Справа № 457/670/22
провадження №1-кс/457/225/22
УХВАЛА
29 серпня 2022 року м. Трускавець
Слідчий суддя Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянув скаргуОСОБА_3 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
з участю скаржниці ОСОБА_3 ,
в с т а н о в и в:
До слідчого судді Трускавецького міського суду Львівської області ОСОБА_1 надійшла скарга ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Свою скаргу мотивує тим, що звернувшись до відділу поліції із повідомленням про кримінальне правопорушення, просила внести відомості в ЄРДР однак відомості до ЄРДР не внесені. Так зазначає, що начальником ВП №2 грубо порушено ст. 214 КК України. Просить визнати бездіяльність уповноваженої особи ВП №2 Дрогобицького РВП ГУНП України у Львівській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушень.
У судове засідання скаржниця підтримала скаргу та просила задоволити її.
Дослідивши матеріали скарги, суд приходить до переконання, що у задоволенні скарги слід відмовити, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів скарги, завідувач ДКП «Міжсанаторна аптека №325 м.Трускавець» ОСОБА_3 29 липня 2022 року звернулась до ВП № 2 Дрогобицького РВП ГУНП у Львівській області з повідомленням про кримінальне правопорушення, в якому просить внести відомості викладені у ньому до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування.
Положення про початок досудового розслідування закріплені уст. 214 КПК України.Зі змісту ч.1ст.214 КПК України вбачається, що слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Відповідно до п.п. 4, 5 ч. 5ст. 214 КПК Українита пункту 1 глави 2 розділу I Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формуваннята ведення,затвердженого наказомГенерального прокурораУкраїни №298від 30червня 2020року, до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться відомості про короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела, його попередню правову кваліфікацію із зазначенням статті (частин статті) закону України про кримінальну відповідальність.
Окрім цього, пунктом 1.2 розділу ІІ Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 298 від 30 червня 2020 року, встановлено, що відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам пункту 4 частини 5 статті 214 КПК України, зокрема містити короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення. До Реєстру підлягають внесенню відомості, які характеризують кримінальне правопорушення (п. 2.2 розділу ІІ положення).
Отже, аналіз зазначених правових норм свідчить про те, що слугувати підставою внесення до ЄРДР та початку досудового розслідування можуть не будь-які заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення, а лише ті, у яких зазначені фактичні обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.
Такий висновок слугує гарантією кожній особі від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
З поданогоповідомлення прокримінальне правопорушення,яке зареєстрована29липня 2022року вВП №2Дрогобицького РВПГУ НПу Львівськійобласті вбачається,що ОСОБА_4 завдала ДКП «Міжсанаторна аптека№325м.Трускавець»шкоди в особливо великих розмірах, що може бути кваліфіковано за ст. 209, 382 КК України.
Згідно з повідомлення начальника ВП №2 Дрогобицького РВП ГУ НП у Львівській області №3810/54/01-2022 від 10 серпня 2022 року завідувачу ДКП «Міжсанаторна аптека №325 м.Трускавець» ОСОБА_3 , зазначено що подане нею повідомлення внесено до ІТС ІПНП за № 2875 від 29 липня 2022 року та розглянуто. В ході розгляду не встановлено достатніх підстав для внесення відомостей до ЄРДР.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК України підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.
Згідност. 11 КК України, злочином є передбачене цим Кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб`єктом злочину. Не є злочином дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого цим Кодексом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки, тобто не заподіяла і не могла заподіяти істотної шкоди фізичній чи юридичній особі, суспільству або державі.
Системний аналізположень ч.1ст.214КПК України,ст.ст.2,11КК Українидаєпідстави длявисновку,що реєстраціїв Єдиномуреєстрі досудовихрозслідувань підлягаютьне будь-якізаяви чиповідомлення,а лишеті зних,які містятьдостатні відомостіпро вчинення злочину та наявність ознак злочину Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до ЄРДР.
ЧиннимКК Українипередбачено, які саме діяння є правопорушеннями (злочинами), в чому полягає об`єктивна та суб`єктивна сторона того чи іншого злочину, кваліфікуючі ознаки та інше. У випадках, якщо в заяві чи повідомленні є ті чи інші об`єктивні дані, що свідчать дійсно про ознаки того чи іншого злочину, то є підстави вважати таку заяву чи повідомлення саме заявою чи повідомленням про злочини і тільки такі заяви і повідомлення повинні вноситись до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Якщо ж у повідомленнях чи заявах таких ознак немає, то вони не можуть вважатись такими, які підлягають обов`язковому внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Таким чином, наведення заявником власних міркувань та припущень щодо вчинення на його думку, злочину, без наявності об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки вказаного злочину, не є підставою для реєстрації заяви в ЄРДР.
Згідно дост. 307 КПК Україниухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.
Проаналізувавши вищевказані норми закону, скаргу та встановлені у судовому засіданні обставини справи, слідчий суддя дійшов висновку про те, що у задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, слід відмовити.
Керуючись ст. ст.214,303,304КПК України, слідчий суддя,
у х в а л и в:
У задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Трускавецький міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106008376 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Трускавецький міський суд Львівської області
Марчук В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні