Рішення
від 22.08.2022 по справі 920/80/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

23.08.2022м. СумиСправа № 920/80/22

Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Балицького В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Сумської області заяву представника ДП Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 130) про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу у справі № 920/80/22

за позовом: Буринської міської ради Сумської області (41700, Сумська область, Буринський район, м. Буринь, вул. Першотравнева, 1, код ЄДРПОУ 04058025)

до відповідача: Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 130) (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Батуринська, 2, код ЄДРПОУ 08680787)

про припинення права постійного користування земельними ділянками та скасування державного акту на право постійного користування земельною ділянкою,

представники учасників справи:

позивача: не з`явився;

відповідача: Мачула Н.А.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням від 21.07.2022 суд ухвалив у позові відмовити.

27.07.2022 до суду надійшла заява представника відповідача про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу у повному обсязі (вх. № 1620 від 27.07.2022 ).

Ухвалою від 28.07.2022 суд призначив розгляд заяви в судове засідання на 02.08.2022.

Ухвалою від 02.08.2022 суд відклав розгляд заяви на 11.08.2022, у зв`язку з відсутністю підтвердження про отримання сторонами на їхні електронні адреси копії ухвали суду від 28.07.2022.

Ухвалою від 11.08.2022 суд відклав розгляд заяви в судове засідання на 23.08.2022.

Згідно зі ст. 221 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статтею 244 цього Кодексу.

Відповідно до статті 244 ГПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у відзиві на позовну заяву зазначений попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат у розмірі 8000,00 грн.

Після ухвалення рішення у справі представник відповідача подав заяву про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу, в якій просить суд включити до судових витрат витрати на правову (правничу) допомогу надані Адвокатським об`єднанням «ТЕМИС» та стягнути їх з позивача на користь відповідача у повному обсязі.

У відповідності до ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:

1) на професійну правничу допомогу;

2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;

3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;

4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

За змістом статті 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 зазначеного Закону).

Разом із тим згідно зі статтею 15 ГПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (стаття 16 ГПК України).

Однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення (пункт 12 частини 3 статті 2 зазначеного Кодексу).

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості; ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Згідно з частинами 1, 3 ст.124 ГПК України разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.

Відповідно до ч. 5 ст. 126 ГПК України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

Розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву (ч. 8 ст. 129 ГПК України).

З метою захисту прав та представництва законних інтересів у Господарському суді Сумської області, Північному апеляційному господарському суді, Верховному Суді по справі № 920/80/22 між Державним підприємством «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№130)» (вул. Батуринська, 2, м. Конотоп, Сумська область, 41600, код ЄДРПОУ 08680787) (Клієнт) в особі уповноваженого представника Романова Віталія Володимировича, який діє на підставі статуту та Адвокатським об`єднанням «ТЕМИС» 20.01.2022 укладено договір про надання правової (професійної правничої) допомоги № 20-2022 (далі договір), згідно якого Адвокатське об`єднання «ТЕМИС» брало на себе зобов`язання надати Клієнту правову (професійну правничу) допомогу щодо здійснення представництва та захисту інтересів Клієнта в Господарському суді Сумської області по вказаній справі з повноваженнями щодо складання та підписання процесуальних документів (заперечень, клопотань, заяв, пояснень, заяв про вжиття заходів забезпечення позову та інших документів відповідно до вимог процесуального законодавства).

Відповідно до п. 3.1. договору розмір гонорару, який Клієнт сплачує Адвокатському об`єднанню за надану в межах цього договору правову допомогу, визначається сторонами окремою додатковою угодою, яка є невід`ємною частиною цього договору. Така додаткова угода може бути викладена у формі додатку до договору, який набуває чинності з дня його підписання уповноваженими представниками Сторін. При здійсненні розрахунків за договором застосовуються договірні ціни.

Згідно з п. 3.2. форма розрахунків - перерахування коштів на поточний рахунок Адвокатського об`єднання. Сплата гонорару не залежить від результату судового розгляду.

15.02.2022 між Адвокатським об`єднанням та Державним підприємством «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 130)» підписаний Додаток № 1 до Договору, виписано рахунок № 04 від 15.02.2022 на оплату. Пунктом 1 Додатку № 1 визначено порядок оплати юридичних послуг (гонорару) Адвокатського об`єднання за надання правової допомоги щодо представництва інтересів Клієнта в Господарському суді Сумської області по справі № 920/80/22 шляхом опрацювання наданих Клієнтом документів, аналізу судової практики в аналогічних справах, підготовки та подання відзиву стороні, до суду, участь у першому за черговістю судовому засіданнях. Відповідно до п. 2 Додатку вартість послуг складає 5000,00 (п`ять тисяч) гривень. 28.02.2022 року підписано Акт № 1 виконаних робіт наданої правової допомоги.

Вказана сума сплачена, що підтверджується платіжним дорученням № 138 від 04.05.2022.

22.07.2022 між Адвокатським об`єднанням та Державним підприємством «Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№ 130)» підписаний Додаток № 2 до Договору, виписано рахунок № 09 від 22.07.2022 р. на оплату. Пунктом 1 Додатку № 2 визначено порядок оплати юридичних послуг (гонорару) Адвокатського об`єднання за надання правової допомоги щодо представництва інтересів Клієнта в Господарському суді Сумської області по справі № 920/80/22 шляхом участі в судових засіданнях призначених до слухання на 07.06.2022, 16.06.2022 та 21.07.2022 року. Відповідно до п. 2 Додатку № 2 загальна вартість послуг складає 3000,00 (три тисячі) гривень. 22.07.2022 підписано Акт № 2 виконаних робіт наданої правової допомоги.

Вказана сума сплачена, що підтверджується платіжним дорученням № 215 від 25.07.2022.

Також, 22.07.2022 між сторонами Договору підписано Звіт про обсяг наданих послуг по договору про надання правової (професійної правничої) допомоги № 09-2022 від 20.01.2022. Підписи у Звіті свідчать про факт належного виконання Адвокатським об`єднанням зобов`язань за вказаним договором та відсутність зауважень або претензій з боку Клієнта.

Суд вважає, що будь-які дії учасника цієї господарської справи, пов`язані із її розглядом судом, зокрема: складання заяв, клопотань, відправлення та подання документів, надання юридичних консультацій, участь у судових засіданнях є процесуальними діями в розумінні п.4 ч.3 ст.123 ГПК України, а тому витрати, що понесені такою стороною, відносяться до складу судових витрат.

Дослідивши вищезгадані документи, суд визнає обґрунтованою, співмірною, враховуючи обсяг наданих послуг та витрачений адвокатом час та підтвердженою належними та достатніми доказами суму судових витрат у розмірі 8000,00 грн, а отже заява позивача підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 123, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Заяву представника відповідача про стягнення судових витрат на професійну правничу допомогу задовольнити.

2. Стягнути з Буринської міської ради Сумської області (41700, Сумська область, Буринський район, м. Буринь, вул. Першотравнева, 1, код ЄДРПОУ 04058025) на користь Державного підприємства Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№ 130) (41600, Сумська область, м. Конотоп, вул. Батуринська, 2, код ЄДРПОУ 08680787) витрати на професійну правничу допомогу в сумі 8000 грн 00 коп. (вісім тисяч гривень).

Наказ видати після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення може бути оскаржене.

Згідно зі ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.

Додаткове рішення складено та підписано 23.08.2022.

СуддяВ.В. Яковенко

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення22.08.2022
Оприлюднено24.08.2022
Номер документу105861315
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про припинення права користування земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —920/80/22

Рішення від 22.08.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 10.08.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 28.07.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Рішення від 21.07.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 15.06.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 25.04.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

Ухвала від 09.02.2022

Господарське

Господарський суд Сумської області

Яковенко Василь Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні