Справа № 344/1401/21
Провадження № 1-кп/344/548/22
У Х В А Л А
25 серпня 2022 року м. Івано-Франківськ
Cуддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 ознайомившись з матеріалами кримінального провадження про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017090010004318 від 18 жовтня 2017 року,-
В С Т А Н О В И В:
18 серпня 2022 року суддя Івано-Франківського міського суду ОСОБА_3 у зазначеному вище кримінальному провадженні заявила самовідвід та передала матеріали провадження для вирішення питання щодо розподілу кримінального провадження в автоматизованій системі документообігу.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22 серпня 2022 року головуючим у даному кримінальному провадженні визначено суддю ОСОБА_1 .
Вважаю, що суддя ОСОБА_1 не може брати участь у розгляді даного провадження з наступних підстав.
У відповідності до вимог ст.ст.75,76 КПК України, суддя підлягає відводу, якщо будуть встановлені обставини, що виключають можливість його участі у кримінальному провадженні. Вичерпний перелік таких обставин, передбачений ст. 75 КПК України.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 75 КПК України слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні: за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості.
Статтею 76 КПК України, передбачено підстави недопустимості повторної участі судді в кримінальному провадженні.
Зокрема, відповідно до ч.1 ст.76 КПК України, суддя, який брав участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді першої, апеляційної і касаційної інстанцій.
Згідно положень ч.1 ст. 80 КПК України, за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід.
Стаття 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» встановлює право на справедливий судовий розгляд. Кожна людина при визначенні її громадських прав та обов`язків або при висуненні проти неї будь-якого обвинувачення, має право на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри в неупередженості, повинен заявляти самовідвід або бути відведений.
Також згідно із пунктом 2.5 Бангалорських принципів діяльності судді, схвалених резолюцією 2006/23 Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви у неупередженості судді. Важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду.
Слідчий суддя ОСОБА_1 брав участь під час досудового розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.4 ст. 190 КК України в якому ОСОБА_4 є потерпілим.
Так, слідчим суддею Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 11.08.2020 року постановлено ухвалу за клопотанням потерпілого ОСОБА_4 про скасування постанови прокурора.
Згідно з ст. 80 КПК України за наявності підстав, передбачених ст. 76 КПК України, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
Тому, враховуючи вищевикладене, з метою запобігання виникнення у стороннього спостерігача будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді ОСОБА_1 під час розгляду даного кримінального провадження вважаю, що слід заявити вмотивований самовідвід.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 75,76, 80, 82, 369-372 Кримінального процесуального кодексу України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
У кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017090010004318 від 18 жовтня 2017 року.
Матеріали кримінального провадження передати керівнику апарату Івано-Франківського міського суду для вирішення питання щодо його розподілу в автоматизованій системі документообігу суду та визначення іншого судді відповідно до ч. 3 ст. 35 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105887093 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Руденко Д. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Руденко Д. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Руденко Д. М.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Тринчук В. В.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Деркач Н. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Болюк І. І.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Болюк І. І.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні