УХВАЛА
05 вересня 2022 року
м. Київ
cправа № 921/424/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Краснова Є. В. - головуючого, Мачульського Г. М., Уркевича В. Ю.,
розглянувши клопотання Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна аптека № 78" про зупинення виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 30.11.2021 у справі
за позовом Виконавчого комітету Тернопільської міської ради та Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради до Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна аптека № 78", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивачів - Комунальне підприємство "Підприємство матеріально-технічного забезпечення" Тернопільської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Тернопільської обласної ради, про стягнення 1 112 454,17 грн,
ВСТАНОВИВ:
26.08.2022 до Верховного Суду надійшло клопотання Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна аптека № 78" про зупинення виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 30.11.2021, яке мотивовано тим, що державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби у місті Тернополі Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції відкрито виконавче провадження з примусового виконання наказу Господарського суду Тернопільської області від 15.07.2022 у цій справі. Відповідач наголошує, що у разі виконання оскаржуваного рішення, поворот його виконання буде утрудненим.
Згідно з положенням частини першої статті 332 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень або зупинення їх дії має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення або зупинення його дії, підтверджені належними доказами. Заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень або зупинення їх дії у разі, якщо вони будуть скасовані.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень повинно містити не лише посилання на правові норми, що надають суду можливість здійснити таку процесуальну дію, а й бути обґрунтованою посиланням на конкретні обставини (утруднення повторного розгляду справи, перешкоди у здійсненні повороту виконання, запобігання порушенню прав осіб, які брали/не брали участі у розгляді справи, але рішенням суду вирішено питання про їх права та обов`язки) та наявністю доказів в підтвердження таких обставин (ухвала Великої Палати Верховного Суду від 28.10.2019 у справі № 904/94/19).
Обґрунтовуючи наявність підстав для зупинення виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 30.11.2021, заявник вказує на те, що зазначене рішення вже почало виконуватися, а відкриття виконавчого провадження та здійснення виконавчих дій, зокрема, накладення арешту на рахунки касатора (боржника) фактично унеможливлює здійснення ним фінансово-господарської діяльності, розпорядження майном, здійснення обов`язкових платежів, в тому числі комунальних платежів, зобов`язань зі сплати податків, заробітної плати працівникам. Крім того, накладення арешту на майно та кошти скаржника в умовах воєнного стану призводить до негативних наслідків у виробничій діяльності останнього. Отже, стягнення грошових коштів за рішенням суду, яке оскаржується в касаційній інстанції, з урахуванням виконавчого збору в загальній сумі більше ніж 1 242 310,07 грн спричиняє блокування фінансової діяльності скаржника, а також неможливість виконувати обов`язки перед працівниками. Заявник також наголошує, що зупинення виконання судового рішення є тимчасовим заходом, тобто може бути застосовано виключно до перегляду рішення у касаційному порядку, і таке зупинення виконання рішення жодним чином не призведе до порушення прав, свобод та охоронюваних законом інтересів позивача-2 (стягувача у виконавчому провадженні), а навпаки забезпечить збалансованість інтересів сторін.
Обговоривши доводи, викладені у заявленому клопотанні, Суд дійшов висновку про можливість його задоволення.
Керуючись статтями 234, 235, 332 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Комунального підприємства Тернопільської обласної ради "Тернопільська обласна аптека № 78" про зупинення виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 30.11.2021 у справі № 921/424/21 задовольнити.
2. Зупинити виконання рішення Господарського суду Тернопільської області від 30.11.2021 у справі № 921/424/21 до закінчення перегляду цього рішення в касаційному порядку.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Є. В. Краснов
Суддя Г. М. Мачульський
Суддя В. Ю. Уркевич
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2022 |
Оприлюднено | 07.09.2022 |
Номер документу | 106079000 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Краснов Є.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні