Справа № 755/999/22
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" серпня 2022 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді Яровенко Н.О.,
при секретарі Локотковій І.С.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві позовну заяву ОСОБА_1 до філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця», третя особа: Дніпровський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про скасування арешту майна, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця», третя особа: Дніпровський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про скасування арешту майна.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивач після смерті свого батька ОСОБА_2 звернулась до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, яка складається з квартири АДРЕСА_1 . Сьомою Київською Державною нотаріальною конторою було відкрито спадкову справу за заявою позивача від 09.10.2013 року. На момент смерті моєму батькові на праві приватної власності належала квартира АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 , є єдиною спадкоємицею свого померлого батька - ОСОБА_2 . Станом на день звернення до суду, позивач не отримала свідоцтва про право на спадщину після смерті свого померлого батька ОСОБА_2 , так як в усному порядку, нотаріус роз`яснив, що на спадкове майно (квартира АДРЕСА_1 ) ще в 2005 році було накладено арешт (постанова Державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Дніпровського району про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 01 червня 2005 року) в рамках виконавчого провадження за Виконавчим листом № 1-392 від 10.05.2000 року Дніпровського районного суду м. Києва про стягнення боргу з ОСОБА_2 в розмірі 2350 грн. на користь Дарницького вагоноремонтного заводу. Такий арешт позбавляє позивача на право оформлення спадкового майна та здійснення реєстрації права власності на житло. Тому ОСОБА_1 була змушена звернутися до суду з даним позовом.
15 серпня 2022 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву в якому фактично позовні вимоги підтримав та зазначив, що згідно даних бухгалтерського обліку філії «ДВРЗ» AT «Укрзалізниця», заборгованість за ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на 12.08.2022 року - відсутня, що підтверджується довідкою № 120 Б від 12.08.2022, а тому не має необхідності у подальшому збереженні арешту майна, а саме: кв. АДРЕСА_1 , накладеного постановою державного виконавця Синельник Ю.М. ВДВС Дніпровського РУЮ м. Києва про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 01 червня 2005 року.
Позивач в судове засідання не з`явилась. Представник позивача надала суду заяву, в якій просила слухати справу у її відсутності. На задоволенні позовних вимог наполягала в повному обсязі та проти їх задоволення не заперечувала.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився. Подав заяву в якій просив розгляд справи здійснювати у його відсутність.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився. Надіслав до суду лист в якому просив розглядати справи без участі представника відділу.
В силу вимог ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, дослідивши матеріали справи у їх сукупності, всебічно та повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступного висновку.
Принцип захисту судом порушеного права особи будується при встановленні порушення такого права. Так, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч.1 ст. 15 ЦК України).
Правом звернення до суду за захистом наділена особа, права якої порушені, невизнані або оспорені (ст. 3 ЦПК України).
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів (ч.1 ст. 4 ЦПК України).
Згідно принципу диспозитивності суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч.1 ст. 13 ЦПК України).
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону (ст. 5 ЦПК України).
Як вбачається з матеріалів справи, що квартира АДРЕСА_1 належала на праві власності ОСОБА_2 , що підтверджується договором купівлі-продажу Б/478 від 11 березня 1997 року та інформаційною довідкою від 11 серпня 2014 року КВ-2014 № 70276. (а.с. 14-15, 16, 17).
Згідно свідоцтва про смерть, ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 12).
ОСОБА_1 є донькою померлого ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 02 лютого 2007 року та свідоцтвом про зміну імені серії НОМЕР_2 від 18 січня 2007 року (а.с. 9, 10).
Як зазначає позивач в своєму позові, підставою для звернення до суду стало те, що вона не може оформити спадкові права на спірну квартиру, яка залишилась після смерті батька ОСОБА_2 , оскільки в реєстрі містяться відомості про накладений арешт на вказане нерухоме майно.
Як вбачається з постанови про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 01 червня 2005 року серія АК № 462258, державним виконавцем ВДВС Дніпровського РУЮ накладено арешт на все майно, що належить ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме на квартиру АДРЕСА_1 та заборонено здійснювати відчуження будь-якого майна, що належить боржнику ОСОБА_2 , а саме квартири АДРЕСА_1 .
Згідно витягу про реєстрацію в Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна № 4955446 від 29 вересня 2005 року, Десятою КДНК накладено арешт на квартиру АДРЕСА_1 на підставі постанови серія АК № 462258 від 01 червня 2005 року.
Представником відповідача до відзиву була надана довідка № 1205 від 12 серпня 2022 року з якої вбачається, що згідно даних бухгалтерського обліку філії «ДВРЗ» АТ «Укрзалізниця» заборгованість за ОСОБА_2 , 21 січня 1961 року відсутня.
Відповідно до ч. 1 ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Частиною 1, 2 ст. 319 ЦК України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно зі ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
За правилом ч. 1 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
У відповідності до ч. 1 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 89 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З огляду на вищевикладене, беручи до уваги всі встановлені судом факти і відповідні їм правовідносин, належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також те, що накладений арешт позбавляє позивача права на оформлення спадкових справ на спірну квартиру, суд приходить до висновку про задоволення позову ОСОБА_1 до філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця», третя особа: Дніпровський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про скасування арешту майна в повному обсязі.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 316, 317, 321, 328 Цивільного кодексу України, ст. ст. 2, 10, 49, 76, 77-81, 89, 141, 209, 210, 223, 247, 265, 274, 279, 354, 417 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Позов ОСОБА_1 до філії «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця», третя особа: Дніпровський районний відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про скасування арешту майна- задовольнити.
Скасувати арешт з квартири АДРЕСА_1 накладений згідно постанови державного виконавця Синельник Юлії Миколаївни ВДВС Дніпровського районного управління юстиції м. Києва про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження від 01 червня 2005 року серія АК № 462258.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення суду складено 22 серпня 2022 року.
Дані сторін:
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідач: філія «Дарницький вагоноремонтний завод» ПАТ «Укрзалізниця», адреса: м. Київ, вул. Алматинська, 74, код ЄДРПОУ 14294471.
Третя особа: Дніпровський відділ державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), адреса: м. Київ, вул. Є. Сверстюка, 15, код ЄДРПОУ 35011660.
Суддя Н.О. Яровенко
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 26.08.2022 |
Номер документу | 105885985 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Яровенко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні