Постанова
від 31.08.2022 по справі 320/13271/20
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 320/13271/20 Суддя (судді) першої інстанції: Журавель В.О.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2022 року м. Київ

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі:

судді-доповідачаАліменка В.О.,

суддівЛічевецького І.О., Бєлової Л.В.

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС на рішення Київського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2022 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "Еліус Промо" до Головного управління Державної податкової служби у Київській області як територіальний орган, утворений на правах відокремленого підрозділу, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И Л А:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (далі - позивач) з позовом до Головного управління ДПС у Київській області як територіальний орган, утворений на правах відокремленого підрозділу (далі - відповідач-1), Державної податкової служби України (далі - відповідач-2), в якому просить суд (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог):

- визнати протиправним та скасувати рішення № 18130 від 5 червня 2020 р. комісії Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про внесення в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про внесення Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" до переліку ризикових платників податку;

- зобов`язати комісію Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, про внесення в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" з переліку ризикових платників податку;

- визнати протиправними та скасування рішень комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області № 1834721/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834734/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834733/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834732/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834729/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834730/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834731/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834736/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155947/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834735/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834728/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155949/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834723/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155948/42220405 від 21 листопада 2020 р., № 1834726/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834727/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834722/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834725/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834724/42220405 від 13 серпня 2020 р.;

- зобов`язати Держану податку службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Товариства з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" №18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р. датою їх фактичного подання.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2022 року позов задоволено.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити.

Відповідно до ч.1 ст.311 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі: 1) відсутності клопотань від усіх учасників справи про розгляд справи за їх участю; 2) неприбуття жодного з учасників справи у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання; 3) подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Беручи до уваги, що в суді першої інстанції справа розглядались в порядку спрощеного провадження та враховуючи, що за наявними у справі матеріалами її може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, справу призначено до розгляду в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши підстави для апеляційного перегляду, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 242 КАС України передбачено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, Позивач зареєстрований як юридична особа 8 червня 2018 р. за адресою: 08205, Київська область, м. Ірпінь, вул. Авіаконструктора Антонова, буд. 8-А, офіс 2, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських організацій (ідентифікаційний код 42220405).

Види діяльності позивача є: вирощування земельних культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (код КВЕД 01.11); оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (код КВЕД 46.21); вантажний автомобільний транспорт (код КВЕД 49.41) ; інша допоміжна діяльність у сфері транспорту (код КВЕД 52.29).

14 травня 2020 р. відповідачем прийнято рішення № 16723 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника. У рішенні зазначено, що Комісією регіонального рівня відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2019 р. № 1165, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Відповідно до цього рішення підставою є п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку - "встановлено наявність ризикових операцій".

28 травня 2020 р. позивачем направлено до відповідача повідомлення № 1 про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку.

5 червня 2020 р. прийнято рішення № 18130 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника. Так, у рішенні зазначено, що відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2019 р. № 1165, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 28 травня 2020 р. № 1 прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Підставою є п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку - "залишити відповідно критерію 8 у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції".

У подальшому до Державної податкової служби України позивачем подано скаргу на рішення від 14 травня 2020 р. № 16723. Проте, станом на день прийняття рішення у цій справі ні відповідачем, ні позивачем не надано рішення про відмову або про задоволення скарги позивача.

На підставі наявних у справі доказів судом встановлено таке.

1) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 38 від 8 травня 2020 р. на суму1 943 119 грн. 52 коп., в тому числі ПДВ на суму 323 853 грн. 25 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 8 травня 2020 р. № 18 на суму на суму 1 943 119 грн. 52 коп., в тому числі ПДВ 323 853 грн. 25 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

10 серпня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9193390842, відповідно до якої податкову накладну від 8 травня 2020 р. № 18 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 8 травня 2020 р. №18, що підтверджується повідомленням № 18 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834721/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 8 травня 2020 р. № 18.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

2) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 39 від 9 травня 2020 р. у розмірі 130 450 грн. 46 коп., в тому числі ПДВ на суму 21 741 грн. 74 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 9 травня 2020 р. № 8 на суму на суму 130 450 грн. 46 коп., в тому числі ПДВ 21 741 грн. 74 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9121804995, відповідно до якої податкову накладну від 9 травня 2020 р. № 8 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 9 травня 2020 р. №8, що підтверджується повідомленням № 8 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834734/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 9 травня 2020 р. № 8.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

3) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 37 від 10 травня 2020 р. у розмірі 263 760 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 43 960 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 10 травня 2020 р. № 9 на суму на суму 263 760 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 43 960 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9121763686, відповідно до якої податкову накладну від 10 травня 2020 р. № 9 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 10 травня 2020 р. №9, що підтверджується повідомленням № 9 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834733/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 10 травня 2020 р. № 9.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

4) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 40 від 11 травня 2020 р. у розмірі 919 302 грн. 94 коп., в тому числі ПДВ на суму 153 217 грн. 16 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 11 травня 2020 р. № 10 на суму на суму 919 302 грн. 94 коп., в тому числі ПДВ 153 217 грн. 16 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9121794987, відповідно до якої податкову накладну від 11 травня 2020 р. № 10 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 11 травня 2020 р. №10, що підтверджується повідомленням № 10 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834732/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 11 травня 2020 р. № 10.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

5) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 41 від 12 травня 2020 р. у розмірі 2 098 950 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 349 825 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 12 травня 2020 р. № 11 на суму на суму 2 098 950 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 349 825 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9121825796, відповідно до якої податкову накладну від 12 травня 2020 р. № 11 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 12 травня 2020 р. №11, що підтверджується повідомленням № 11 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834729/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 12 травня 2020 р. № 11.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

6) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 42 від 13 травня 2020 р. у розмірі 668 043 грн. 40 коп., в тому числі ПДВ на суму 111 340 грн. 57 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 13 травня 2020 р. № 12 на суму на суму 668 043 грн. 40 коп., в тому числі ПДВ 111 340 грн. 57 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 912175606, відповідно до якої податкову накладну від 13 травня 2020 р. № 12 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 13 травня 2020 р. №12, що підтверджується повідомленням № 12 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834730/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 13 травня 2020 р. № 12.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

7) 5 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35552.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 43 від 14 травня 2020 р. у розмірі 395 115 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 65 852 грн. 50 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 14 травня 2020 р. № 13 на суму на суму 395 115 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 65 852 грн. 50 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

31 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9121799322, відповідно до якої податкову накладну від 14 травня 2020 р. № 13 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 14 травня 2020 р. №13, що підтверджується повідомленням № 13 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834731/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 14 травня 2020 р. № 13.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

8) 16 квітня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Державним підприємством спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «УКРСПИРТ» укладено договір поставки зернових культур № 25-20-06.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 44 від 16 травня 2020 р. у розмірі 283 356 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 47 226 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 16 травня 2020 р. № 14 на суму на суму 283 356 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 47 226 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

18 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9109929692, відповідно до якої податкову накладну від 16 травня 2020 р. № 14 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 16 травня 2020 р. №14, що підтверджується повідомленням № 14 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834736/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 16 травня 2020 р. № 14.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

9)14 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35880.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну №46 від 16 травня 2020 р. у розмірі 267 927 грн. 80 коп., в тому числі ПДВ на суму 44 654 грн. 63 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 16 травня 2020 р. № 15 на суму на суму 267 927 грн. 80 коп., в тому числі ПДВ 44 654 грн. 63 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

15 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9136054476, відповідно до якої податкову накладну від 16 травня 2020 р. № 15 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 16 травня 2020 р. №15, що підтверджується повідомленням № 15 від 18 листопада 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 2155947/42220405 від 20 листопада 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 16 травня 2020 р. № 15.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

10)16 квітня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Державним підприємством спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «УКРСПИРТ» укладено договір поставки зернових культур № 25-20-06.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 45 від 17 травня 2020 р. у розмірі 283 560 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ на суму 47 260 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 17 травня 2020 р. № 16 на суму на суму 283 560 грн. 00 коп., в тому числі ПДВ 47 260 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

18 травня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9109936171, відповідно до якої податкову накладну від 17 травня 2020 р. № 16 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 17 травня 2020 р. №16, що підтверджується повідомленням № 16 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834735/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 17 травня 2020 р. № 16.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

11) 14 травня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-35880.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 47 від 17 травня 2020 р. у розмірі 803 355 грн. 40 коп., в тому числі ПДВ на суму 133 892 грн. 57 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 17 травня 2020 р. № 17 на суму на суму 803 355 грн. 40 коп., в тому числі ПДВ 133 892 грн. 57 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

15 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9136155866, відповідно до якої податкову накладну від 17 травня 2020 р. № 17 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 17 травня 2020 р. №17, що підтверджується повідомленням № 17 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834728/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 17 травня 2020 р. № 17.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

12) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 48 від 7 червня 2020 р. у розмірі 539 424 грн. 43 коп., в тому числі ПДВ на суму 89 904 грн. 07 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 7 червня 2020 р. № 1 на суму на суму 539424 грн. 43 коп., в тому числі ПДВ 89 904 грн. 07 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150577834, відповідно до якої податкову накладну від 7 червня 2020 р. № 1 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 7 червня 2020 р. №1, що підтверджується повідомленням № 1від 18 листопада 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 2155949/42220405 від 20 листопада 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 7 червня 2020 р. № 1.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

13) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 49 від 9 червня 2020 р. у розмірі 141 899 грн. 89 коп., в тому числі ПДВ на суму 23 649 грн. 98 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 9 червня 2020 р. № 2 на суму на суму 141 899 грн. 89 коп., в тому числі ПДВ 23 649 грн. 98 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150499418, відповідно до якої податкову накладну від 9 червня 2020 р. № 2 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 9 червня 2020 р. №2, що підтверджується повідомленням № 2 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834723/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 9 червня 2020 р. № 2.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

14) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 50 від 10 червня 2020 р. у розмірі 147 399 грн. 89 коп., в тому числі ПДВ на суму 24 566 грн. 65 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 10 червня 2020 р. № 3 на суму на суму 147 399 грн. 89 коп., в тому числі ПДВ 24 566 грн. 65 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150482211, відповідно до якої податкову накладну від 10 червня 2020 р. № 3 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 10 червня 2020 р. №3, що підтверджується повідомленням № 3 від 18 листопада 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 2155948/42220405 від 20 листопада 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 10 червня 2020 р. № 3.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

15) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 51 від 11 червня 2020 р. у розмірі 2 173 554 грн. 11 коп., в тому числі ПДВ на суму 362 259 грн. 02 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 11 червня 2020 р. № 4 на суму на суму 2 173 554 грн. 11 коп., в тому числі ПДВ 362 259 грн. 02 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150505298, відповідно до якої податкову накладну від 11 червня 2020 р. № 4 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 11 червня 2020 р. №4, що підтверджується повідомленням № 4 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834726/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 11 червня 2020 р. № 4.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

16) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 52 від 12 червня 2020 р. у розмірі 1 940 951 грн. 98 коп., в тому числі ПДВ на суму 323 492 грн. 00 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 12 червня 2020 р. № 5 на суму на суму 1 940 951 грн. 98 коп., в тому числі ПДВ 323 492 грн. 00 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150579646, відповідно до якої податкову накладну від 12 червня 2020 р. № 5 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 12 червня 2020 р. №5, що підтверджується повідомленням № 5 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834727/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 12 червня 2020 р. № 5.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

17) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 53 від 13 червня 2020 р. у розмірі 279 905 грн. 82 коп., в тому числі ПДВ на суму 46 650 грн. 97 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 13 червня 2020 р. № 6 на суму на суму 279 905 грн. 82 коп., в тому числі ПДВ 46 650 грн. 97 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150579078, відповідно до якої податкову накладну від 13 червня 2020 р. № 6 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 13 червня 2020 р. №6, що підтверджується повідомленням № 6 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834722/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 13 червня 2020 р. № 6.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

18) 2 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36269.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 54 від 15 червня 2020 р. у розмірі 278 553 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ на суму 46 425 грн. 55 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 15 червня 2020 р. № 7 на суму на суму 278 553 грн. 29 коп., в тому числі ПДВ 46 425 грн. 55 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150482212, відповідно до якої податкову накладну від 15 червня 2020 р. № 7 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 15 червня 2020 р. №7, що підтверджується повідомленням № 7 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834725/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 15 червня 2020 р. № 7.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

19) 16 червня 2020 р. між Товариством з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд» укладено договір поставки № ЧРК20-36633.

На виконання вказаного договору позивачем виписано видаткову накладну № 55 від 16 червня 2020 р. у розмірі 278 849 грн. 80 коп., в тому числі ПДВ на суму 46 474 грн. 97 коп.

За результатами фінансово-господарської діяльності позивачем складено податкову накладну від 106 червня 2020 р. № 8 на суму на суму 278 849 грн. 80 коп., в тому числі ПДВ 46 474 грн. 97 коп. та направлено її для реєстрації в ЄРПН.

30 червня 2020 р. позивач отримав квитанцію про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН, реєстраційний номер 9150488546, відповідно до якої податкову накладну від 16 червня 2020 р. № 8 прийнято, але її реєстрацію зупинено. Підставою для зупинення реєстрації податкової накладної відповідачем вказано таке: "відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація ПН/РК в ЄРПН зупинена. ПН/РК відповідає п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН.".

Позивачем надіслано пояснення та копії документів про підтвердження реальності здійснення операцій стосовно податкової накладної від 16 червня 2020 р. №8, що підтверджується повідомленням № 806 від 12 серпня 2020 р. Копії цих документів наявні в матеріалах справи, їх досліджено судом.

За результатом розгляду наданих позивачем пояснень та документів Комісією ГУ ДПС у Київській області прийнято рішення № 1834724/42220405 від 13 серпня 2020 р. про відмову у реєстрації податкової накладної від 16 червня 2020 р. № 8.

В якості підстави прийняття такого рішення відповідачем-1 зазначено про ненадання платником податку копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Позивач вважає ці дії і рішення відповідачів протиправними, у зв`язку з чим звернувся до суду.

В силу вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов`язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов`язкових платежів), нарахування і сплату пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків і визначає заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу є Податковий кодекс України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14 статті 14 Податкового кодексу України Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Згідно з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов`язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.

Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.

до пп.201.16.1 п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України визначалося, що у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За приписами п.74.2 ст.74 ПК України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 на виконання вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України затверджено Порядок з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Додатком 1 до Порядку №1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово- господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку №1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

З оскаржуваного рішення вбачається, що у якості підстави для відповідності позивача Критеріям ризиковості платника податку, відповідачем вказано наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі поточної діяльності при реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної у поданій на реєстрацію податковій накладній/розрахунку коригування.

Так, пунктом 6 Порядку №1165 визначено, що комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

При цьому, Додатком №4 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку містить обов`язкове для заповнення поле "податкова інформація (заповнюється у разі відповідності пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку)".

Судом із наявних у справі доказів встановлено, що контролюючим органом віднесено позивача до переліку ризикових платників податків на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку відповідно до Порядку, який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1165 від 11 грудня 2019 р., однак, оскаржувані рішення не містять мотивації підстав та причин віднесення підприємства позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку за ознакою «встановлено наявність ризикових операцій», та не містить доказів наявності цих обставин з посиланнями на відповідні документи.

Так, відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість (Додаток 1 до Порядку №1165) у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

При вирішенні спору судом враховано висновки Верховного Суду у постанові від 5 січня 2021 року у справі №640/11321/20 у подібних правовідносинах, відповідно до яких при вирішенні спорів такої категорії суди попередніх інстанцій з огляду на правове регулювання характер цих відносин мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного Рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.

Так, у затвердженій формі рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку передбачено необхідність зазначення контролюючим органом однієї із двох підстав для прийняття такого рішення, а саме: - у зв`язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, або - з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від ..р. № -. У формі рішення вказано про необхідність зазначення пункту критерію ризиковості платника податку, а у разі відповідності суб`єкта пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку необхідно також зазначити, яка саме інформація була підставою для висновків про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Однак, в оскаржуваних рішеннях відповідачем у рядку «Податкова інформація» всупереч вимогам Порядку №1165 не ідентифіковано конкретні ризикові операції та/або податкові накладні платника, в яких були зафіксовані такі операції, тобто оскаржувані рішення не містять обґрунтувань підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку.

У відзиві на позовну заяву відповідачем також не зазначено мотивації підстав та причин віднесення підприємства до ризикових платників податків відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку за ознакою - «підприємство та/або контрагент задіяні у проведенні ризикових операцій»

Ураховуючи викладене, суд дійшов висновку про не доведення відповідачем правомірності оскаржуваного рішення від 14 травня 2020 р. № 16723 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника на підставі пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Також, слід зазначити, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Оскільки приписами Порядку №1165 передбачено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку, у разі віднесення платника податків хоча б по одному критерію ризиковості платника податку, то на переконання суду, віднесення платника податків хоча б до одного критерію ризиковості платника податку створює перешкоди у здійсненні платником податків його господарської діяльності.

Аналізуючи дані положення, суд дійшов висновку, що законодавством передбачено право суду у випадку встановлення порушення прав позивача зобов`язувати суб`єкта владних повноважень приймати рішення або вчиняти певні дії, на відновлення права позивача в разі встановлення факту його порушення цим органом.

Відповідно до Додатку 4 Порядку № 1165 затверджено форму рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яке у своїй резолютивній частині містить право адміністративного та судового оскарження для платника податку.

Також, абзацом 15 пункту 6 Порядку №1165 встановлено, що у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Із наведеного судом встановлено, що відповідно до Порядку № 1165 рішення комісії про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в суді, що в свою чергу свідчить про безпідставність тверджень відповідача та правильності обраного позивачем способу захисту порушених прав.

З огляду на встановлені обставини справи та норми чинного законодавства, судом встановлено про відсутність підстав для застосування до позивача пункту 8 Критеріїв ризиковості платників податку.

Суд зазначає, що нормами ПК України чітко визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду для виключення платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання комісії Головного управління ДПС у Київській області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, виключити Товариство з обмеженою відповідальністю "Фермерське господарство "ЕЛІУС ПРОМО" з переліку ризикових платників податку

Щодо позовних вимог про визнання протиправними та скасування рішень комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Київській області № 1834721/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834734/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834733/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834732/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834729/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834730/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834731/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834736/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155947/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834735/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834728/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155949/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834723/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155948/42220405 від 21 листопада 2020 р., № 1834726/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834727/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834722/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834725/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834724/42220405 від 13 серпня 2020 р., суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 2 Порядку № 1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Згідно з вимогами п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 1165), податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;3) одночасно виконуються такі умови: загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень; значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D= S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування; значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4,де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування. Значення показників D та P відображаються в електронному кабінеті платнику податку;4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які зазначені у таблиці даних платника податку, врахованій контролюючим органом.

Згідно з вимогами п. 4 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

За приписами п. 5 Порядку № 1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Додатками № 1 та № 3 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначені Критерії ризиковості платника податку на додану вартість та Критерії ризиковості здійснення операцій відповідно.

Додатком 1 до Порядку № 1165 встановлено наступні Критерії ризиковості платника податку на додану вартість:

1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.

3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.

4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.

5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Казначейства (крім бюджетних установ).

6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України.

7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.

8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 6 Порядку № 1165 передбачено, що питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.

У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до вимог п. 7 Порядку № 1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до вимог п. 25 Порядку № 1165 Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність / невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з вимогами п. 44-46 Порядку № 1165 Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу.

У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення.

Крім того, наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 р. затверджений Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків в ЄРПН (далі - Порядок № 520).

Відповідно до вимог п. 4 цього Порядку, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі наведений у пункті 5 Порядку № 520 та може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Згідно з вимогами п. 6 цього Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов`язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Пунктом 11 Порядку № 520 передбачено, що Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд зазначає, що позивачем подано до контролюючого органу повідомлення з поясненнями та копіями документів на підтвердження господарських операцій за податковою накладною, реєстрацію якої було зупинено.

Як вказано у спірному Рішенні, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкової накладної є ненадання платником податку копій документів, а саме: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківських виписок з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків.

Додатком № 4 до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено бланк рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Суд зазначає, що форма такого рішення передбачає, що в разі відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних через ненадання платником податку копій документів, документи, які не надано (з тих, що визначені вказаною формою рішення), мають бути підкреслені.

Проте, в порушення наведених вимог законодавства рішення Комісії ГУ ДПС у Київській області № 1834721/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834734/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834733/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834732/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834729/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834730/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834731/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834736/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155947/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834735/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834728/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155949/42220405 від 20 листопада 2020 р., № 1834723/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 2155948/42220405 від 21 листопада 2020 р., № 1834726/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834727/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834722/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834725/42220405 від 13 серпня 2020 р., № 1834724/42220405 від 13 серпня 2020 р. містить лише загальний перелік документів, передбачений формою такого рішення (додаток 4 до вказаного Порядку), і підкреслення документів, які, на думку контролюючого органу, позивачем не надано, не містять.

Суд зазначає, що будь-яке рішення чи дії суб`єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об`єктивні факти, на підставі яких його ухвалено або вчинено.

При юридичній оцінці рішень про відмову в реєстрації податкових накладних суд враховує, що у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної не було зазначено перелік документів, необхідних для їх реєстрації. З урахуванням цієї обставини невідповідність вимог контролюючого органу в квитанціях про зупинення реєстрації ПН щодо надання документів правовій визначеності виключала для контролюючого органу можливість прийняття негативних для позивача рішень з підстав невиконання ним вимог.

Можливість виконання платником податків обов`язку надати документи, необхідні для прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення контролюючим органом конкретного переліку цих документів. Хоча перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН визначено Порядком, конкретний перелік таких документів може залежати, зокрема від змісту операції з постачання, суб`єктного складу її учасників, їх податкової поведінки.

Загальними вимогами, яким повинен відповідати акт індивідуальної дії, як акт правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість. В разі не зазначення в індивідуальному акті підстав його прийняття (фактичних і юридичних), чітких та зрозумілих мотивів його прийняття такий акт не може вважатися правомірним.

З огляду на неконкретність вимог контролюючого органу про надання документів рішення про відмову в реєстрації податкових накладних не відповідають критерію обґрунтованості.

Аналогічна правова позиція висвітлена Верховним Судом, зокрема у постановах від 16 квітня 2019 р. касаційне провадження № К/9901/4895/19 (справа № 826/10649/17), від 28 жовтня 2019 р. касаційне провадження № К/9901/23858/19 (справа № 640/983/19).

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

В той же час суд враховує той факт, що надані позивачем документи містили відомості про кількісні та вартісні показники господарських операцій з Товариством з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд», Державним підприємством спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «УКРСПИРТ» і були достатніми для реєстрації податкових накладних№18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р.

Вирішуючи спір, суд враховує, що у відзиві відсутня будь-яка мотивація підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку, що також обумовлює підставу для скасування рішень про відмову в реєстрації цих податкових накладних.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень суд перевіряє чи прийнято такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У даному випадку судом встановлено, що рішення суб`єкта владних повноважень не містить чіткого визначення підстав та мотивів для прийняття рішення про відмову в реєстрації податкової накладної, що свідчить про його необґрунтованість і протиправність.

Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем-1 не доведено правомірності прийняття свого рішення. Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення позовних вимог позивача про скасування рішень Головного управління ДПС у Київській області щодо відмови у реєстрації податкових накладних№18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні позивача №18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р. датою їх фактичного отримання, суд зазначає наступне.

Відповідно до вимог п. 201.1, 201.10 ст. 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов`язків платника податків.

У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.

Згідно із підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 ПК України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, згідно з нормами п.п. 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. № 1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДПС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, реєстрацію якої попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС.

Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи і не спростовано відповідачами, надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства і були достатніми для реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію вказаних податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, суд дійшов висновку про необхідність зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати податкові накладні позивача №18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, датою її фактичного отримання.

Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Ураховуючи викладене, суд визнає, що відповідачем протиправно було прийнято рішення про відповідність позивача п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку та відповідачем протиправно було відмовлено у реєстрації податкової накладної №18 від 8 травня 2020 р., № 8 від 9 травня 2020 р., № 9 від 10 травня 2020 р., № 10 від 11 травня 2020 р., № 11 від 12 травня 2020 р., № 12 від 13 травня 2020 р., № 13 від 14 травня 2020 р., № 15 від 16 травня 2020 р., № 17 травня 2020 р., № 1 від 7 червня 2020 р., № 2 від 9 червня 2020 р., № 3 від 10 червня 2020 р., № 4 від 11 червня 2020 р., № 5 від 12 червня 2020 р., № 6 від 13 червня 2020 р., № 7 від 15 червня 2020 р., № 8 від 16 червня 2020 р., № 14 від 16 травня 2020 р., № 16 від 17 травня 2020 р., чим порушено права позивача та не дотримано вимог, передбачених частиною другою статті 2 КАС України.

Суд також бере до уваги, що обставини справи, які є предметом дослідження, виникли до уведення в Україні в лютому 2022 р. надзвичайного та воєнного стану, а прийняті рішення, дії чи бездіяльність відповідача не пов`язані із уведенням воєнного стану.

Позивачем під час розгляду справи було надано належні та допустимі докази на підтвердження обґрунтованості позовних вимог, а наведені ними доводи не було спростовано відповідачем.

Наведене свідчить, що рішення відповідача було протиправним. Право позивача на реєстрацію податкових накладних порушено. Отже, позовні вимоги є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що даний адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що судом першої інстанції при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст.243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, колегія суддів,-

П О С Т А Н О В И Л А :

Апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Київській області, як відокремлений підрозділ ДПС - залишити без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 07 квітня 2022 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328, 329 КАС України.

Суддя-доповідач В.О. Аліменко

Судді Л.В. Бєлова

І.О.Лічевецький

СудШостий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення31.08.2022
Оприлюднено05.09.2022
Номер документу106016919
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних