Справа № 522/10515/22
Провадження № 2/522/4451/22
УХВАЛА
22 серпня 2022 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду міста Одеси Косіцина В.В., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Ві-Тал» до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Домінус» про витребування майна із чужого незаконного володіння,
ВСТАНОВИВ:
15 серпня 2022 року товариство з обмеженою відповідальністю «Ві-Тал» звернулось до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Домінус» з позовом про витребування майна із чужого незаконного володіння.
За результатами автоматизованого розподілу справа передана для розгляду судді Приморського районного суду міста Одеси Косіциній В.В.
Суд, дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, дійшов до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху у зв`язку із невідповідністю вимогам ст. ст. 175 та 177 ЦПК України.
Так, п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України передбачає, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо останні підлягає грошовій оцінці. При цьому, п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України вказує на те, що у позовах про визнання права власності на майно або його витребування ціна позову визначається вартістю майна.
Виходячи зі змісту позовної заяви, позивач просить витребувати із незаконного володіння громадянки США ОСОБА_1 незавершене будівництво, поле заглиблених паль 10% готовності, складова частина об`єкта нерухомого майна: поле заглиблених паль, І, огорожа 1-3, які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 на нашу, ТОВ «Ві-Тал».
Частина об`єкта нерухомого майна є тим майном, яке підлягає оцінці та вартість якого можна визначити, однак позивач у позовній заяві не вказує ціну позову та лише зазначив, що позовна заява немайнового характеру.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Позивач додає до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 2481 грн., тобто як за вимогу немайнового характеру, однак суд звертає увагу позивача на те, що в пунктах 15, 16 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» зазначено, що пунктами 1 і 2 частини першої статті 80 ЦПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошових коштів та про визнання права власності на майно або витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI. Розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування (у тому числі з урахуванням положень, передбачених частиною п`ятою статті 216, статтею 1212 ЦК тощо) визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом статті 80, пункту 4 частини другої статті 119 ЦПК такий обов`язок покладається на позивача (у тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у виді повернення майна застосовуються за ініціативою суду, наприклад, при визнанні договору недійсним згідно з частиною п`ятою статті 216 ЦК).
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір «за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивач має визначити ціну позову, надати суду відповідні докази щодо вартості спірного майна та доплатити суму судового збору у відповідності до вимог п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Судовий збір повинен бути сплачений за наступними реквізитами:
Отримувач коштів ГУК в Од.обл./Приморський р-н/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA268999980313111206000015758
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Згідно зі ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, якій не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали.
Суд вважає необхідним залишити цивільний позов без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в ухвалі суду, та роз`яснює, що недоліки повинні бути усунуті шляхом надання до суду належним чином оформленого позову (не уточненого, не виправленого) із зазначенням у ньому всіх зацікавлених осіб та ціни позову, відповідно до вимог статей 175, 177 ЦПК України, його копій та копій документів відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, надання відповідних належних доказів по справі або клопотання про їх витребування, надання доказів ціни позову та доказів сплати судового збору у встановлених розмірах, .
Інститут залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання до відкриття провадження по справі. Вимоги до адміністративного позову викладені у 175, 177 ЦПК України, згідно яких, крім іншого, саме у позовній заяві повинні бути зазначені ім`я позивача та відповідача, третіх осіб, зміст позовних і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Саме належним чином оформлений позов, який вважається поданим у день первинного, направляється сторонам, тому не може бути уточненим, доповненим, тощо, оскільки саме за поданим належним чином оформленим позовом суд вирішує питання про відкриття провадження по справі за вимогами викладеними у позові.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.175,177,185,259,260 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Ві-Тал» до ОСОБА_1 , товариства з обмеженою відповідальністю «Домінус» про витребування майна із чужого незаконного володіння - залишити без руху.
Надати позивачеві строк на усунення недоліків в позовній заяві, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В.Косіцина
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2022 |
Оприлюднено | 01.09.2022 |
Номер документу | 105985011 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Косіцина В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні