Ухвала
від 04.09.2022 по справі 380/11917/22
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/11917/22

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 вересня 2022 рокумісто Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., перевіривши скаргу ОСОБА_1 на постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Литвиненко Х.А.

в с т а н о в и в:

до Львівського окружного адміністративного суду надійшла скарга ОСОБА_1 на постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Литвиненко Х.А.

Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви, з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 вказаного Кодексу.

Зі скарги ОСОБА_1 вбачається, що він оскаржує постанову про закінчення виконавчого провадження №67076702 від 05.08.2022.

Процесуальний порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця регламентується нормою статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України). Саме КАС України є спеціальним нормативно-правовим актом, який визначає порядок звернення до суду адміністративної юстиції.

А відтак, норми КАС України в частині визначення реквізитів позовної заяви та порядку її подання мають перевагу у застосуванні перед нормами матеріального закону Закону України «Про виконавче провадження».

Частиною 1 статті 287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Вимоги до позовної заяви, її форми та змісту закріплені у статті 160 КАС України.

З аналізу поданої ОСОБА_1 скарги вбачається, що вона подана без врахування норм статей 160, 161, 287 КАС України, зокрема:

- процесуальний документ оформлено у вигляді скарги, а не позовної заяви;

- не вказано процесуального статусу учасників справи (зокрема сторін позивача і відповідача);

- відсутнє повне ім`я ОСОБА_2 ;

- не зазначено, відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі вживались; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Частиною третьою статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік №1928-IX від 02.12.2021 прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2022 року становить 2481 гривня.

Суддя встановив, що судовий збір за подання позовної заяви у цій справі не сплачено.

Суддя зазначає, що позивачем заявлено 1 вимогу немайнового характеру. Отже, позивачу потрібно сплатити судовий збір у розмірі 992,40 грн, у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі Судовий збір.

Відповідно до частини першої статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною 1 статті 287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Отже, КАС України передбачає можливість встановлення вказаним Кодексом та іншими законами спеціальних строків звернення до адміністративного суду, які мають перевагу в застосуванні порівняно із загальним шестимісячним строком, визначеним у частині другій статті 122 КАС України.

Таким спеціальним строком для звернення до суду у справах щодо оскарження рішення, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця є 10-денний строк, установлений частиною 1 частини 2 статті 287 КАС України.

Суд повторно наголошує, що саме КАС України є спеціальним законом, який визначає процесуальний порядок звернення до суду з позовною заявою. А відтак, його норми мають перевагу у застосуванні перед нормами Закону України «Про виконавче провадження», частина 5 статті 74 якого передбачає можливість звернення до суду протягом 10 робочих, а не календарних днів.

У скарзі позивач зазначає, що він отримав копію оскарженої постанови 12.08.2022. Відповідно, 10-денний для оскарження такої завершився 22.08.2022.

Із скаргою позивач звернувся 26.08.2022, тобто, з пропуском 10-денного строку, який обчислюється з моменту, коли він отримав копію оскарженої постанови.

Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

У свою чергу, клопотання про поновленого строку позивачем до скарги не додано.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.

Таким чином, позивачу необхідно надати клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з позовом з обґрунтуванням причин пропуску строку звернення та доказами на підтвердження поважності причин пропуску строку.

Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя

у х в а л и в :

залишити без руху скаргу ОСОБА_1 на постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Литвиненко Х.А.

Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання суду:

1) примірника позовної заяви, оформленого відповідно до вимог статей 160, 161, 287 КАС України, зокрема із зазначенням: назви процесуального документа позовна заява; процесуального статусу та реквізитів учасників справи (зокрема сторін позивача і відповідача); повного імені ОСОБА_2 ; відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі вживались; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

2) платіжного документа про сплату судового збору у розмірі 992,40 грн.

3) заяви щодо поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовною заявою з доданням відповідних доказів.

Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду, прийнятого за результатами розгляду справи.

Суддя А.Г. Гулик

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.09.2022
Оприлюднено08.09.2022
Номер документу106084845
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів