ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
06.09.2022 Справа № 914/1178/22
Господарський суд Львівської області, розглянувши матеріали заяви Державної податкової служби України, м. Київ, в особі Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів, про грошові вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче», м. Львів, в сумі 76901,54 грн.
у справі за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче», м. Львів
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» (вул. Жовківська, 22, м. Львів, 79019; ідентифікаційний код 19017925)
Суддя Артимович В.М.,
секретар судового засідання Іванило О.П.
За участю представників:
від боржника: не з`явився;
від Головного управління ДПС у Львівській області: не з`явився;
від ПП «Міжнародний консалтинг-ЛВ»: не з`явився;
розпорядник майна: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» (вул. Жовківська, 22, м. Львів, 79019; ідентифікаційний код 19017925).
Ухвалою суду від 23.06.2022 заяву ТзОВ «Редакція журналу «Віче» про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Редакція журналу «Віче» прийнято до розгляду.
Ухвалою суду від 14.07.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче»; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче»; введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче»; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Москву Ю.О.; встановлено розпоряднику майна арбітражному керуючому Москві Ю.О. грошову винагороду в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень, за рахунок коштів, авансованих Товариством з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі; постановлено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче».
09.08.2022 до Господарського суду Львівської області від Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» в сумі 76901,54 грн.
Ухвалою суду від 12.08.2022 заяву Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області з грошовими вимогами до боржника в сумі 76901,54 грн прийнято до розгляду.
Суд, проаналізувавши матеріали та з`ясувавши обставини справи, повно, всебічно і об`єктивно оцінивши докази, дійшов висновку, що грошові вимоги ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області до боржника слід визнати, зважаючи на наступне.
Відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника, поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У поданій заяві з грошовими вимогами до боржника, заявник зазначає, що заборгованість боржника по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування станом на 01.08.2022 становить 76901,54 грн. Наявна заборгованість підтверджується долученими до матеріалів справи податковими деклараціями.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Слід зазначити, що згідно ч. 2 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян, сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування мають право протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.
Розпорядник майна заборгованість боржника перед ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області в сумі 76901,54 грн визнає в повному обсязі, що підтверджується повідомленням щодо розгляду грошових вимог у справі № 914/1178/22 про банкрутство ТзОВ «Віче» від 21.08.2022 за № 23/09.
Згідно зі ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Згідно ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: у першу чергу задовольняються: витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у другу чергу задовольняються вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Відповідно до ст. 73 ГПК доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що грошові вимоги Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області слід визнати в сумі 76901,54 грн. Також визнанню підлягає сплачений судовий збір в сумі 4962,00 грн.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Згідно із ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Враховуючи наведене, оскільки учасники провадження у даній справі в судове засідання 31.08.2022 не з`явилися, ухвалу складено та підписано 06.09.2022.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Грошові вимоги Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, ідентифікаційний код: 43005393) в особі Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ідентифікаційний код ВП: 43968090) визнати в сумі 81863,54 грн, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Редакція журналу «Віче» (вул. Жовківська, 22, м. Львів, 79019; ідентифікаційний код 19017925), з яких: 4962,00 грн. (судовий збір) перша черга; 76901,54 грн. (єдиний внесок) друга черга.
2.Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
3.Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Суддя Артимович В.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2022 |
Оприлюднено | 08.09.2022 |
Номер документу | 106078318 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні