УХВАЛА
29 серпня 2022 року
м. Київ
справа №521/15461/18
провадження №51-2517ск22
Верховний Суд колегією суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
вивчивши матеріали касаційної скарги потерпілого ОСОБА_4 на ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2021 року та ухвалу Одеського апеляційного суду від 28 січня 2022 року щодо ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ),
встановив:
19 серпня 2022 року потерпілий ОСОБА_4 звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на вказані судові рішення поза межами строку на касаційне оскарження і у своєму клопотанні просить поновити йому пропущений строк.
Відповідно до ч. 2 ст. 426 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК) касаційна скарга на судові рішення може бути подана протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції, а засудженим, який тримається під вартою, в той самий строк з дня вручення йому копії судового рішення.
Відповідно до ч. 1ст. 117 КПКпропущений із поважних причин строк має бути поновлений за клопотанням заінтересованої особи ухвалою слідчого судді, суду. Пропущений строк у кримінальному провадженні, що здійснюється з урахуванням особливостей, визначенихстаттею 615цього Кодексу, може бути поновлений, якщо заінтересована особа подала клопотання не пізніше 60 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану.
За вимогами п. 5 ч. 1 ст. 615 КПК якщо відсутня об`єктивна можливість виконання процесуальних дій у строки, визначені статтями 220,221,304,306,308,376,395,426цього Кодексу, - такі процесуальні дії мають бути проведені невідкладно за наявності можливості, але не пізніше ніж через 15 днів після припинення чи скасування воєнного стану.
Під поважними причинами кримінальний процесуальний закон розуміє обставини непереборного характеру, наприклад такі, як стихійне лихо, тяжку хворобу або інші, в силу яких особа була позбавлена реальної можливості вчасно звернутися до суду із заявою чи скаргою.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження потерпілий посилається на введення в Україні воєнного стану, а також на свою хворобу, що підтверджується наданою до клопотання випискою із медичної карти від 24 травня 2022 року.
Однак ці причини не можуть бути визнані Верховним Судом (далі - Суд) поважними, оскільки потерпілий не обґрунтовує яким чином ці обставини перешкодили йому вчасно звернутися із касаційною скаргою, не вказує на перепони, що унеможливили своєчасне звернення до суду.
Адже сам по собі факт введення на території України воєнного стану, як і інші, зазначені ним обставини, не є абсолютно визначеною підставою для поновлення строку. Крім того, відповідно до ч. 1ст.10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану»у період воєнного стану суди не припиняють свою роботу. Той факт, що у зв`язку із небезпекою для учасників процесу у Верховному Суді певний період часу не відбувалися судові засідання з участю сторін процесу жодним чином не впливає на можливість надсилання касаційної скарги особою, яка має такі права відповідно доКПК, в тому числі й потерпілим.
З урахуванням наведеного у задоволенні клопотання потерпілого про поновлення строку на касаційне оскарження судових рішень слід відмовити, а касаційну скаргу з додатками повернути.
На підставі викладеного, керуючись п. 3 ч. 3 ст. 429, ст. 441 КПК, Верховний Суд
постановив:
Відмовити у задоволенні клопотання потерпілого ОСОБА_4 про поновлення строку на касаційне оскарження ухвалу Малиновського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2021 року та ухвалу Одеського апеляційного суду від 28 січня 2022 року щодо ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ).
Касаційну скаргу разом з додатками повернути особі, яка її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105935863 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Голубицький Станіслав Савелійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні