Єдиний унікальний номерсправи 333/4681/21
Номер провадження 2-во/333/49/22
УХВАЛА
Іменем України
про виправлення описки в рішенні суду
05 вересня 2022 року місто Запоріжжя
Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Стоматова Е.Г., розглянувши упорядку письмовогопровадження заяву ОСОБА_1 про виправленняописки врішенні судуза позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення від права спадкування, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Комунарського районного суду м. Запоріжжя на розгляді перебувала зазначена вище цивільна справа.
Рішенням Комунарського районного суду міста Запоріжжя від 19 січня 2022 року було задоволено позовні вимоги.
15 серпня 2022 року надійшла заява позивачапро виправленняописки.А саме,зазначено,що у другому абзаці резолютивної частини цього рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 19.01.2022 р. в цивільній справі № 333/4681/21 було допущено описку, а саме зазначено «Усунути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер27 усунути ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від права на спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 умісті Запоріжжі» замість правильного «Усунути ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від права на спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 у місті Запоріжжі».
Наявна описка унеможливлює виконання рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 19.01.2022 р. в цивільній справі № 333/4681/21, яке набрало законної сили 21.02.2022 р.
Оскільки відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлення вирішується без повідомлення учасників справи, тобто у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та без проведення судового засідання, фіксування останнього за допомогою звукозаписувальних технічних засобів згідно зі ст. 247 ЦПК України не здійснюється.
Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч.13 ст.7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Описками є помилки, зумовлені неправильним написанням слів, але не всіх, а лише тих, які мають істотний характер і можуть ускладнювати його розуміння чи виконання судового рішення. Під загальним поняттям описка розуміється неправильне написання слів. Що ж стосується цивільного провадження, то законодавець надав право суду за власною ініціативою або за заявою учасника справи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. При цьому такі описки мають бути такими, що призводять до неправильного сприйняття або розуміння судового рішення. Вирішуючи питання про виправлення описок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи (наприклад, дати події, номера і дати документа, прізвища особи тощо) або які мають технічний характер.
Пленум Верховного Суду України у п.19 своєї постанови №14 від18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі»роз`яснив судам, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає.Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
У зв`язкуз вищевикладеним,суд вважаєзаяву позивачатакою,що підлягаєзадоволенню тавиправити допущенуу судовомурішенні описку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 260, 269 ЦПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про виправленняописки врішенні судуза позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення від права спадкування задовольнити.
Не змінюючи суті рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 19 січня 2022 року у цивільній справі №333/4681/21 за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення від права спадкування, вважати вірнимта читатидругий абзацрезолютивної частинив наступнійредакції: «Усунути ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від права на спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4 у місті Запоріжжі».
Ухвала згідно зі ст. 261 ЦПК України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ця ухвала є невід`ємною частиною рішення Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 19 січня 2022 року по цивільній справі № 333/4681/21.
Копію ухвали направити всім сторонам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення,що містить описки.
Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Ухвала підписана суддею 05 вересня 2022 року.
Суддя Комунарського районного суду
міста Запоріжжя Е.Г. Стоматов
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2022 |
Оприлюднено | 06.09.2022 |
Номер документу | 106042773 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Стоматов Е. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні