Справа №705/2982/22
1-кп/705/1049/22
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 вересня 2022 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1
при сектерарі ОСОБА_2
за участю:
прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Умань кримінальне провадження по обвинуваченню:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Умань Черкаської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, розлученого, не працюючого, на утриманні жодних осіб не має, проживаючого та зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 161, ч.1 ст. 338 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 , з метою розпалювання національної, расової, релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності, в порушення передбачених ст.. 35 Конституції України права на свободу світогляду і віросповідання, а саме безпосередньо прав і свобод осіб, які сповідують Іудаїзм, усвідомлюючи, що збереження світлин і дописів в соціальних мережах є загально доступними для суспільства, діючи умисно і цілеспрямовано, у невстановлений досудовим розслідуванням час, перебуваючи за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 за допомогою мобільного телефону марки "TECNO EIМE 1: НОМЕР_1 , ЕІМЕ 2: НОМЕР_2 , через номер стільникового зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 та інтернет мережі, зареєструвався в соціальній мережі «Однокласники» « ІНФОРМАЦІЯ_3 » під нік-неймом « ОСОБА_6 », де у вкладці «Новые фотографии» зберіг світлину, на якій зображено приміщення синагоги з вікном у формі іудейської шестикутної зірки та під даною світлиною на чорному фоні наявний напис « синагога в переводе на иврит( напис івритською мовою) звучит как бэйтхакнессет или бэйт дом ха великого кнес князя сет сатаны.
Після чого він, ІНФОРМАЦІЯ_4 на створеній ним сторінці « ОСОБА_7 » в соціальній мережі «Однокласники», що знаходиться за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 прикріпив на стіну в соціальній мережі світлину із зображенням приміщення синагоги та дописом наступного змісту: « Синагога в переводе на иврит звучит как бэйтхакнессет или бэйт ха кнес сет в переводе дом великого князя сатаны(сэта)».
Також він, ІНФОРМАЦІЯ_6 на створеній ним сторінці « ОСОБА_6 » в соціальній мережі «Однокласники», що знаходиться за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_5 , прикріпив на стіну в соціальній мережі світлину із зображенням двох осіб чоловічої статі у військовій формі зі зброєю в руках обох, при цьому один чоловік має вуса і зачіску у вигляді «оселедця» і який зовні схожий на козака та між ними на білому тлі мається зображення обличчя особи чоловічої статі з «саркастичною» посмішкою над яким наявне зображення іудейської шестикутної зірки, а також задньому тлі за вказаними чоловіками маються зображення трупів убитих солдат та під вказаною світлиною мається допис наступного змісту: «Ну и дураки же мы…».
Згідно висновку спеціаліста встановлено, що в наданих для дослідження матеріалах на знімках з екрану сторінки користувача соціальної мережі «Однокласники» з нік-неймом « ОСОБА_6 » простежено ознаки даних, що своєю сутністю направлені на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образу почуттів громадян у зв`язку з їхньою національною приналежністю, а саме знімок екрану автора посту « ІНФОРМАЦІЯ_7 » із зображенням синагоги та вказаним вище дописом є ототожненням синагоги з будинком сатани, що може бути образливим та спрямованим на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті.
Окрім цього ОСОБА_4 21 жовтня 2021 року з метою наруги над державним символом України та підриву авторитету української держави, усвідомлюючи, що збереження світлин і дописів в соціальних мережах є загальнодоступними для суспільства, діючи умисно і цілеспрямовано, перебуваючи за місцем свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , за допомогою мобільного телефону марки "TECNO EIМE 1: НОМЕР_1 , ЕІМЕ 2: НОМЕР_2 , через номер стільникового зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » НОМЕР_3 та інтернет мережі, будучи користувачем соціальної мережі «Однокласники» ІНФОРМАЦІЯ_5 , під нік-неймом « ОСОБА_6 », де прикріпив на «стіну» в соціальній мережі світлину із зображенням Державного Прапора України ( стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів), частково пошкодженого вогнем, який зображено на яскравому тлі у виді пожежі та дописом на вказаній світлині наступного змісту: «эта тряпка символ смерти».
Згідно висновку спеціаліста встановлено, що в наданих для дослідження матеріалах на знімках з екрану сторінки користувача соціальної мережі «Однокласники» з нік-неймом « ОСОБА_6 » із зображенням синьо-жовтого прапору та вказаним вище дописом, простежено ознаки публічної наруги над Державним Прапором України.
Такі дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч.1 ст.161 КК України, як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, за ч.1 ст. 338 КК України, як публічна наруга над Державним Прапором України.
03 серпня 2022 року між прокурором Уманської окружної прокуратури ОСОБА_8 , якому на підставі ст.37 КПК України надані повноваження прокурора у кримінальному провадженні № 12022250320000468, та обвинуваченим ОСОБА_4 укладена угода про визнання винуватості.
Згідно вказаної угоди ОСОБА_4 визнав свою винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.161, ч.1 ст. 369 КК України. За вказаною угодою сторони погодили покарання ОСОБА_4 за ч.1 ст.161 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі, за ч.1 ст. 338 КК України у вигляді 3 років позбавлення волі, на підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити до відбування 3 роки позбавлення волі із застосуванням ст.. 75 КК України..
Суд вважає необхідним угоду про визнання винуватості затвердити виходячи з наступного.
Згідно ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Відповідно до ч. 2 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого.
Частиною четвертою ст. 469 цього Кодексу угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів, особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України, особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою.
Злочини, у вчиненні яких обвинувачений ОСОБА_4 визнав себе винуватим, відповідно до ст.12 КК України є нетяжкими злочинами.
Згідно ч. 5 ст. 469 КПК України, укладення угоди про примирення або про визнання винуватості може ініціюватися в будь-який момент після повідомлення особі про підозру до виходу суду до нарадчої кімнати для ухвалення вироку.
Пунктом першим ч. 3 ст.314 КПК України встановлено що при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду про визнання винуватості, а частиною другою ст. 474 цього Кодексу встановлено що розгляд щодо угоди проводиться під час підготовчого судового засідання.
При цьому судом встановлено що обвинувачений цілком розуміє що він має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого він обвинувачується, а він, обвинувачений, має права, визначені пунктом першим ч. 4 ст. 474 КПК України та розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди передбачені ст. 473 КПК України зокрема, про характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом та що він цілком розуміє свої права, передбачені ч. 5 ст. 474 цього Кодексу.
Вислухавши сторони кримінального провадження, зокрема обвинуваченого ОСОБА_4 , який показав, що укладення угоди з його сторони є добровільним, оцінюючи викладені обставини провадження у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що укладення угоди сторонами є добровільним і не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.
Виходячи з наведеного, приймаючи до уваги що умови даної угоди відповідають вимогам ст. 472 КПК України та КК України суд приходить до висновку про необхідність затвердження угоди про визнання винуватості між прокурором і обвинуваченим ОСОБА_4 і призначення останньому узгодженої сторонами міри покарання.
Відповідно ст. 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Обвинуваченому ОСОБА_4 роз`яснено і йому зрозумілі наслідки невиконання угоди, встановлені ст. 476 КПК України.
Процесуальні витрати у кримінальному провадженні відсутні.
Долю речових доказів потрібно вирішити відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Керуючись ст.ст. 314, 370, 373, 374, 469, 472 - 475 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Затвердити угоду від 03 серпня 2022 року про визнання винуватості між прокурором Уманської окружної прокуратури ОСОБА_8 та обвинуваченим ОСОБА_4 .
Визнати ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 161, ч.1 ст. 338 КК України, та призначити йому покарання:
1) за ч.1 ст. 161 КК України у вигляді двох років позбавлення волі;
2) за ч.1 ст. 338 КК України у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного йому покарання у виді позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки, який відраховувати з моменту проголошення вироку.
На підставі статті 76 КК України покласти на ОСОБА_4 такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Речові докази: телефон марки "TECNO EIМE1: НОМЕР_1 , ЕІМЕ2: НОМЕР_2 з доступом до соціальної мережі «Однокласники» за номером « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нік-нейм якого « ОСОБА_6 », які передані власнику на зберігання залишити ОСОБА_4 за належністю; скріншоти з соціальної мережі «Однокласники» за номером « ІНФОРМАЦІЯ_3 » нік-нейм якого « ОСОБА_6 », які долучені до матеріалів кримінального провадження залишити при матеріалах кримінального провадження.
Роз`яснити ОСОБА_4 , що умисне невиконання угоди є підставою для притягнення до відповідальності, встановленої законом.
Вирок на підставі угоди між прокурором та обвинуваченим може бути оскаржений з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, до Черкаського апеляційного суду через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом 30 днів з дня його проголошення.
Копію вироку вручити негайно після його проголошення засудженому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106040191 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками |
Кримінальне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Гудзенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні