Справа № 545/3938/21
Провадження № 2/545/327/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" липня 2022 р. Полтавський районний суд Полтавської області у складі :
головуючого - судді : Гальченко О.О.,
при секретарі : Лисенко І.В.,
з участю представників сторін в особі адвокатів : Джумелі Н.Г., Курило Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та її обтяжень, визнання права власності, -
в с т а н о в и в :
Позивачка 07.12.2021 рокузвернулась до суду із позовом довідповідача про скасування рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та її обтяжень, визнання права власності, мотивуючи тим, що ОСОБА_3 ( позивач ) на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки від 26.12.2003 р., посвідченого Москівцем В.А., приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу, реєстр. № 9573 ( договір ) ( копія додається ) придбала у ОСОБА_2 ( відповідач ) земельну ділянку площею 0,54 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства та житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 , який в цілому складається з : житлового будинку літ. «А-1», житловою площею 28,0 кв.м., сараю літ. «Б», сараю літ. «В», літньої кухні літ. «Г», сараю літ. «Д», сараю літ. «Ж», сараю літ. «З», гаража літ. «И», колодязя № 3.
Відповідно до договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки від 26.12.2003р., посвідченого Москівцем В.А. - приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу, реєстр. № 9573 цей житловий будинок та земельна ділянка належали відповідачу на підставі договору дарування, посвідченого Полтавською районною держнотконторою за р. № 2-2508 від 27.11.1995р., зареєстрованого у КП Полтавське міжміське БТІ «Інвентаризатор» у реєстрову книгу № 1 під № 26 та Державного акта на право приватної власності на землю ПЛ № 004245, зареєстрованого за № 01-03-546-02959 в «Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю» в виконкомі Мачухівської сільської ради Полтавського району та області.
Відповідно до Державного акта на право приватної власності на землю ПЛ № 004245 придбана земельна ділянка мала кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019.
Продаж вказаних житлового будинку та земельної ділянки вчинено за 23 000 грн., які відповідно до п. 2 Договору відповідач як продавець одержала повністю від неї, до підписання договору. Своїм підписом в договорі відповідач підтвердила факт повного розрахунку та відсутність щодо неї будь-яких претензій фінансового характеру.
27 січня 2004 р. на вказаний житловий будинок було зареєстроване право власності в КП Полтавське БТІ «Інвентаризатор» шляхом проставлення на договорі реєстраційного напису - записаний у реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 26.
В той же час на підставі договору було замовлено в КП «Полтавський районний центр земельного кадастру» виготовлення Технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку. Враховуючи, що придбана у відповідача земельна ділянка, загальною площею 0,54 га. мала два різних цільових призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства, відповідно до законодавства ця земельна ділянка підлягала поділу на дві окремі - з присвоєнням кожній кадастрового номеру. Тому, було замовлено виготовлення двох технічних документацій ( копії додаються ).
Так, земельна ділянка, площею 0,54 га. була поділена на 2 земельні ділянки, наступним чином :
- 0,249 га. - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0154;
- 0,2874 га. - для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0153.
На кожну земельну ділянку було виготовлено відповідні державні акти на право власності на земельну ділянку ( копії додаються ).
В листопаді 2021р. відповідач з`явилася до неї за адресою розташування житлового будинку та земельної ділянки : АДРЕСА_1 та повідомила, що 31 серпня 2021 р. нею зареєстроване право власності на своє ім`я на земельну ділянку й, наразі, вона має намір її продати.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 285952651 від 22.11.2021р. стало відомо, що дійсно право власності на земельну ділянку, площею 0,5397 га., кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019 зареєстроване 31.08.2021р. державним реєстратором виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області - Стешіною Тетяною Остапівною за ОСОБА_4 .
Підставою для державної реєстрації права власності вказано : «завірена належним чином копія державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245, виданий 07.10.2003, видавник : Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області».
Підставою внесення запису є: «Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер:60181443 від 06.09.2021 08:39:22, ОСОБА_5 , Виконавчий комітет Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Полтавська обл.».
Ст. 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Указана норма визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права полягає у позбавленні його володільця можливості здійснити ( реалізувати ) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.
Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
За змістом ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Під захистом цивільних прав розуміється передбачений законодавством засіб, за допомогою якого може бути досягнуте припинення, запобігання, усунення порушення права, його відновлення і ( або ) компенсація витрат, викликаних порушенням права. Обраний спосіб захисту має безпосередньо втілювати мету, якої прагне досягти суб`єкт захисту, тобто мати наслідком повне припинення порушення його прав та охоронюваних законом інтересів.
Належний спосіб захисту, виходячи із застосування спеціальної норми права, повинен забезпечити ефективне використання цієї норми у її практичному застосуванні - гарантувати особі спосіб відновлення порушеного права або можливість отримання нею відповідного відшкодування.
Отже, засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом. У рішенні від 31.07.2003 у справі «Дорани проти Ірландії» Європейський суд з прав людини зазначив, що поняття : «ефективний засіб» передбачає не лише запобігання порушенню або припиненню порушення, а так само встановлення механізму відновлення, поновлення порушеного права.
Відповідно до ст. 41 Конституції Українй кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
За змістом ч. 2 ст. 373 ЦК України право власності на землю гарантується Конституцією України. Право власності на землю набувається і здійснюється відповідно до закону.
Ч. 1, 2 ст. 152 ЗК України передбачено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Відповідно до ч.2, 5 ст. 158 ЗК України виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
Відповідно до ч. 2 ст. 90 ЗК України, порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом. Як вбачається із ст. 153 ЗК України, власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-ГУ від 01.07.2004р.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що загальними засадами державної реєстрації прав є, зокрема, гарантування державою об`єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.
В зв`язку з цим, окремо слід звернути увагу суду на графу «Підстава для державної реєстрації», де вказано «завірена належним чином копія державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245, виданий 07.10.2003, видавник : Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області».
Тобто, слід зробити висновок, що відповідачем для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку було подано державному реєстратору не оригінал державного акту, а завірену Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області належним чином копію. Очевидно, копію подано тому, що оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245, виданого 07.10.2003р. знаходиться у справі приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу - Москівця В.А. в зв`язку з посвідченням ( 26.12.2003р. ) останнім договору купівлі-продажу.
Таким чином, ОСОБА_2 своїми неправомірними діями - реєстрацією права власності на земельну ділянку, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019 допустила порушення її законних прав стосовно цієї ж земельної ділянки за захистом яких звертається з цим позовом до суду.
Крім того, в зв`язку з цим, буде вимушена звертатися до відповідних органів з заявою про вчинення ОСОБА_2 кримінального злочину.
Відповідно до ч. 3 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» відомості про речові права, обтяження речових прав, внесені до Державного реєстру прав, не підлягають скасуванню та/або вилученню.
У разі скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав на підставі судового рішення чи у випадку, передбаченому п.п. «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону, а також, у разі визнання на підставі судового рішення недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, скасування на підставі судового рішення державної реєстрації прав, державний реєстратор чи посадова особа Міністерства юстиції України ( у випадку, передбаченому п.п. «а» п. 2 ч. 6 ст. 37 цього Закону ) проводить державну реєстрацію набуття, зміни чи припинення речових прав відповідно до цього Закону.
Ухвалення судом рішення про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав, визнання недійсними чи скасування документів, на підставі яких проведено державну реєстрацію прав, а також скасування державної реєстрації прав допускається виключно з одночасним визнанням, зміною чи припиненням цим рішенням речових прав, обтяжень речових прав, зареєстрованих відповідно до законодавства ( за наявності таких прав ).
Відповідно до ч. ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Оскільки, земельна ділянка про скасування запису про право щодо якої, позивач звернулась до суду розташована на території Полтавського району Полтавської області - справа підсудна Полтавському районному суду Полтавської області.
Прохала :
- Скасувати рішення державного реєстратора Виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області - Стешіної Тетяни Остапівни про державну реєстрацію прав та їх обтяжень ( з відкриттям розділу ), індексний номер : 60181443 від 06.09.2021р. про державну реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019, площею 0,5397 га., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна ; 2447620353240 та припинити запис про право власності № 43793387 від 31.08.2021р. про державну реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019, площею 0,5397 га., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна : 2447620353240.
- Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання : АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер : НОМЕР_1 ) право власності на земельну ділянку площею 0,5397 га., кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна : 2447620353240.
- Стягнути з ОСОБА_2 понесені позивачем судові витрати.
В судовому засіданні представник позивачки адвокат Джумеля Н.Г. позов підтримала та прохала задовольнити, не заперечувала щодо розгляду справи в заочному порядку.
Представник третьої особи приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу Москівця В.А. адвокат Курило Н.В. не заперечувала щодо задоволення позову, вказавши, що оригінали документів на спірну земельну ділянку знаходяться в архіві приватного нотаріуса.
Третя особа державний реєстратор виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області Стешіна Т.О. надала клопотання про розгляд справи без участі представника відділу та прийняти рішення на розсуд суду.
Відповідачка ОСОБА_2 повторно не з`явилася в судове засідання та не надала відзив на позов з невідомих суду причин, хоча заздалегідь повідомлялась належним чином про день та час розгляду справи, про що маються докази у справі. Від відповідача не надійшло відзиву на позов та будь-яких заяв про поважність причин не явки або про відкладення слухання справи.
Тому, суд вважає за можливе розгляд даної справи по суті у відсутності не з`явившихся, належно повідомлених сторін по наявним матеріалам справи згідно ст. 223 ЦПК України.
Судом встановлено всі обставини, на які позивачка послалась в позові та вони повністю доводяться матеріалами справи на а. с. 10 55.
ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки від 26.12.2003 року, посвідченого - Москівцем В.А., приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу, реєстр. № 9573 придбала у ОСОБА_2 земельну ділянку площею 0,54 га. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та ведення особистого селянського господарства та житловий будинок з надвірними будівлями в АДРЕСА_1 , який в цілому складається з : житлового будинку літ. «А-1», житловою площею 28,0 кв.м., сараю літ. «Б», сараю літ. «В», літньої кухні літ. «Г», сараю літ. «Д», сараю літ. «Ж», сараю літ. «З», гаража літ. «И», колодязя № 3.
Відповідно до договору купівлі-продажу житлового будинку та земельної ділянки від 26.12.2003 року, посвідченого приватним нотаріусом Полтавського районного нотаріального округу - Москівцем В.А., реєстр. № 9573 даний житловий будинок та земельна ділянка належали відповідачу на підставі договору дарування, посвідченого Полтавською районною держнотконторою за р. № 2-2508 від 27.11.1995р. та зареєстрованого у КП Полтавське міжміське БТІ «Інвентаризатор» у реєстрову книгу № 1 під № 26 та державного акту на право приватної власності на землю ПЛ № 004245, зареєстрованого за № 01-03-546-02959 в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю в виконкомі Мачухівської сільської ради Полтавського району та області. Відповідно до державного акта на право приватної власності на землю ПЛ № 004245 придбана земельна ділянка мала кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019.
Продаж вказаних житлового будинку та земельної ділянки вчинено за 23 000 грн., які відповідно до п. 2 договору відповідач як продавець одержала повністю від неї, до підписання договору, своїм підписом в договорі відповідач підтвердила факт повного розрахунку та відсутність щодо неї будь-яких претензій фінансового характеру.
27 січня 2004р. на вказаний житловий будинок було зареєстроване право власності в КП Полтавське БТІ «Інвентаризатор» шляхом проставлення на договорі реєстраційного напису - записаний у реєстрову книгу № 1 за реєстровим № 26.
На підставі договору було замовлено в КП «Полтавський районний центр земельного кадастру» виготовлення Технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку.Враховуючи, що придбана у відповідача земельна ділянка, загальною площею 0,54 га. мала два різних цільових призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та для ведення особистого селянського господарства, відповідно до законодавства ця земельна ділянка підлягала поділу на дві окремі з присвоєнням кожній кадастрового номеру, тому було замовлено виготовлення двох технічних документацій.
Так, земельна ділянка, площею 0,54 га. була поділена на 2 земельні ділянки, наступним чином:
- 0,249 га. - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0154;
- 0,2874 га. - для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0153.
На кожну земельну ділянку було виготовлено відповідні Державні акти на право власності на земельну ділянку .
В листопаді 2021 року відповідач з`явилася до позивачки за адресою розташування житлового будинку та земельної ділянки: АДРЕСА_1 та повідомила, що 31 серпня 2021р. нею зареєстроване право власності на своє ім`я на земельну ділянку й, наразі, вона має намір її продати.
Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 285952651 від 22.11.2021р. стало відомо, що дійсно право власності на земельну ділянку, площею 0,5397 га., кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019 зареєстроване 31.08.2021р. державним реєстратором виконавчого комітету Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області - Стешіною Тетяною Остапівною за ОСОБА_4 . Підставою для державної реєстрації права власності вказано: «завірена належним чином копія державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245, виданий 07.10.2003, видавник : Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області». Підставою внесення запису є : «Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень ( з відкриттям розділу ), індексний номер : 60181443 від 06.09.2021 08:39:22, ОСОБА_5 , Виконавчий комітет Новоселівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, Полтавська обл.».
Відповідачем для проведення державної реєстрації права власності на земельну ділянку було подано державному реєстратору не оригінал державного акту, а завірену Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області належним чином копію. Копію подано тому, що оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245, виданого 07.10.2003 р. знаходиться у справі приватного нотаріуса Полтавського районного нотаріального округу - Москівця В.А. в зв`язку з посвідченням ( 26.12.2003 року ) останнім договору купівлі-продажу.
ОСОБА_2 своїми діями - реєстрацією права власності на земельну ділянку, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019 допустила порушення законних прав позивачки стосовно спірної земельної ділянки за захистом яких звертається з цим позовом до суду.
В графі «Підстава для державної реєстрації» вказано «завірена належним чином копія державного акту на право власності на земельну ділянку, серія та номер ПЛ № 004245.
Суд, заслухавши з`явищшихся сторін, дослідивши докази якимиобгрунтовується позов, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ст. 15 ЦК України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права в разі його порушення, невизнання або оспорювання, а також на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Дана норма визначає об`єктом захисту порушене, невизнане або оспорюване право чи цивільний інтерес. Порушення права полягає у позбавленні його володільця можливості здійснити ( реалізувати ) своє право повністю або частково. При оспорюванні або невизнанні права виникає невизначеність у праві, викликана поведінкою іншої особи.
Згідно ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст. 41 Конституції Українй кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом і вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
За змістом ч. 2 ст. 373 ЦК України право власності на землю гарантується Конституцією України. Право власності на землю набувається і здійснюється відповідно до закону.
Ч. 1, 2 ст. 152 ЗК України передбачено, що держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Відповідно до ч. 2, 5 ст. 158 ЗК України виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей.
Відповідно до ч. 2 ст. 90 ЗК України, порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ст. 153 ЗК України, власник не може бути позбавлений права власності на земельну ділянку, крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.
Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, врегульовані Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-ГУ від 01.07.2004 р.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Ч. 1 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що загальними засадами державної реєстрації прав є, зокрема, гарантування державою об`єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених цим Законом.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» заява на проведення реєстраційних дій та оригінали документів, необхідних для проведення таких дій, подаються заявником у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених законодавством.
Вимога про стягнення понесених судових витрат у вигляді судового збору та за надання правничої допомоги підлягає вирішенню на підставі ст. 133, 141 ч. 1 ЦПК України.
Керуючись ст. 4, 5, 10, 30, 43, 49, 76 - 82, 133, 141, 174, 175, 184, 258 - 259, 263 268, 354 ЦПК України, ст. 15, 16, 328, 391 ЦК України, ст. 90, 152, 153, 158 ЗК України, ст. 41 Конституції України, ст. 2, 3, 20, 26 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про скасування рішення щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та її обтяжень, визнання права власності - задовольнити.
Скасувати рішення державного реєстратораВиконавчого комітетуНовоселівської сільськоїради Полтавськогорайону Полтавськоїобласті СтешіноїТетяни Остапівнипро державнуреєстрацію правта їхобтяжень ( з відкриттям розділу ), індексний номер : 60181443 від 06.09.2021 року про державну реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку, кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019, площею 0,5397 га., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна : 2447620353240 та припинити запис про право власності № 43793387 від 31.08.2021 р. про державну реєстрацію за ОСОБА_2 права власності на об`єкт нерухомого майна - земельну ділянку, кадастровий номер 5324083201:01:001:0019, площею 0,5397 га., реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2447620353240.
Визнати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання : АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) право власності на земельну ділянку площею 0,5397 га., кадастровий номер : 5324083201:01:001:0019, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна : 2447620353240.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_6 понесені нею судові витрати у справі : судовий збір у загальній сумі 1908 гривень та витрати за надання правничої допомоги у сумі 7500 гривень.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення надруковано суддею в нарадчій кімнаті та є оригіналом.
Суддя: О. О. Гальченко
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2022 |
Оприлюднено | 08.09.2022 |
Номер документу | 106085088 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Гальченко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні