Ухвала
від 17.08.2022 по справі 910/7389/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaУХВАЛА

м. Київ

18.08.2022Справа № 910/7389/22Суддя Господарського суду міста Києва Приходько І.В., розглянувши матеріали

позовної заяви ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ"

до ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДИВО ТМ"

про стягнення 258 567,34 грн.,

ВСТАНОВИВ:

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ДИВО ТМ" про стягнення заборгованості у розмірі 258 567,34 грн.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

Частинами 1, 3 статті 56 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника. Юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Приписами ст. 237 Цивільного кодексу України визначається поняття та підстави представництва, відповідно до ч.ч 1, 3 якої представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Представник від імені особи, яку він представляє, здійснює тільки певні юридичні дії внаслідок повноваження. Наявність у представника повноважень є обов`язковою умовою будь - якого представництва.

Документи, що посвідчують повноваження представників, і порядок їх оформлення визначаються ст. 60 Господарського процесуального кодексу України.

Судом встановлено, що позовна заява від імені позивача підписана першим заступником генерального директора - Остапом Лисаком.

Разом з цим, на підтвердження повноважень Остапа Лисака щодо підпису позовної заяви від позивача надано витяг з наказу про призначення №428-к від 14.08.2019 та витяг з наказу про переведення на іншу посаду №193-к від 06.04.2020.

Як вбачається з п. 9.8. Статуту ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ" у разі відсутності генерального директора (відпустки, відрядження, тимчасова непрацездатність тощо) за наказом генерального директора його обов`язки виконує перший заступник генерального директора або один із заступників генерального директора чи інша посадова особа із числа керівного складу підприємства.

Разом з цим, суд зазначає, що позовна заява не містить жодних доказів, які б свідчили про наявність у Остапа Лисака повноважень з правом подавати та підписувати від імені ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ" позовні заяви.

За таких обставин, суду не доведено, що позовну заяву підписано особою, яка має право її підписувати від імені позивача.

Частинами 1, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, 164, 172, 174, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ".

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом надання відомостей, щодо наявності повноважень у першого заступника генерального директора - Остапа Лисака з правом подавати та підписувати від імені ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА "ГЕНЕРАЛЬНА ДИРЕКЦІЯ З ОБСЛУГОВУВАННЯ ІНОЗЕМНИХ ПРЕДСТАВНИЦТВ" позовні заяви.

4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Приходько

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.08.2022
Оприлюднено23.08.2022
Номер документу105835793
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/7389/22

Рішення від 06.09.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 19.07.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 31.05.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 27.04.2023

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 21.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

Ухвала від 17.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Приходько І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні