У Х В А Л А
Справа № 183/5092/22
№ 2-а/183/69/22
25 серпня 2022 року м.Новомосковськ
Суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Оладенко О.С., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство «ТІР» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу,-
В С Т А Н О В И В:
23 серпня 2022 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство «ТІР» звернулося до Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті, у якому просить визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу № 317974 від 03 серпня 2022 року.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24 серпня 2022 року зазначена справа була передана на розгляд судді Оладенко О.С.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що дана справа не належить до юрисдикції (підсудності) Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області, з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Предметна підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам, визначена частиною 1 статті 20 КАС України, зокрема, згідно пункту 1 вказаної статті місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з адміністративного позову, предметом спору є оскарження постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу за порушення вимог ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Тобто, у даному випадку спір виник у зв`язку із винесенням постанови про накладення адміністративно-господарського штрафу у справі про порушення законодавства про автомобільний транспорт (господарсько-правова відповідальність), а не у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Застосування до позивача адміністративно-господарського штрафу не є притягненням до адміністративної відповідальності, передбаченої нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки адміністративно-господарський штраф є одним із видів адміністративно-господарських санкцій, визначених нормами Господарського кодексу України, який може встановлюватися виключно законами.
При цьому, суд виходить із положень ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», якою закріплено відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Згідно зазначеної норми, до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи.
За змістом статті 216 ГК України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
Статтею 238 ГК України визначено, що за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб`єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб`єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
З урахуванням наведеного, суд констатує, що предметом спору, згідно заявленого адміністративного позову, є оскарження позивачем дій суб`єкта владних повноважень щодо застосування адміністративно-господарського штрафу, передбаченого ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а не рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, оскільки позивача не було притягнуто до адміністративної відповідальності та не накладено на нього адміністративне стягнення відповідно до положень КУпАП.
Частиною 1 статті 20 КАС України визначено вичерпний перелік адміністративних справ, що підлягають розгляду загальними судами як адміністративними.
Відповідно до частини 2 статті 20 КАС України, усі справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам.
Таким чином, оскільки спір виник з приводу застосування до суб`єкта господарювання адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, а не щодо рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень у справах про притягнення фізичної особи до адміністративної відповідальності, суд дійшов висновку, що зазначений спір, відповідно до предметної юрисдикції адміністративних судів, не підсудний Новомосковському міськрайонному суду Дніпропетровської області як адміністративному суду, а підлягає вирішенню окружним адміністративним судом, а саме Дніпропетровським окружним адміністративним судом.
Згідно з вимогами пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до частини 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 241,248 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Справу за адміністративною позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Автотранспортне підприємство «ТІР» до Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу, направити за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Передачу зазначеної адміністративної справи здійснити в порядку, встановленому частиною 8 статті 29 КАС України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду складена і підписана 25 серпня 2022 року .
Суддя Оладенко О.С.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 24.08.2022 |
Оприлюднено | 26.08.2022 |
Номер документу | 105886811 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Жукова Євгенія Олексіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Жукова Євгенія Олексіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Жукова Євгенія Олексіївна
Адміністративне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Оладенко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні