Ухвала
від 06.09.2022 по справі 911/1574/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"07" вересня 2022 р. Справа № 911/1574/22

Господарський суд Київської області у складі судді Лопатіна А.В., розглянувши матеріали

позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Будинок Торгівлі", Київська область,

м. Ірпінь

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Магазин №2", Київська область,

м. Ірпінь

2) Ірпінської міської ради Київської області, Київська область, м. Ірпінь

про витребування майна із чужого незаконного володіння, скасування рішення ради та визнання недійсним свідоцтва про право власності в частині

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Будинок Торгівлі" (позивач) звернулось до господарського суду Київської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Магазин №2" (відповідач-1) та Ірпінської міської ради Київської області (відповідач-2) про витребування майна із чужого незаконного володіння, скасування рішення Ірпінської міської ради та визнання недійсним свідоцтва про право власності в частині права приватної власності на нерухоме майно.

Згідно з частиною першою статті 176 Господарського процесуального кодексу України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про можливість прийняття до розгляду зазначеного позову та відкриття провадження у справі. Поряд із цим, суд наголошує, що у разі встановлення під час розгляду справи іншої, від визначеної позивачем ціни позову в частині вимог про витребування майна з чужого незаконного володіння, що буде дійсною вартістю спірного майна, суд, у відповідності до положень частини другої статті 163 ГПК України, не позбавлений буде можливості у рішенні за результатами розгляду даного спору достягнути відповідну суму судового збору, у разі відмови в задоволенні позову, - із позивача (особи, якою подано позов) на користь держави, у разі задоволення позову, - із відповідачів на користь держави. При цьому, в ході розгляду справи і встановлення вартості спірного майна судом буде врахована, зокрема позиція Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, викладена в постанові від 25.05.2021 р. у справі № 918/569/20, згідно якої Верховним Судом для визначення розміру судового збору за вимогою майнового характеру про зобов`язання повернути майно враховано вартість спірного майна вказану в останньому договорі, на підставі якого таке майно вибуло із володіння попереднього власника, тобто, з урахуванням останньої оцінки спірного майна.

Відповідно до п. 2 частини першої ст. 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (ч. 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України).

Проаналізувавши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Будинок Торгівлі", суд дійшов висновку, що справа за вказаним позовом підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.

Відкриттям провадження у справі починається підготовче провадження (частина друга ст. 177 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідно до частини першої статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 12, 176, 177, 181, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити підготовче засідання на "05" жовтня 2022 року о 10 год. 00 хв. (засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108, зал № 1).

4. Зобов`язати позивача надати в судовому засіданні, що відбудеться "05" жовтня 2022 року о 10 год. 00 хв. оригінали (для огляду) долучених до позовної заяви копій документів.

5.Роз`яснити позивачу, що він вправі до закінчення підготовчого засідання збільшити або зменшити розмір позовних вимог, а також змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.

6. Попередити позивача про те, що у разі подання ним заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, про зміну предмету або підстав позову, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

7. Попередити позивача, що суд може залишити позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.

8. Роз`яснити відповідачу, що в строк до 23.09.2022 р., він має право надіслати суду відзив на позовну заяву (пред`явити зустрічний позов), а також докази, що підтверджують заперечення проти позову, у разі подання ним відзиву на позовну заяву (зустрічного позову), докази направлення їх копій позивачу подати до суду.

9. Попередити відповідача, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

10. Роз`яснити сторонам, що позивач може відмовитись від позову, а відповідач визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в окремій письмовій заяві.

11. Роз`яснити сторонам, що на будь-якій стадії судового процесу сторони можуть укласти мирову угоду, зробивши спільну письмову заяву і повідомити про це суд.

12. Попередити учасників справи про те, що у разі неможливості виконання вимог цієї ухвали, необхідно подати письмову заяву (клопотання) із зазначенням причин.

13. Повідомити учасників справи, що інформацію по справі, що розглядається, учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua/sud5012.

Копії ухвали направити учасникам справи.

Дата підписання 07.09.2022 р.

Суддя А.В. Лопатін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення06.09.2022
Оприлюднено08.09.2022
Номер документу106101484
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1574/22

Ухвала від 03.07.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 15.03.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 02.02.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 14.12.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 30.11.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 09.11.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 05.10.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 06.09.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні