Ухвала
від 21.08.2022 по справі 913/166/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

22 серпня 2022 року м. Харків Справа № 913/166/22

Провадження № 3/913/166/22

Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви

Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , м. Сєвєродонецьк Луганської області

до Теплівського обласного психоневрологічного інтернату, с. Тепле Луганської області

про стягнення 173 897 грн 80 коп.

в с т а н о в и в:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Теплівського обласного психоневрологічного інтернату про стягнення заборгованості за договорами про закупівлю товарів від 17.02.2022 № 12, № 13, № 14, № 15 та № 16 в сумі 173 897 грн 80 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач на виконання зобов`язань за договорами про закупівлю товарів від 17.02.2022 № 12, № 13, № 14, № 15 та № 16 поставив відповідачу товар на загальну суму 173 897 грн 80 коп., за який відповідач не розрахувався, у зв`язку з чим утворилась заборгованість, яку позивач просить стягнути в судовому порядку.

Крім того, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 у вступній частині позовної заяви вказав третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головне управління казначейської служби у Луганській області.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.08.2022 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.

Ухвалою Господарського суду Луганської області від 08.08.2022 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу 10 днів з дня вручення ухвали суду для усунення недоліків шляхом подання заяви про усунення недоліків.

18.08.2022 на офіційну електронну адресу суду від позивача надійшла заява від 11.08.2022 № б/н про усунення недоліків позовної заяви, яка судом до уваги не приймається, оскільки не засвідчена кваліфікованим електронним підписом, про що останнього повідомлено актом від 18.08.2022.

18.08.2022 засобами поштового зв`язку від позивача надійшла заява від 11.08.2022 № б/н про усунення недоліків позовної заяви, яка надіслана на адресу суду 11.08.2022, тобто в межах встановленого судом строку на усунення недоліків, в якій зазначено перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; наведені обґрунтування щодо надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу до Міністерства соціальної політики України; наведені обґрунтування підстав, за яких необхідно залучити до участі у справі в якості третьої особи Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області та як рішення у справі може вплинути на права та обов`язки вказаної особи щодо однієї із сторін; долучено докази направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу на адресу електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 ; додані докази надсилання заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами на адресу учасників справи.

Також позивач в заяві про усунення недоліків позовної заяви повідомив, що попередній (орієнтовний) розмір судових витрат, які він очікує понести у зв`язку із розглядом справи складається із сплаченого судового збору в сумі 2 608 грн 45 коп.

Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

За змістом ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подана фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 позовна заява підлягає прийняттю до розгляду.

Пунктом 4 ч. 2 ст. 176 ГПК України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинства здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).

Частина 3 ст. 12 ГПК України передбачає, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Зі змісту ч. 5 ст. 12 ГПК України випливає, що малозначними справами, зокрема, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Судом встановлено, що позивачем заявлено до стягнення 173 897 грн 80 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною справою.

У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, тому дана справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

Щодо клопотання позивача про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, суд зазначає наступне.

Позивач обґрунтовує необхідність залучення вказаної третьої особи тим, що Теплівський обласний психоневрологічний інтернат є державною установою з відкритими рахунками в ДКСУ м. Київ, розпорядником коштів відповідача є саме Головне управління Державної казначейської служби України у Луганській області, тому тільки ця установа може перевести з розрахункових рахунків відповідача грошові кошти на розрахунковий рахунок позивача. Отже, рішення у справі вплине на обов`язки Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області, оскільки саме від дій цієї установи залежить настання юридичних наслідків у вигляді перерахування суми боргу з розрахункових рахунків відповідача на розрахунковий рахунок позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження" рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ, рішення про стягнення коштів за час роботи стягувача на посаді помічника-консультанта народного депутата України, у тому числі при звільненні з такої посади, виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

Таким чином, у разі прийняття судом рішення у даній справі, то його виконання буде здійснюватися на підставі виданого судом виконавчого документа центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів Головним управлінням Державної казначейської служби України у Луганській області відповідно до приписів Закону України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень", який встановлює гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України "Про виконавче провадження", та особливості їх виконання.

Суд вважає, що рішення у цій справі жодним чином не вплине на права або обов`язки вказаного органу відносно сторін спору, суд не знаходить підстав для залучення його до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, а отже у задоволенні клопотання позивача слід відмовити.

Керуючись статтями 12, 120, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

3.У задоволенні клопотання про залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача Головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області відмовити.

4.Встановити відповідачу строк для подання відзиву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; після отримання від позивача відповіді на відзив подати до суду заперечення протягом 5 днів з дня отримання такої відповіді від позивача з урахуванням вимог ст. 167 ГПК України.

5.Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України протягом 5 днів з моменту отримання від відповідача відзиву.

6.Запропонувати відповідачу у разі незгоди з розміром заявлених до стягнення грошових коштів, визначених позивачем, подати контррозрахунок.

7.Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну пошту суду (з обов`язковим підписанням документів кваліфікованим електронним підписом) або через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 22.08.2022 та не підлягає оскарженню.

Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення21.08.2022
Оприлюднено23.08.2022
Номер документу105836587
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/166/22

Рішення від 18.10.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 21.08.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 07.08.2022

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні