ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"31" серпня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/1093/22
Господарський суд Одеської області у складі судді Мостепаненко Ю.І., розглянувши без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження
справу № 916/1093/22
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп (01010, м. Київ, вул. І. Мазепи, буд.6, код ЄДРПОУ 36716332)
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Пал (65026, м.Одеса, вул. Катеринівська, буд.14, код ЄДРПОУ 31639945)
про стягнення 404 644,11 грн.
ВСТАНОВИВ:
06.06.2022р. товариство з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп звернувся до Господарського суду Одеської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю Пал, в якій просить суд стягнути з відповідача 404 644,11 грн., з яких: 366 587,76 основної заборгованості, 32 922,83 грн. інфляційних витрат, 3 108,38 грн. 3% річних та 2 025,14 грн. - пені, а також витрат по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов укладеного між сторонами договору постачання природного газу №ОД/2021/157 від 01.09.2021р. в частині повної та своєчасної оплати за спожитий природний газ.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 13.06.2022р. позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп залишено без руху та встановлено позивачу строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
27.06.2022р. до Господарського суду Одеської області від позивача надійшла заява про усунення недоліків(вх.№11559/20), згідно якої позивач усунув недоліки позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.07.2022р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №916/1093/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у порядку письмового провадження.
Вказаною ухвалою суду було запропоновано сторонам надати у відповідні строки заяви по суті спору; визначено відповідачу строк для подання заяви із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження п`ять днів з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі; роз`яснено сторонам про можливість звернення до суду з клопотанням про призначення проведення розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у строки, визначені ч.7 ст. 252 ГПК України.
Ухвала Господарського суду Одеської області про відкриття провадження у справі від 04.07.2022р. була надіслана до електронного кабінету позивача, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 04.07.2022р.
Відповідачу товариству з обмеженою відповідальністю Пал ухвала суду про відкриття провадження у справі від 04.07.2022р. була надіслана в межах строку, встановленого Господарським процесуальним кодексом України, на його юридичну адресу: 65026, м. Одеса, вул. Катеринівська, буд.14, що зазначена у договорі №ОД/2021/157 від 01.09.2021р. та у відкритих джерелах «Liga-360», яка використовуються судом з огляду на те, що наразі обмежено доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у зв`язку із проведенням технічних робіт.
Як вбачається з матеріалів справи, надіслана відповідачу рекомендованим листом з позначкою "Судова повістка" ухвала про відкриття провадження у справі була повернута поштовою установою на адресу суду з відбитком календарного штемпелю на конверті та відміткою "адресант відсутній за вказаною адресою", про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення (вх.№10642/22 від 19.07.2022р.).
Згідно ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Відтак, в силу вищенаведених положень законодавства, день спроби вручення поштового відправлення за адресою місцезнаходження відповідача, який зареєстрований у встановленому законом порядку, вважається днем вручення відповідачу відповідної ухвали суду.
Отже, оскільки ухвала суду про відкриття провадження у справі направлена судом за належною адресою відповідача і повернута поштою, суд доходить висновку, що відповідач повідомлений про відкриття провадження у справі та прийняття позовної заяви до розгляду.
Згідно з ч.ч.5, 7 ст. 252 ГПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін від учасників справи до суду не надходило.
Відповідно до пунктів 3 та 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи, і на які вона посилається, як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Зі змісту ст. 165 Господарського процесуального кодексу України вбачається, що свої заперечення проти позову відповідач може викласти у відзиві на позовну заяву. При цьому, згідно ч. 4 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, якщо відзив не містить вказівки на незгоду відповідача з будь-якою із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, відповідач позбавляється права заперечувати проти такої обставини під час розгляду справи по суті, крім випадків, якщо незгода з такою обставиною вбачається з наданих разом із відзивом доказів, що обґрунтовують його заперечення по суті позовних вимог, або відповідач доведе, що не заперечив проти будь-якої із обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, з підстав, що не залежали від нього.
Відповідач своїм процесуальним правом на подання відзиву не скористався, жодних заперечень проти позову не надав, з огляду на що, суд вважає за можливе відповідно до ч.9 ст.165 ГПК України розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Згідно положень ст. 248 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи у порядку спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
У відповідності до ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши матеріали справи та проаналізувавши надані докази, суд дійшов наступних висновків та встановив таке.
01.09.2021р. між товариством з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп (Постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю Пал (Споживач) було укладено договір постачання природного газу №ОД/2021/157, відповідно до п. 1.1 якого постачальник зобов`язався передати у власність споживачу природний газ, в обсягах, за ціною та у порядку, передбачених договором, а споживач зобов`язався прийняти газ та оплатити постачальнику його вартість у розмірах, строки, порядку та на умовах, передбачених договором.
Згідно п. 1.1.1 договору, перелік точок входу та виходу газу споживача: ЕІС-код споживача 56XO0000VHRQ900Q; населений пункт - 65026, м.Одеса, вул.Грецька, буд.33.
Постачальник передає споживачу природний газ в обсязі, що визначено у додатку №1 до цього договору (п.1.2 договору).
Згідно п.1.7 договору, у випадку неподання споживачем заявки у строк та у порядку, встановлених п.1.2.2, п.1.3, п.1.5 даного договору, обсяг природного газу, що поставлений постачальником, підтверджується щомісячними актами приймання-передачі газу, оформленими згідно з розділом 4 даного договору, та підлягає оплаті споживачем в порядку, встановленому даним договором.
Відповідно до п. 2.1 договору, загальна вартість договору складається із суми вартостей природного газу, переданого у власність споживачу протягом строку дії договору.
Ціна природного газу за 1000 куб.м. погоджується сторонами договору у додатковій угоді до договору та включає в себе вартість природного газу, компенсацію вартості послуг замовленої потужності, що сплачує постачальником Оператор ГТС (п. 2.2 договору).
Згідно п. 3.1 договору, споживач зобов`язаний оплатити вартість місячного обсягу природного газу, вказаного у заявці споживача, а за відсутністю заявки Споживача, місячного обсягу природного газу (планового), зазначеного у п.1.2 договору, на рахунок постачальника у термін до 10-го числа місяця, наступного за звітним (місцем поставки).
Відповідно до п.4.3 договору, приймання-передача газу, поставленого постачальником та прийнятого споживачем у звітному місяці, оформлюється шляхом підписання та скріплення печаткою щомісячних актів приймання-передачі, які є невід`ємними частинами цього договору, і які є підставою для проведення споживачем остаточних розрахунків за поставлений природний газ у звітному місяці.
Згідно п. 5.1.2.3 договору, споживач зобов`язався своєчасно та в повному обсязі сплачувати за поставлений природний газ на умовах, визначених договором.
У випадку порушення споживачем розміру або строку (п.3.1 договору) оплати поставленого постачальником природного газу у відповідному місяці споживач сплачує постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня за кожний день прострочення від суми заборгованості, а за прострочення понад 30 (тридцять) календарних днів додатково сплатити штраф у розмірі 7 (сім) відсотків від суми простроченого платежу (п.7.2 договору).
Відповідно до п.11.1 договору, цей договір є укладеним з дати його підписання сторонами, скріплення їх підписів печатками та діє до 31 грудня 2021р. включно, а в частині розрахунків до повного їх виконання. Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік на тих же умовах, якщо не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору жодною із сторін не буде направлено іншій стороні письмове повідомлення про припинення строку дії договору.
24.12.2021р. між товариством з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп (Постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю Пал (Споживач) було укладено додаткову угоду №2022/01/01 до договору №ОД/2021/157 від 01.09.2021р., відповідно до п.1 якої, сторони узгодили, що ціна на природний газ, який буде постачатися з 01.01.2022 р. за 1000 куб. м. встановлюється в національній валюті України - гривні і складає без урахування вартості податку на додану вартість (надалі - "ПДВ") 55 000 грн. Крім того, компенсація вартості послуг замовленої потужності (транспортування), яка складає без урахування податку на додану вартість 124,16 грн. за 1 000 куб.м. До вартості послуг застосовується коефіцієнт, визначений НКРЕКП для замовлення потужності на добу наперед 1,1, що складає без урахування податку на додану вартість 136,58 грн. за 1 000 куб.м. Крім того, ПДВ в розмірі 20% - 11 027,32 грн. Разом за 1 000 куб.м 66 163,90 грн. з урахуванням ПДВ.
25.01.2022р. між товариством з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп (Постачальник) та товариством з обмеженою відповідальністю Пал (Споживач) було укладено додаткову угоду №2022/02/01 до договору №ОД/2021/157 від 01.09.2021р., відповідно до п.1 якої, сторони узгодили, що ціна на природний газ, який буде постачатися з 01.02.2022 р. за 1000 куб. м. встановлюється в національній валюті України - гривні і складає без урахування вартості податку на додану вартість (надалі - "ПДВ") 31 250,58 грн. Крім того, компенсація вартості послуг замовленої потужності (транспортування), яка складає без урахування податку на додану вартість 124,16 грн. за 1 000 куб.м. До вартості послуг застосовується коефіцієнт, визначений НКРЕКП для замовлення потужності на добу наперед 1,1, що складає без урахування податку на додану вартість 136,58 грн. за 1 000 куб.м. Крім того, ПДВ в розмірі 20% - 6 277,33 грн. Разом за 1 000 куб.м 37 664 грн. з урахуванням ПДВ.
На виконання умов укладеного між сторонами договору №ОД/2021/157 від 01.09.2021р. між сторонами було складено та підписано акти приймання-передачі спожитого відповідачем природного газу на загальну суму 366 590,69 грн., а саме: за січень 2022р. - №00000000303 від 31.01.2022р., із обсягом спожитого природнього газу 3,99000 м3 - на суму 263 993,94 грн.; за лютий 2022р. - №00000004685 від 28.02.2022р., із обсягом спожитого газу 2,72400 м3 на суму 102 596,75 грн.
Однак, відповідач за спожитий природний газ не розрахувався, при цьому, позивач зазначає, що станом на 10.02.2022р. у ТОВ Пал існувала передплата у розмірі 2,93 грн., яка була зарахована в рахунок погашення боргу за січень 2022р.
На підставі вищезазначеного, позивач і звернувся до Господарського суду Одеської області з даним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Пал про стягнення 366 587,76 основної заборгованості, 32 922,83 грн. інфляційних витрат, 3 108,38 грн. 3% річних та 2 025,14 грн. пені.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 175 Господарського кодексу України, майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку. Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, зобов`язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 Цивільного кодексу України.
Положеннями п.1 ч.2 ст.11 Цивільного кодексу України передбачено, що однією із підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, а в силу вимог ч. 1 ст. 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що 01.09.2021р. між ТОВ Енерджі Трейд Груп (Постачальник) та ТОВ Пал (Споживач) було укладено договір постачання природного газу №ОД/2021/157, відповідно до п. 1.1 якого постачальник зобов`язався передати у власність споживачу природний газ, в обсягах, за ціною та у порядку, передбачених договором, а споживач зобов`язався прийняти газ та оплатити постачальнику його вартість у розмірах, строки, порядку та на умовах, передбачених договором.
Згідно зі ст. 712 Цивільного кодексу України, за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру.
Частиною 1 ст. 265 Господарського кодексу України передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов`язується передати (поставити) у зумовлені строки (строк) другій стороні - покупцеві товар (товари), а покупець зобов`язується прийняти вказаний товар (товари) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з ч. 6 ст. 265 Господарського кодексу України до відносин поставки, не врегульованих цим Кодексом, застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України про договір купівлі-продажу.
Статтею 655 Цивільного кодексу України врегульовано, що за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Згідно з ч. ч. 1-3 ст. 12 Закону України Про ринок природного газу, постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов`язується поставити споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, а споживач зобов`язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором. Якість та інші фізико-хімічні характеристики природного газу визначаються згідно із встановленими стандартами та нормативно-правовими актами. Постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом. Права та обов`язки постачальників і споживачів визначаються цим Законом, Цивільним і Господарським кодексами України, правилами постачання природного газу, іншими нормативно-правовими актами, а також договором постачання природного газу.
За п. 2 ч. 2 ст. 13 Закону України "Про ринок природного газу", споживач зобов`язаний, зокрема, забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договорів.
Отже, між сторонами у справі виникли правовідносини на підставі договору, що за своєю правовою природою є договором енергопостачання.
Відповідно до п.4.3 договору, приймання-передача газу, поставленого постачальником та прийнятого споживачем у звітному місяці, оформлюється шляхом підписання та скріплення печаткою щомісячних актів приймання-передачі, які є невід`ємними частинами цього договору, і які є підставою для проведення споживачем остаточних розрахунків за поставлений природний газ у звітному місяці.
Як встановлено судом, на виконання умов укладеного між сторонами договору №ОД/2021/157 від 01.09.2021р. між сторонами було складено та підписано акти приймання-передачі спожитого відповідачем природного газу на загальну суму 366 590,69 грн., а саме:
- за січень 2022р. - №00000000303 від 31.01.2022р., із обсягом спожитого природнього газу 3,99000 м3 - на суму 263 993,94 грн.;
- за лютий 2022р. - №00000004685 від 28.02.2022р., із обсягом спожитого газу 2,72400 м3 на суму 102 596,75 грн.
Відповідно до п.4.3 договору, приймання-передача газу, поставленого постачальником та прийнятого споживачем у звітному місяці, оформлюється шляхом підписання та скріплення печаткою щомісячних актів приймання-передачі, які є невід`ємними частинами цього договору, і які є підставою для проведення споживачем остаточних розрахунків за поставлений природний газ у звітному місяці.
Однак, відповідач за спожитий природній газ у січні та лютому 2022р. не розрахувався, при цьому, позивач в обґрунтування заявлених позовних вимог вказує, що станом на 10.02.2022р. у ТОВ Пал існувала передплата у розмірі 2,93 грн., яка була зарахована в рахунок погашення боргу за січень 2022р.
У відповідності до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Отже, несплаченою залишилась заборгованість відповідача за спожитий природній газ у січні 2022р. - в сумі 263 991,01 грн. та у лютому 2022р. - в сумі 102 596,75 грн.
Наявність вказаної заборгованості відповідач не спростував, докази, які б підтверджували факт повної сплати відповідачем вартості спожитого природного газу в матеріалах справи відсутні, у зв`язку з чим позовна вимога позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 366 587,76 грн. за спожиту природній газ підлягає судом задоволенню повністю.
Щодо вимог про стягнення з відповідача пені, 3% річних та інфляційних витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 3 Закону України „ Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань встановлено, що розмір пені обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до ч.6 ст. 232 ГК України, нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Згідно п.7.2 договору, у випадку порушення споживачем розміру або строку (п.3.1 договору) оплати поставленого постачальником природного газу у відповідному місяці споживач сплачує постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня за кожний день прострочення від суми заборгованості.
Згідно ст.253 Цивільного кодексу України, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якої пов`язано його початок.
Відповідно до п. 3.1 договору, сторони встановили, зокрема, що споживач зобов`язаний оплатити вартість місячного обсягу природного газу на рахунок постачальника у термін до 10-го числа місяця, наступного за звітним (місцем поставки).
Водночас, прийменник "до" з календарною датою в українській мові вживають на позначення кінцевої календарної дати чинності включно або виконання чого-небудь (постанови Верховного Суду від 25.04.2018 у справі № 803/350/17 та у справі № 815/4720/16, від 13.06.2018 у справі № 815/1298/17, від 14.08.2018 у справі № 803/1387/17, від 28.08.2018 у справі № 814/4170/15).
При перевірці розрахунку пені в сумі 2 025,14 грн., здійсненого позивачем за період з 10.02.2022р. по 23.02.2022р. (за спожитий природній газ у січні 2022р.), суд дійшов висновку про допущення позивачем помилки при його здійсненні, а саме невірного визначення початкової дати виникнення у відповідача заборгованості, з огляду на що, судом, за допомогою системи "Ліга-Закон", здійснено власний розрахунок пені, з урахуванням визначеної позивачем кінцевої дати, відповідно до якого сума пені складає 1 880,48 грн.
СумаПеріод нарахуванняСума пені (грн.)263 991,0111.02.2022р. 23.02.20221 880,48
З огляду на зазначене, суд доходить висновку, що стягненню з відповідача підлягає пеня в сумі 1 880,48 грн.
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
При перевірці розрахунку 3% річних в сумі 3 108,38 грн., здійсненого позивачем, за загальний період з 10.02.2022р. по 31.05.2022р. (за спожитий природній газ у січні та лютому 2022р.), також встановлено його помилковість, з огляду на невірно визначену початкову дату виникнення у відповідача заборгованості, у зв`язку з чим, судом, за допомогою системи "Ліга-Закон", здійснено власний розрахунок, з урахуванням визначеної позивачем кінцевої дати, відповідно до якого сума 3% складає 3 048,11 грн.
СумаПеріод нарахуванняСума 3% річних (грн.)263 991,0111.02.2022р. 31.05.20222 365,07102 596,7511.03.2022-31.05.2022683,04Всього: 3 048,11
Таким чином вимоги позивача в зазначеній частині підлягають частковому задоволенню із стягнення з відповідача суми 3% річних 3 048,11 грн.
Разом з тим, суд, перевіривши розрахунок позивача щодо стягнення з відповідача інфляційних витрат в сумі 32 922,83 грн., за загальний період з лютого 2022р. по квітень 2022р., вважає його вірним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.74 Господарського процесуального Кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно п. 1 ст. 86 Господарського процесуального Кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши докази у справі в їх сукупності, законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд вважає за доцільне частково задовольнити позовні вимоги зі стягненням з відповідача на користь 366 587,76 основної заборгованості, 1 880,48 грн. - пені, 3 048,11 грн. 3% річних та 32 922,83 грн. інфляційних витрат.
На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку із частковим задоволенням позовних вимог, судові витраті щодо сплати судового збору, покладаються на сторін пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю Пал (65026, м. Одеса, вул. Катеринівська, буд.14, код ЄДРПОУ 31639945) на користь товариства з обмеженою відповідальністю Енерджі Трейд Груп (01010, м. Київ, вул. І. Мазепи, буд.6, код ЄДРПОУ 36716332) 366 587 (триста шістдесят шість тисяч п`ятсот вісімдесят сім) грн. 76 коп. основної заборгованості, 1 880 (одну тисячу вісімсот вісімдесят) грн. 48 коп. - пені, 3 048 (три тисячі сорок вісім) грн. 11 коп. 3% річних, 32 922 (тридцять дві тисячі дев`ятсот двадцять дві) грн. 83 коп. інфляційних витрат та 6 066 (шість тисяч шістдесят шість) грн. 59 коп. витрат по сплаті судового збору.
3. В решті позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 241 ГПК України та може бути оскаржено до Південно-західного апеляційного господарського суду в порядку ст.256 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Повний текст рішення складено 31 серпня 2022 р.
Суддя Ю.І. Мостепаненко
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2022 |
Оприлюднено | 02.09.2022 |
Номер документу | 106007009 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Мостепаненко Ю.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні