ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, тел./факс (057)702-10-79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
02 вересня 2022 року Справа № 913/182/22
Провадження №33/913/182/22
Господарський суд Луганської області у складі судді Драгнєвіч О.В., розглянувши матеріали за позовом Акціонерного товариства «Українська залізниця», вул.Єжи Гедройця, буд.5, м.Київ, 03150, в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця», просп. Дмитра Яворницького, буд.108, м.Дніпро, Дніпропетровська область, 49602
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Листрансвантаж», вул.О.Довженка, буд.5, кімната 315, м.Лисичанськ, Луганська область, 93100
про стягнення 92 160 грн 00 коп.
без виклику представників сторін,
В С Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця» звернулось до Господарського суду Луганської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Листрансвантаж» про стягнення штрафу в розмірі 92 160 грн 00 коп. за неправильно зазначену масу вантажу в накладній.
Позовні вимоги з посиланням на статтю 307 Господарського кодексу України, статті 118, 122 Статуту залізниць України обґрунтовані неправильним зазначенням відповідачем як відправником маси вантажу у вагонах №55020853, №5502115 в накладній №53394698 від 24.02.2022, що підтверджується даними проведених зважувань вантажу згідно комерційних актів №460700/3, №460700/4 від 24.02.2022, № 466209/6 від 14.03.2022.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.08.2022 справа передана на розгляд судді Драгнєвіч О.В.
Дослідивши позовні матеріали, суд дійшов висновку, що вони не відповідають вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) до позовної заяви подаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Такі приписи згаданих норм мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (п. п. 2, 4 ч.3 ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ГПК України.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п. 87 рішення Європейського Суду з прав людини у справі Салов проти України від 06.09.2005).
У відповідності до положень ст. 172 ГПК України, Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, належними доказами направлення копії позову із додатками іншій стороні є опис вкладення, поштова накладна, касовий чек/ розрахункова квитанція поштової організації, тощо).
Відповідно до інформації, отриманої на сайті https://opendatabot.ua адресою місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю «Листрансвантаж» є: вул.О.Довженка, буд.5, кімната 315, м.Лисичанськ, Луганська область, 93100.
Разом з цим, за інформацією Акціонерного товариства «Укрпошта», розміщеною на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua) з`ясовано, що поштові відділення в м.Лисичанськ тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції до м. Лисичанськ Луганської області наразі є неможливим, що судом приймається до уваги.
Наразі позивачем у вступній частині позову зазначені окрім поштової адреси й інші засоби зв`язку із відповідачем, зокрема адреса офіційної електронної пошти.
З урахуванням обставин неможливості відправлення копії позову з додатками поштою на адресу місцезнаходження підприємства, позивач вказує, що відповідні документи були ним відправлені на офіційну електронну адресу відповідача (listrans.vantazh@ukr.net); в якості доказів відправлення документів відповідачу долучено роздруківку з електронної пошти.
Однак, зазначаючи вказану електронну адресу відповідача як офіційну, позивач не зазначив які джерела ним використані для її з`ясування та не навів докази, якими це підтверджується.
Пунктом 2 ч.1 ст.164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Закон України «Про судовий збір» визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 п.2 ч.2 вказаної статті передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
В силу норм ст.7 Закону України «Про державний бюджет України на 2022 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2022 становить 2481 грн.
Наразі позивачем заявлено майнову вимогу про стягнення з відповідача штрафу в сумі 92 160 грн 00 коп.
Отже, у відповідності до вимог пп.1 п.2 ч.2 Закону України Про судовий збір, звертаючись з відповідним позовом позивач мав сплатити судовий збір у сумі 2 481 грн, що становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, позивачем, в порушення вимог п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
В додатках до позовної заяви такий доказ позивачем також не зазначено.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи виявлені недоліки позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, встановити заявнику строк для усунення недоліків позовного матеріалу.
Керуючись ст.ст.162, 164, 174, 232 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Акціонерне товариство «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Листрансвантаж» про стягнення штрафу в розмірі 92 160 грн 00 коп. - залишити без руху.
2. Встановити Акціонерному товариству «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця» строк для усунення недоліків позовного матеріалу - протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду. У зазначений строк необхідно подати заяву про усунення недоліків (з доказами направлення/вручення її копій з додатками іншій стороні), в якій: 1) зазначити які джерела позивачем використані для з`ясування вказаної в позовній заяві електронної адреси відповідача, та долучити докази, якими це підтверджується; ; 2) долучити докази на підтвердження сплати судового збору за подання позову у встановленому порядку і розмірі.
3. Повідомити учасників, що у зв`язку із введенням на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів і працівників суду, у Господарському суду Луганської області запроваджено особливий режим роботи суду у віддаленому режимі.
Рекомендовано учасникам справ утриматись від відвідування приміщення суду; свої процесуальні права щодо подання відповідних заяв та документів реалізовувати з використанням офіційної підсистеми «Електронний суд», а також електронної пошти суду - inbox@lg.arbitr.gov.ua, з проставленням власного електронного цифрового підпису та належним чином посвідчення копій документів.
4. Роз`яснити Акціонерному товариству «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Придніпровська залізниця» АТ «Українська залізниця», що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч.3 ст.174 ГПК України); у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала підписана 02.09.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Олена ДРАГНЄВІЧ
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2022 |
Оприлюднено | 05.09.2022 |
Номер документу | 106024781 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Драгнєвіч О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні