Постанова
від 24.08.2022 по справі 906/1111/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ



майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,

e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ 03499916

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "25" серпня 2022 р.м. Житомир Справа № 906/1111/21

Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль",

за участю учасників судового процесу:

- від кредитора: не з`явився;

- від боржника: розпорядник майна Слободян В.М. - арбітражний керуючий (посвідчення № 183 видане 08.02.2013),-

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа № 906/1111/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (далі - ТОВ "Синтез Петроль", боржник).

15.03.2022 до господарського суду надійшло клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М.

15.03.2022 до господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором).

Ухвалою господарського суду від 24.03.2022 прийнято клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. та призначено його до розгляду в наступному судовому засіданні; прийнято заяву арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором) та призначено її до розгляду в наступному судовому засіданні; призначено підсумкове судове засідання на 12.05.2022 о 11:30 год.

09.05.2022 до господарського суду від розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. надійшов супровідний лист від 03.05.2022 з доданим аналізом фінансово-господарського стану ТОВ "Синтез Петроль".

Ухвалою господарського суду від 12.05.2022, зокрема, відкладено розгляд клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М.; відкладено розгляд заяви арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором); призначено наступне судове засідання на 16.06.2022 о 10:40 год.

16.06.2022 до господарського суду надійшли письмові пояснення розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 09.06.2022 за № 02-01/0140 з доданими документами.

Ухвалою господарського суду від 16.06.2022 відкладено розгляд клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М.; відкладено розгляд заяви арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором); призначено наступне судове засідання на 25.08.2022 о 10:00 год.

У судовому засіданні розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Слободяном В.М. зазначено про необхідність припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М.

Розглянувши клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М., заяву арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором), дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна, господарський суд встановив наступне.

Згідно з частиною 1статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до частини 4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб`єкт (боржник), відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу, визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до частини 1 статті 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.

Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.

Згідно з частиною 5 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника та схвалення внесення змін до нього; звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; обрання арбітражного керуючого у разі відсторонення арбітражного керуючого, визначеного Єдиною судової інформаційно-телекомунікаційною системою, від виконання повноважень; інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів.

У відповідності до статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

У підсумковому засіданні господарський суд ухвалює одне з таких судових рішень: ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом; ухвалу про введення процедури санації та затвердження плану санації у разі схвалення плану санації боржника зборами кредиторів та погодження його забезпеченими кредиторами в порядку, встановленому цим Кодексом; постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство.

Як вбачається з матеріалів справи, 21.01.2022 відбулося засідання зборів кредиторів ТОВ "Синтез Петроль" на якому, серед іншого, прийнято рішення звернутися до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про дострокове припинення процедури розпорядження майном ТОВ "Синтез Петроль"; визнання ТОВ "Синтез Петроль" банкрутом; відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Синтез Петроль" (т. 1 а.с. 226-232).

Також, 21.01.2022 комітетом кредиторів боржника вирішено звернутися до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про дострокове припинення процедури розпорядження майном ТОВ "Синтез Петроль"; визнання ТОВ "Синтез Петроль" банкрутом; відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Синтез Петроль" (т. 1 а.с. 233-238).

З системного аналізу норм чинного законодавства вбачається, що боржник визнається банкрутом, коли господарським судом встановлено неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів, визначенню підлягає розмір пасиву боржника. Відомості про актив боржника, мають міститися у звіті арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією) про фінансово - майновий стан божника, що повинен бути наданий комітету кредиторів та на основі якого комітет кредиторів вирішує питання про введення наступної судової процедури. Фінансово-майновий стан боржника (актив) повинен бути предметом розгляду в судовому засіданні.

Якщо встановлення пасиву боржника відбувається на попередньому засіданні суду, то остаточна правова оцінка активу і пасиву боржника та можливість відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом надається у підсумковому засіданні суду з огляду на знаходження справи у процедурі розпорядження майном боржника.

Таким чином, завдання підсумкового засідання суду полягає у з`ясуванні ознак банкрутства та наявності можливості визначення наступної судової процедури і подальшого здійснення провадження по справі, виходячи з клопотання зборів (комітету) кредиторів, однак остаточна їх оцінка надається судом.

Як свідчать матеріали справи та звіт арбітражного керуючого Слободяна В.М., під час процедури розпорядження майном з метою виявлення майна боржника та отримання його фінансової документації розпорядником майна боржника було надіслано запити до відповідних установ, та отримано наступні відповіді.

Згідно з уніфікованою базою даних за боржником сільськогосподарська техніка не зареєстрована, що підтверджується листом Головного управління Держпродспроживслужби у Житомирській області від 14.12.2021 № 04-00/4876 (т. 1 а.с. 137).

Відповідно до бази даних НАІС Єдиного державного реєстру МВС станом на 13.12.2021 за ТОВ "Синтез Петроль", транспортні засоби серед зареєстрованих не значаться (т. 1 а.с. 138).

На складах Житомирської митниці майно ТОВ "Синтез Петроль" відсутнє, що підтверджується листом Житомирської митниці від 14.12.2021 № 7.19-3/21/8.19/4000 (т. 1 а.с. 139).

У реєстрі цивільних повітряних суден України станом на 02.12.2021 відсутні записи про повітряні судна власником яких є боржник (т. 1 а.с. 140-159).

Записи щодо суден, власником або судновласником яких є боржник, відсутні, що підтверджується листом Державної служби морського та річкового транспорту України від 29.12.2021 № 8509/402.4/15-21 (т. 1 а.с. 166).

Відповідно до листа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 31.12.2021 № 12/04/28145 станом на 24.12.2021 в Державному реєстрі випусків цінних паперів інформація щодо реєстрації випусків цінних паперів боржника відсутня; за період з 01.01.2017 по 31.12.2021 інформація щодо укладених та виконаних договорів / біржових контрактів з цінними паперами емітентом або стороною яких є боржником відсутня (т. 1 а.с. 167).

Згідно з листом філії "Головний інформаційно-обчислювальний центр" Акціонерного товариства "Українська залізниця" від 20.12.2021 інформація про вагони, зареєстровані за боржником, у Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії, відсутня (т. 1 а.с. 242).

У реєстрі будівельної діяльності інформації та документів, що дають право ТОВ "Синтез Петроль" на виконання підготовчих та будівельних робіт, та документів, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, змін до них, їх скасування чи анулювання не виявлено, що підтверджується листом Державної інспекції архітектури та містобудування України від 28.04.2022 № 3328/04/13-22 (т. 2 а.с. 95).

У ТОВ "Синтез Петроль" відсутні унікальні об`єкти космічної діяльності, що підтверджується листом Державного космічного агентства України (т. 2 а.с. 200).

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 19.12.2021 у боржника відсутні відокремлені підрозділи (т. 1 а.с. 129-132).

Боржник не є засновником інших юридичних осіб, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 19.12.2021 (т. 1 а.с. 133).

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна від 19.12.2021 у боржника відсутнє нерухоме майно (т. 1 а.с. 241).

З матеріалів справи судом встановлено, що розпорядженням розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 20.01.2021 вирішено створити комісію по інвентаризації майна боржника, провести інвентаризацію майна боржника, за її результатами скласти відповідні акти (т. 1 а.с 202).

На підставі вказаного розпорядження, з урахуванням відомостей з державних реєстрів, відповідей державних органів на запити, розпорядником майна боржника арбітражним керуючим Слободяном В.М. організовано проведення комісією інвентаризації активів боржника, про що складені відповідні акти та інвентаризаційні описи (т. 1 а.с. 203-224). За результатами проведеної інвентаризації у боржника активів не виявлено.

Пасив боржника у розмірі 196 927,00 грн визначено ухвалою господарського суду від 25.11.2021 за наслідками підготовчого засідання та ухвалою господарського суду від 11.01.2022, постановленою за наслідками попереднього засідання.

Згідно з пунктом 3.4. Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України 19.01.2006 № 14, під час проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єктів підприємницької діяльності з метою виявлення серед них боржників та запобігання їх банкрутству оцінюється фінансова ситуація підприємств. Поточною неплатоспроможністю характеризується фінансовий стан будь-якого підприємства, якщо на конкретний момент у зв`язку з випадковим збігом обставин тимчасово суми наявних у нього коштів і високоліквідних активів недостатньо для погашення поточного боргу, що відповідно до законодавчого визначення розглядається як неспроможність суб`єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов`язання перед кредиторами, у тому числі із заробітної плати,а також виконати зобов`язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів (обов`язкових платежів) не інакше як через відновлення платоспроможності. Ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потенційного банкрутства, мають місцевразі, коли на початкуі наприкінці звітного кварталу присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а коефіцієнт покриття ікоефіцієнт забезпечення власними засобами наприкінці звітного кварталу менші за їхні нормативні значення - 1,0 та 0,1 відповідно. Якщо наприкінці звітного кварталу хоча б один із зазначених коефіцієнтів перевищує його нормативне значення або протягом звітного кварталу спостерігається їх зростання, перевага надається позасудовим заходам відновлення платоспроможності боржника або його санації в процесі провадження справи про банкрутство. Якщо за підсумками року коефіцієнт покриття менший за 1,0 і підприємство не отримало прибутку, такий його фінансовий стан характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності. У такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе шляхом застосування ліквідаційної процедури.

У звіті щодо виявлення ознак неплатоспроможності та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства ТОВ "Синтез Петроль" розпорядником майна боржника Слободяном В.М. встановлено наступне.

Показники аналізу фінансово-господарського стану ТОВ "Синтез Петроль" свідчать про негативний фінансово-господарський стан підприємства, підприємство не ліквідне, фінансової стійкості не має, не рентабельне. Вбачається тенденція до погіршення фінансово-господарського стану підприємства від попередніх років.

Показники фінансового стану свідчать про те, що у підприємства відсутні грошові кошти та їх еквіваленти, достатні для розрахунків за кредиторською заборгованістю, яка потребує негайно погашення, тобто показують, що фінансовий стан залежний від залучених джерел.

За результатами проведеного аналізу розпорядником майна боржника зроблено висновок, що ТОВ "Синтез Петроль" не в змозі задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі. Підприємство припинило господарську діяльність та зважаючи на відсутність майна, відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі про банкрутство, відсутність інвесторів, єдиним доцільним шляхом є застосування процедури банкрутства та визнання боржника банкрутом з подальшим відкриттям ліквідаційної процедури передбаченої Кодексом України з процедур банкрутства.

Ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування банкрутства не виявлено.

Враховуючи вищевикладене у сукупності, зважаючи на фінансовий стан боржника, який характеризується ознаками неплатоспроможності, відсутність майнових активів боржника для задоволення вимог кредитора, наявність рішення зборів кредиторів про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, відсутність заяв фізичних та/або юридичних осіб, які бажають взяти участь у санації боржника, господарський суд прийшов до висновку, клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. задовольнити; припинити процедуру розпорядження майном ТОВ "Синтез Петроль"; припинити повноваження арбітражного керуючого Слободяна В.М. як розпорядника майна ТОВ "Синтез Петроль"; визнати банкрутом ТОВ "Синтез Петроль"; відкрити ліквідаційну процедуру ТОВ "Синтез Петроль" строком на 12 місяців по 25.08.2023 включно.

Відповідно до частини 1 статті 60 Кодексу України з процедур банкрутства у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Кодексом, з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

Згідно з частиною 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими особами у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;

4) які мають конфлікт інтересів;

5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;

6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.

До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.

Згідно з положеннями частини 1 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, ліквідатор призначається господарським судом за клопотанням комітету кредиторів.

Відповідно до пункту 4 частини 8 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

На засіданні комітету кредиторів боржника 21.01.2022, серед іншого, вирішено звернутися до Господарського суду Житомирської області з клопотанням про призначення арбітражного керуючого Слободяна В.М. ліквідатором ТОВ "Синтез Петроль" (т. 1 а.с. 233-238).

28.02.2022 до господарського суду надійшла заява арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором).

Перевіривши заяву арбітражного керуючого Слободяна В.М. на участь у справі про банкрутство боржника в якості ліквідатора на відповідність її кандидатури вимогам частини 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у тому числі включення арбітражного керуючого до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, судом встановлено відповідність вказаного арбітражного керуючого зазначеним вимогам.

За викладених обставин, враховуючи наявність рішення комітету кредиторів про призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Слободяна В.М., господарський суд прийшов до висновку заяву арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором) задовольнити; призначити ліквідатором ТОВ "Синтез Петроль" Слободяна В.М. за його згодою.

Відповідно до положень частини 1 статті 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з дня ухвалення господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю; продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається; припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов`язані передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, господарський суд здійснює офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.

Керуючись статтями1,2,28, 30, 48, 49, 58-61 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 232 Господарського процесуального кодексу України,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття його ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Слободяна В.М. задовольнити.

2. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904).

3. Припинити повноваження арбітражного керуючого Слободяна Василя Миколайовича як розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904).

4. Визнати банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904).

5. Відкрити ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904) строком на 12 місяців по 25.08.2023 включно.

6. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;

строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав;

у банкрута не виникає жодних додаткових зобов`язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов`язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Кодексом;

скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

7. Заяву арбітражного керуючого Слободяна В.М. від 28.02.2022 про участь у справі (призначення ліквідатором) задовольнити.

8. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904) Слободяна Василя Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №183, видане 08.02.2013, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: 21050, м. Вінниця, вул. Соборна, буд. 25) за його згодою.

9. Оприлюднити оголошення про визнання банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904).

10. Зобов`язати посадових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "Синтез Петроль" (10001, Житомирська обл., м. Житомир, Київське шосе, буд. 4/2, ідентифікаційний код 37107904) (керівника боржника) протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора банкрута передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону.

11. Ліквідатору банкрута Слободяну В.М.:

- забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному статтею 61 Кодексу України з процедур банкрутства та належне виконання заходів, передбачених статтями 62-64 Кодексу України з процедур банкрутства, спрямованих на задоволення вимог кредиторів;

- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов`язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов`язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013 №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013 за №428/22960;

- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками; оцінку майна боржника; результати проведеної інвентаризації та оцінки надати суду;

- вжити відповідні дії по фактичному встановленню наявності рухомого та нерухомого майна зареєстрованого за боржником;

- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування, підтверджуючі документи подати суду;

- надати докази звернення з відповідною заявою до реєстраційної служби для внесення до ЄДР юридичних, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про ліквідатора банкрута Слободяна В.М. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами; особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати витяг з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Слободяна В.М. як керівника юридичної особи; особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;

- надати письмову інформацію з документальним підтвердженням про дебіторську заборгованість боржника;

- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;

- надати довідку податкового органу відносно рахунків банкрута відкритих у банківських установах;

- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;

- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах;

- надати господарському суду проміжний звіт з підтверджуючими документами про хід ліквідаційної процедури банкрута та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов`язків.

12. Призначити судове засідання для з`ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "25" жовтня 2022 р. о 10:00 , в приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань №407.

13. Копії постанови надіслати на адреси боржника, кредитора, державного реєстратора Департаменту реєстрації Житомирської міської ради, Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Слободяна В.М.

Постанова господарського суду набирає законної сили 25.08.2022.

Постанова може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складено та підписано 29.08.2022.

Суддя Костриця О.О.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.08.2022
Оприлюднено30.08.2022
Номер документу105932906
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —906/1111/21

Ухвала від 29.11.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 25.10.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Постанова від 24.08.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 15.06.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 15.06.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 12.05.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 11.05.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 23.03.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 11.01.2022

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

Ухвала від 25.11.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Костриця О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні