Рішення
від 25.07.2022 по справі 640/9928/19
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2022 року м. Київ № 640/9928/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Григоровича П.О., розглянувши в спрощеному провадженні адміністративну справу

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Нікея-ЛТД»доГоловного управління ДПС у м. Києвіпровизнання незаконним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «НІКЕЯ-ЛТД» звернулось до суду з даним позовом, в якому просить:

- визнати незаконним та скасувати рішення ГУ ДФС у м. Києві №101460/10/26-15-55-05 від 13.11.2018 року;

- зобов`язати ГУ ДФС у м. Києві внести податкову інформацію з поданої у письмовій формі податкової декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період календарний місяць жовтень 2018 року з додатками 2, 3, 4, 5 та доповнень до неї ТОВ «НІКЕЯ-ЛТД», до інформаційних баз даних ДФС України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 11.06.2019 відкрито спрощене провадження без виклику сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою від 15.07.2022 замінено відповідача - Головне управління ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39439980) на його правонаступника - Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач підтримує заявлені позовні вимоги в повному обсязі та просить суд їх задовольнити, посилаючись при цьому на те, що у відповідача не було законодавчо визначених підстав для прийняття оскаржуваного рішення про відмову у прийнятті податкової декларації.

Відповідач проти позову заперечує, про що надав до матеріалів справи письмовий відзив. Посилаючись на те, що станом на дату подання позивачем декларації з ПДВ за жовтень 2018 року свідоцтво платника ПДВ позивача було анульованим, внаслідок чого підстави для прийняття податкової звітності з ПДВ від особи, яка не є платником такого податку відсутні. За таких обставин контролюючий орган просить суд в позові відмовити.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

13 листопада 2018 року Позивач у письмовій формі подав до ДПІ у Печерському районі ГУ ДФУ у м. Києві податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний період календарний місяць жовтень 2018 року з додатками №2, 3, 4 та 5 та викладенням доповненням до податкової декларації з податку на додану вартість за звітний період жовтень 2018 року.

04 грудня 2018 року Позивачем засобами поштового зв`язку отримано оскаржуване рішення від 13.11.2018 №101460/10/26-15-55-05, відповідно до якого декларація з ПДВ за жовтень 2018 року вважається неподаною.

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення, підставою для його прийняття стало те, що свідоцтво платника ПДВ ТОВ «Нікея-ЛТД» за ІПН 33546852557 анульоване 25.05.2016.

Не погоджуючись з правомірністю і обґрунтованістю оскаржуваного рішення, позивач, серед іншого, посилається на незаконність рішення про анулювання свідоцтва платника ПДВ, яке є предметом оскарження в рамках справи №826/15293/16.

За таких обставин позивач звернувся до суду з даним позовом.

Оцінивши за правилами ст. 90 КАС України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Пунктом 49.8 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що прийняття податкової декларації є обов`язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов`язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов`язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Отже, процедура прийняття податкової декларації полягає у вчиненні посадовою особою податкового органу фактичних дій із: 1) перевірки наявності та достовірності заповнення обов`язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 Податкового кодексу України; 2) реєстрації податкової декларації у день її отримання органом державної податкової служби.

При цьому, як встановлено пунктом 49.10 статті 49 Податкового кодексу України, відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від`ємного значення об`єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов`язань тощо), забороняється.

Матеріалами справи підтверджено, що підставою для прийняття ДПІ спірного рішення було лише те, що свідоцтво позивача як платника ПДВ було скасовано. Інші підстави для прийняття податкової декларації позивача в своєму рішенні відповідач не зазначав.

Проте, в судовому порядку рішення податкового органу про анулювання державної реєстрації платника ПДВ позивача було скасовано, рішення суду набрало законної сили, отже підлягає виконанню і є обов`язковими для всіх учасників справи, як то передбачено ст.370 КАС України.

Отже, після набрання законної сили рішенням про задоволення позовних вимог та визнання протиправним рішення про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідне рішення податкового органу вважається протиправним з моменту його прийняття. Таке рішення податкового органу не може створювати будь-яких правових наслідків для платника податку. Протиправно анульоване свідоцтво платника податку на додану вартість слід вважати чинним протягом усього часу від моменту його видачі, у тому числі в період від дати прийняття контролюючим органом рішення про анулювання такого свідоцтва до набрання чинності відповідним рішенням суду.

При прийнятті рішення суд прийняв до уваги правову позицію Верховного суду висловлену в постанові від 10.12.2020 в аналогічній справі № 804/6070/16.

Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

З урахуванням зазначеного, спірне рішення ГУ ДФС підлягає визнанню протиправним та скасуванню, а для повного відновлення порушених прав позивача слід зобов`язати відповідача вчинити відповідні дії.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. (ч. 2 ст. 77 КАС України)

Враховуючи викладене та керуючись статтями 2, 6, 72-77, 90, 139, 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 13.11.2018 року №101460/10/26-15-55-05.

3. Зобов`язати Головне управління ДПС у м. Києві внести податкову інформацію з поданої у письмовій формі податкової декларації з податку на додану вартість за звітний (податковий) період календарний місяць жовтень 2018 року з додатками 2, 3, 4, 5 та доповнень до неї ТОВ «НІКЕЯ-ЛТД», до інформаційних баз даних ДПС України.

4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Нікея-ЛТД» судові витрати по сплаті судового збору в сумі 1921,00 грн (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна грн 00 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві.

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НІКЕЯ-ЛТД» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 33546858, адреса: 01021, м.Київ, ВУЛИЦЯ МЕЧНИКОВА, будинок 16).

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У М.КИЄВІ (ідентифікаційний код ЄДРПОУ ВП 44116011, адреса: 04655, м.Київ, ВУЛИЦЯ ШОЛУДЕНКА, будинок 33/19).

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя П.О. Григорович

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.07.2022
Оприлюднено01.09.2022
Номер документу105971365
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)