30.10.2017
Справа № 522/17401/17
Провадження № 1-«кс»/522/20843/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2017 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області, про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно клопотання СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №32017160000000082 від 13.09.2017 р., за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 212, ч.1 ст. 203-2 КК України.
Досудовим розслідування встановлено, що невстановлені особи, використовуючи заклади, які займаються гральним бізнесом та розташовані на території м. Одеси та Одеської області умисно, шляхом приховування прибутку, ухилились від сплати податків у значних розмірах.
Разом з тим, виявлено, що невстановлені особи, використовуючи гральні заклади на території м. Одеси та Одеської області, з метою отримання прибутку займаються гральним бізнесом.
Законом України №1334-VI від 15.05.2009 року «Про заборону грального бізнесу в Україні» зі змінами та доповненнями було запроваджено обмеження щодо здійснення грального бізнесу в Україні. Однак, не зважаючи на пряму заборону ведення грального бізнесу, з метою маскування протиправної діяльності, власниками гральних закладів встановлюється комп`ютерна техніка, яка за допомогою мережі Інтернет під`єднана до серверу, який надає змогу для участі в азартних іграх.
Гральні заклади для відповідного прикриття, оформлено на фізичних осіб - підприємців та мають копії неіснуючих ліцензій про дозвіл на проведення державної лотереї, що не заборонено законом. Однак, будь-якого відношення до державної лотереї діяльність подібних закладів не має.
В зазначених ігрових закладах містяться кабінки з оператором, що приймає грошові кошти від клієнтів та здійснює видачу виграшів. Всі операції проводяться без будь-якого документального оформлення, касового апарату, тощо. Бухгалтерський облік не ведеться, готівка є не облікованою. В результаті функціонування подібних ігрових закладів до державного бюджету не сплачується жодних податків, зборів та обов`язкових платежів.
Встановлено, що один з таких гральних закладів розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Таким чином, у вказаному приміщенні можуть зберігатися не обліковані, незаконно отримані готівкові кошти, первинні бухгалтерські документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), яка в тому числі містить вказані документи у електронному вигляді та використовувалися при скоєнні злочину та можуть мати значення для досудового розслідування, а також комп`ютерна техніка, яка містить програми з азартними іграми, та які через мережу Інтернет надають змогу для участі в азартних іграх, документи щодо звітності та руху лотерейних білетів та грошових коштів, дозвільні документи щодо діяльності вказаних гральних закладів.
Слідство вважає, що вказані документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), дозвільні документи містять відомості про діяльність вказаних закладів. Таким чином, вказані документи та комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини) можуть містити сліди злочину, містити у собі недостовірні дані та бути підробленими, тобто бути безпосереднім предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, а саме ухилення від сплати податків.
У слідства існує сукупність підстав та розумних підозр вважати, що вказані документи, чорнові записи, комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), є доказами скоєння злочину та відповідає критеріям речових доказів. Крім того, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Також є достатні підстави вважати, що не проведення обшуку та невилучення вказаних документів, комп`ютерної техніки (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), може призвести до зникнення речових доказів, їх втрати, або пошкодження, або настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню. Проведення обшуку та вилучення вказаного, має на меті лише запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження, та взагалі збереження речових доказів.
Без застосування обшуку, не має можливості отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, слідчий просив клопотання задовольнити.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку слідчого, вивчивши надані до нього матеріали, вважаю необхідним клопотання задовольнити, з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Як вбачається з наданих до клопотання матеріалів досудовим розслідування встановлено, що в приміщенні де надаються послуги у сфері азартних ігор, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись документи щодо фінансово-господарської діяльності підприємства, кадрової та іншої документації, чорнові записи, комп`ютерна техніка (електронні носії інформації, електронні інформаційні системи та їх частини), мобільні телефони, дозвільні документи щодо здійснення діяльності, грошові кошти, інші документи та речі, які мають значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використанні як докази вчинення кримінального правопорушення.
В клопотанні обґрунтовано доведено, що обшук за вказаною вище адресою має важливе доказове значення для встановлення істини у кримінальному провадженні, та є необхідним з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукування та вилучення речей та документів, які сприяли скоєнню вказаного кримінального правопорушення.
За таких обставин є підстави, передбачені ст. 234 КПК України, на надання дозволу на обшук.
Керуючись ст.ст.234, 235 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання старшого слідчого з ОВС відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку виключно в приміщенні де надаються послуги у сфері азартних ігор, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що згідно інформаційної довідки з державного реєстру прав власності на нерухоме майно, належить на праві власності ТОВ «Основа» (код ЄДР 30258210) та іншим, з метою відшукання та вилучення документів щодо фінансово-господарської діяльності підприємства, кадрової та іншої документації, чорнових записів, комп`ютерної техніки (електронних носіїв інформації, електронних інформаційних систем та їх частин), мобільних телефонів, дозвільних документів щодо здійснення діяльності, грошові кошти, інших документів та речей, які можуть бути використані для фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, бути знаряддям кримінального правопорушення.
Ухвала діє протягом 1 /одного/ місяця з дня її постановлення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2017 |
Оприлюднено | 06.09.2023 |
Номер документу | 106044426 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Лабунський В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні