Справа № 212/4357/22
1-кс/212/931/22
У Х В А Л А
31 серпня 2022 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого Відділення поліції № 3 Криворізького районного управління ГУНП в Дніпропетровській області ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів, у кримінальному провадженні №12022046730000155 від 02.04.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді надійшло вказане вище клопотання. В обґрунтування якого слідчий вказує на те, що слідчим відділенням Відділення поліції № 3 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022046730000155 від 02.04.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що 01.04.2022 до чергової частини Відділення поліції №3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області надійшла письмова заява від гр. ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом того, що 19.09.2021 перебуваючи по АДРЕСА_1 , невстановлена особа, шляхом зловживання довірою, заволоділа майном, яке належить ОСОБА_4 , а саме соняшниковим бджолиним медом врожаю 2021 року вагою 12251,8 кг. Внаслідок умисних дій потерпілому ОСОБА_4 спричинено матеріального збитку на суму 780031,27 грн.
Під час проведення досудового розслідування встановлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який користується абонентськими номерами мобільного оператора ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_1 , НОМЕР_2 .
Потерпілий ОСОБА_4 користується абонентським номером мобільного оператора ІНФОРМАЦІЯ_3 НОМЕР_3 .
З метою повного та об`єктивного розслідування на розкриття даного злочину, а також з огляду на те, що іншій спосіб не можливо встановити осіб причетних до вчинення даного злочину, встановити інші фактичні обставини, що можуть мати значення по суті справи та становити доказову базу, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять в собі інформацію про з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, в тому числі нульової тривалості, переадресацію, SMS, MMS, повідомлення, з`єднання GPRS, з`єднання із мережою «Internet», із вказанням ІР-адреси вузла з`єднання USSD-запити, а також іншу наявну інформацію, в тому числі інформацію щодо стану рахунку абонента, IMSI тощо), абонентських номерів НОМЕР_4 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період з 00:00:00 годин 01.09.2021 по строк пред`явлення ухвали до виконання, без розкриття змісту сеансу зв`язку, із зазначенням дати, часу, тривалості, типу з`єднань IMEI терміналу та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв`язок вказані абонентські номери (абонент А) та інформація про їх співрозмовників із зазначенням IMEI, терміналів ьа ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв`язок їх співрозмовники (абонент Б), що зберігаються в ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 .
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в судове засідання не з`явилися. Про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином. За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття представника не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явились, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
На підставі ч.4 ст.107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Так, слідчий суддя, згідно з ч.4 ст.132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування зобов`язаний врахувати можливість без застосовуваного заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. У цьому контексті потрібно враховувати, що речі і документи могли би бути отримані шляхом проведення слідчих дій, тобто без застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Крім того, відповідно до ч.1 ст.223 КПК України, саме слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Слідчий суддя, дослідивши витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, надані докази, вважає клопотання таким, що підлягає частковому задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, однак зменшити перебіг часу за який необхідна згадана інформація, з 19.09.2021 по 02.04.2022 року.
Крім того, в клопотанні слідчий просив надати тимчасовий доступ до вищезазначених документів слідчому СВ ВП№3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 .
Згідно до ч.1 ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.
Відповідно до наданого слідчим Витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань, слідчий слідчому СВ ВП№3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_6 не є стороною кримінального провадження №12022046730000155 від 02.02.2022 року, тому клопотання у цій частині задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 163- 165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя,-
постановив:
Клопотання -задовольнити частково.
Надати старшомуслідчому СВВП№3КРУП ГУНПв Дніпропетровськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 ,слідчому СВВП№3КРУП ГУНПв Дніпропетровськійобласті капітануполіції ОСОБА_7 тимчасовийдоступ додокументів,які містятьв собіінформацію про з`єднання (вхідні, вихідні дзвінки, в тому числі нульової тривалості, переадресацію, SMS, MMS, повідомлення, з`єднання GPRS, з`єднання із мережою «Internet», із вказанням ІР-адреси вузла з`єднання USSD-запити, а також іншу наявну інформацію, в тому числі інформацію щодо стану рахунку абонента, IMSI тощо), абонентських номерів НОМЕР_4 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 за період з 00:00:00 годин 01.09.2021 по 00:00:00: годин 02.04.2022, без розкриття змісту сеансу зв`язку, із зазначенням дати, часу, тривалості, типу з`єднань IMEI терміналу та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв`язок вказані абонентські номери (абонент А) та інформація про їх співрозмовників із зазначенням IMEI, терміналів та ретрансляційних антен, у зоні покриття яких виходили на зв`язок їх співрозмовники (абонент Б), що перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташований за юридичною адресою: АДРЕСА_3 з можливістю отримати витребувану інформацію шляхом отримання копій зазначених документів, які зберігаються на електронному носії інформації (CD-диск), оскільки потрібен час для їх опрацювання та проведення слідчих (розшукових) дій.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Строк дії цієї ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105979138 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Ваврушак Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні