Справа №581/685/21 Головуючий у суді у 1 інстанції - Бутенко Д.В.Номер провадження 22-ц/816/942/22 Суддя-доповідач - Собина О. І. Категорія - 60
У Х В А Л А
02 вересня 2022 року м. Суми
Сумський апеляційний суд у складі судді
Собини О. І., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана його представником адвокатом Цимбалом Володимиром Івановичем, на рішення Липоводолинського районного суду Сумської області від 19 липня 2022 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Липоводолинської селищної ради, треті особи: Липоводолинська районна державна нотаріальна контора, Синівська сільська об`єднана територіальна громада, про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання права власності на спадкове нерухоме майно в порядку прийняття спадщини за правилами спадкової трансмісії,
ВСТАНОВИВ:
Подана апеляційна скарга не може бути прийнята апеляційним судом до розгляду та вирішено питання про відкриття апеляційного провадження, оскільки не відповідає вимогам пункту 1 частини 4статті 356 ЦПК України.
Відповідно до частини 3статті 356 ЦПК Україниапеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
До апеляційної скарги додається довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися (пункт 1 частини 4 статті 356 ЦПК України).
Згідно з частиною першоюстатті 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
За змістом частин 1, 2, 4 статті 62 ЦПК України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
У матеріалах справи відсутні документи, які відповідають зазначеним вимогам закону та підтверджують повноваження ОСОБА_2 підписувати апеляційну скаргу та представляти інтереси ОСОБА_1 у Сумському апеляційному суді.
Отже, ОСОБА_1 слід надати документ, що посвідчує повноваження його представника Цимбала В.І.
Крім того,за змістомстатті 354ЦПК Україниапеляційна скаргана рішеннясуду подаєтьсяпротягом тридцятиднів здня йогопроголошення.Якщо всудовому засіданнібуло оголошенолише вступнута резолютивнучастини судовогорішення абоу разірозгляду справи(вирішенняпитання)без повідомлення(виклику)учасників справи,зазначений строкобчислюється здня складенняповного судовогорішення.Учасник справи,якому повнерішення абоухвала судуне буливручені удень його(її)проголошення абоскладення,має правона поновленняпропущеного строкуна апеляційнеоскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 358 цього Кодексу.
З матеріалів справи вбачається, що суд постановив оскаржуване рішення 19 липня 2022 року (а.с. 171-174).
Закінчення тридцятиденного строку на подання апеляційної скарги припадає на 18 серпня 2022 року.
Апеляційна скарга на рішення суду здана стороною позивача до поштового відділення з пропуском строку на апеляційне оскарження 19 серпня 2022 року, проте клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин його пропуску заявником до апеляційного суду не подано.
Згідно з ч. 3ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до ч. 4 ст. 357 ЦПК України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.
Таким чином, заявник апеляційної скарги має право надіслати на адресу суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважності причин пропуску строку та надати відповідні докази на підтвердження.
Також заявником сплачено судовий збір у розмірі меншому, ніж визначено підпунктом 6 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», який становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
За змістомч.1,п.п.1,2ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір» заподання досуду позовноїзаяви майновогохарактеру фізичноюособою сплачуєтьсясудовий збірза ставкою-1відсоток цінипозову,але неменше 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осібта не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду; за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня 2021 року становить 2270 грн.
Ураховуючи, що позивач просить скасувати рішення суду яким вирішена вимога немайнового характеру - про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, та вимоги майнового характеру про визнання права власності на нерухоме спадкове майно, нормативна грошова оцінка якого становить 114303 грн, за подання апеляційної скарги підлягає сплаті судовий збір у розмірі 3076 грн 55 коп.
(2270 грн х 0,4 х 150% = 1362 грн розмір судового збору в частині немайнової вимоги,
114303 грн х 1% х150% =1714,55 грн розмір судового збору в частині вирішення майнових вимог, виходячи із заявленої ціни майна,
1362 грн + 1714,55 грн = 3076,55 грн).
Проте ОСОБА_1 сплачено судовий збір у розмірі 2043 грн, тому апеляційний суд пропонує заявнику доплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на оскаржуване рішення у розмірі 1033,55 грн (3076,55 грн - 2043 грн).
Судовий збір за подання апеляційної скарги підлягає сплаті за наступними реквізитами:
Отримувач коштів - ГУК Сум.обл /Сумська МТГ/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37970404
Банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримавача (МФО) 899998
Рахунок отримувача (IBAN) UA598999980313171206080018540
Код класифікації доходів бюджету 22030101
При сплаті судового збору поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином: *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Оригінал квитанції про сплату судового збору заявнику апеляційної скарги необхідно надати до Сумського апеляційного суду.
Частиною другою статті 357 ЦПК України передбачено, що у разі, якщо апеляційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185цього Кодексу.
Згідно з частиною першою ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, якщо у встановлений судом строк не будуть виконані вимоги ухвали суду щодо підтвердження повноважень представника та сплати судового збору, апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.
Керуючись ст.185, п.3 ч.4 ст. 356, ч.2 ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , яка подана його представником адвокатом Цимбалом Володимиром Івановичем, на рішенняЛиповодолинського районногосуду Сумськоїобласті від19липня 2022рокузалишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 у строк не більше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надати докази на підтвердження повноважень його представника, надати заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску строку, доплатити судовий збір в сумі 1033,55 грн, оригінал квитанції про сплату судового збору у зазначеному розмірі надати до Сумського апеляційного суду.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали в частині підтвердження повноважень представника та оплати судового збору апеляційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявникові.
Якщо заявником у встановлений судом строк не буде подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або вказані ним підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Копію даної ухвали направити ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (а.с. 175).
Суддя Сумського апеляційного суду О.І. Собина
Суд | Сумський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2022 |
Оприлюднено | 05.09.2022 |
Номер документу | 106030482 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Сумський апеляційний суд
Собина О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні