вирішення справи представник позивача не заперечує.
Дослідивши заяву та матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимогст.13 ЦПК Українисуд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до вимог ст.12,81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексу.
Відповідно до вимог ч.6 ст.81ЦПК Українидоказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У судовому засіданні встановлено, 14 січня 2020 року між Акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» та відповідачем ОСОБА_1 було укладено Договір про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) №220732711/140120, на підтвердження чого відповідачем було подано та сторонами підписано Заяву про приєднання №220732711/140120 до Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) (а.с.17-18).
За змістом ч.1ст. 1054 ЦК Україниза кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 2 вказаної статті до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до вимог ч. 3ст. 1054 ЦК Україниособливості регулювання відносин за договором про надання споживчого кредиту встановлені законом.
Відповідно до ч.1ст.1055 ЦК Україникредитний договір укладається у письмовій формі.
Відповідно до вимог ч.1-3ст.638 ЦК Українидоговір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
За змістом ч.1, 2ст.207 ЦК Україниправочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо воля сторін виражена за допомогою телетайпного, електронного або іншого технічного засобу зв`язку.
Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства, та скріплюється печаткою.
Як встановлено зі змісту вищезазначеної Заяви про приєднання №220732711/140120 до Договору про комплексне банківське обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) від 14 січня 2020 року, сторони досягли згоди щодо усіх істотних умов договору шляхом підписання зазначених письмових документів, а також скріплення їх печаткою юридичної особи - позивача (а.с.17-18).
Так, за змістом п.п.3.1, 3.2,3.4 Заяви, шляхом підписання цієї Заяви про приєднання до Договору , відповідач беззаперечно приєднується до Договору в редакції, яка на день підписання цієї Заяви про приєднання розміщена на інтернет-сторінці Банку www.oshadbank.ua та укладає з Банком Договір , складовою частиною якого є Договір банківського рахунку. Відповідно до умов Договору Банк відкриває на ім`я Клієнта поточний рахунок, операції за яким можуть здійснюватися з використанням електронного платіжного засобу (картка /платіжна картка) за дебетово-кредитною схемою. Банк на підставі наданих Клієнтом відповідно до вимог чинного законодавства України документів відкриває Клієнту поточний рахунок за тарифами «МІЙ КОМФОРТ». Поточний рахунок № НОМЕР_1 .
За змістом п.4 Заяви позичальник ОСОБА_1 підтверджує: своє письмове клопотання на отримання кредиту та усвідомлення того, що укладає Договір в повному обсязі, з урахуванням усіх його складових частин, зокрема договору банківського рахунку, договір банківського вкладу (депозиту), Кредитного договору, умови яких викладені викладені в Особливій частині Договору та усвідомлює правові наслідки укладення таких договорів. Засвідчує підписання Паспорту споживчого кредиту та Таблиці сукупної вартості Кредиту, які є невід`ємною частиною Договору та розміщені на офіційному сайті Банку. Погоджується з тим, що ця Заява про приєднання та додатки до Договору, зокрема Умови розміщення депозитів (вкладів) фізичними особами, Умови користування кредитною лінією (Кредитом), Паспорт споживчого кредиту, Таблиця сукупної вартості Кредиту, Тарифи, інші види заяв/повідомлень встановленої Банком формами використання яких передбачено умовами Договору, складають єдиний документ Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Підтверджує, що я ознайомлений з Умовами користування кредитною лінією (Кредитом), Паспортом споживчого кредиту , Таблицею сукупної вартості Кредиту згідно вимог діючого законодавства, вони йому зрозумілі та не потребують додаткового тлумачення, а також ознайомився із переліком потенційно доступних Послуг, які йому можуть бути надані згідно умов Договору. Підтверджує, що Банк має право на свій розсуд в односторонньому порядку зменшувати або збільшувати йому розмір ліміту кредитування, втому числі здійснювати перерозподіл ліміту кредитування між різними Кредитними послугами, на умовах, передбачених Договором.
З наданого позивачем розрахунку суми заборгованості (а.с.19-20) встановлено, що станом на 17.08.2021 за відповідачем ОСОБА_1 рахується заборгованість по кредиту, на загальну суму 17230 гривень 72 копійки, що складається: 14997 гривень 45 копійок заборгованість по основному боргу, 2145 гривень 83 копійки заборгованість по сплаті процентів за користування кредитом, 33 гривні 89 копійок 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу, 19 гривень 11 копійок 3% річних від прострочених відсотків, 1 гривня 15 копійок сума інфляційних втрат від суми заборгованості по основному боргу, 33 гривня 29 копійок сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.
Оскільки розмір заборгованості за використаними кредитними коштами підтверджено уповноваженою банком особою у вищезазначеному розрахунку, та відповідачем не оспорюється, підстави сумніватися в дійсності наведеної в розрахунку інформації в частині використаних відповідачем кредитних коштів, у суду відсутні.
Правильність розрахунку, перевірена судом та не викликає сумнівів. Будь-яких заперечень щодо правильності нарахованої заборгованості, а також доказів, які це підтверджують, відповідачем не надано та не зазначено джерел їх здобуття.
Згідно ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. ст. 525, 526, 530 ЦК України, зобов`язання мають виконуватись належним чином та у встановлений строк. Одностороння відмова від виконання зобов`язань не допускається.
Згідно ст. 599 ЦК, зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
У відповідностідо ст.625Цивільного кодексуУкраїни боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суду не надано належних та допустимих доказів, які свідчать про наявність підстав для звільнення від відповідальності за порушення зобов`язання відповідно до ст. 617 ЦК України.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача щодо стягнення кредитної заборгованості на загальну суму 17230 гривень 72 копійки є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України, судові витрати в сумі 2270 гривень, понесені позивачем по оплаті судового збору (а.с.1), підлягають стягненню на його користь з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2,12,13,81,82,89,141,197,200, 206,223, 258,259,263-265,266,280-281 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», код ЄДРПОУ00032129, в особі філії Головне управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ09322277,зареєстроване місцезнаходження:01001,м.Київ,вул.Володимирська,27, заборгованість за Договір комплексного банківського обслуговування фізичних осіб та відкриття поточного рахунку з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) від 14 січня 2020 року в розмірі 17230 гривень 72 копійки (сімнадцять тисяч двісті тридцять гривень сімдесят дві копійки), яка складається: 14997 гривень 45 копійок заборгованість по основному боргу, 2145 гривень 83 копійки заборгованість по сплаті процентів за користування кредитом, 33 гривні 89 копійок 3% річних від простроченої суми заборгованості по основному боргу, 19 гривень 11 копійок 3% річних від прострочених відсотків, 1 гривня 15 копійок сума інфляційних втрат від суми заборгованості по основному боргу, 33 гривня 29 копійок сума інфляційних втрат від простроченої суми заборгованості по процентам.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , о станнє відомезареєстроване місцепроживання: АДРЕСА_1 ,РНОКПП НОМЕР_2 , на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», код ЄДРПОУ00032129, в особі філії Головне управління по м. Києву та Київській області АТ «Ощадбанк», код ЄДРПОУ 09322277, зареєстроване місце знаходження: 01001, м.Київ, вул.Володимирська, 27, судові витрати по сплаті судового збору в сумі 2270 гривень (дві тисячі двісті сімдесят гривень).
Заочне рішення може бути переглянуте Бориспільським міськрайонним судом Київської області за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Київського апеляційного суду, або через Бориспільський міськрайонний суд протягом тридцяти днів, який обчислюється з дня проголошення судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя: І. В. Муранова-Лесів
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2022 |
Оприлюднено | 23.08.2022 |
Номер документу | 105830699 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них інших видів кредиту |
Цивільне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Муранова-Лесів І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні