Ухвала
від 09.09.2022 по справі 461/4613/22
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/4613/22

Провадження № 1-кс/461/4032/22

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

09.09.2022 року. м. Львів

Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000318 від 26.07.2022, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, -

в с т а н о в и в :

Прокурор першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000318 від 26.07.2022, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, за погодженням про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю вилучення оригіналу «Журналу захоронення за 2018-2021 роки на території Брюховицького кладовища» та оригіналу заяви ОСОБА_5 про надання дозволу про захоронення ОСОБА_6 на території Брюховицького кладовища, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та фізично знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Подане клопотаннямотивує тим,що з метою виконання завдань кримінального провадження, зважаючи на наявність достатніх відомостей, які вказують на те, що зазначені в клопотанні документи, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та фізично знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, існує можливість використання як доказів зазначених документів та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, необхідно отримати тимчасовий доступ до таких з можливістю їх вилучення.

В клопотанні прокурор просить проводити розгляд без його участі та у відсутності слідчого та прокурора.

У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі, та в його відсутності та прокурора.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим управлінням ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000318 від 26.07.2022.

Досудовим розслідуваннямвстановлено,що уперіод часу з 29.06.2019 по теперішній час, група осіб, діючи за попередньою змовою, перебуваючи на території Львівської області шляхом обману вчиняють заволодіння чужим майном, чим заподіяли матеріальну шкоду потерпілим у великих розмірах.

Так, встановлено, що 29.06.2019 року ОСОБА_6 під час лікування в КНП ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_3 » помер, що підтверджується показами свідків. Після чого, тіло ОСОБА_6 для поховання з відділення КЗ ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_4 » отримав ОСОБА_5 , що підтверджується лікарським свідоцтвом про смерть від 01.07.2019 № НОМЕР_1 , в якому помилково значиться останній, як ОСОБА_7 (така особа згідно з відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ІНФОРМАЦІЯ_5 відсутня). У подальшому ОСОБА_5 вирішив в супереч вимогам ст.ст. 9, 12, 17 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та п. 5 Розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5 Про затвердження Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, не звертатися з відповідною заявою про смерть ОСОБА_6 до органів реєстрації актів цивільного стану, а прийняв рішення налагодити протиправну схему із придбання права на майно померлого та заволодіння майном інших осіб шляхом вчинення правочинів від імені померлого.

В подальшому, ОСОБА_5 та невстановлена особа, яка видавала себе за ОСОБА_6 , перебуваючи за місцем здійснення діяльності приватним нотаріусом ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_2 , шляхом обману останньої, укладали від імені ОСОБА_6 договори купівлі-продажу квартир, які належали ОСОБА_6 . За умовами договору потерпілі купували квартири за що передали ОСОБА_5 грошові кошти. У результаті чого, ОСОБА_5 та невстановлена слідством особа шахрайським способом заволодівали коштами, чим заподіяли останнім матеріальну шкоду. Вказані обставини підтверджуються інформаційними довідками з Державного реєстру речових права на нерухоме майно.

У ході досудового слідства виникла необхідність у наданні тимчасового доступу та можливості вилучення оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: оригіналу «Журналу захоронення за 2018-2021 роки на території Брюховицького кладовища» та оригіналу заяви ОСОБА_5 про надання дозволу про захоронення ОСОБА_6 на території Брюховицького кладовища.

На виконання листа №12200/16/08-2022 від 07.09.2022 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 уповноваженими особами надано фотокопії частини запитуваних документів, в тому числі «Журналу захоронення за 2018-2021 роки на території Брюховицького кладовища» та оригіналу заяви ОСОБА_5 .

Слідчий вказує, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема, встановлення або спростування факту придбання права на чуже майно шляхом обману у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб, а також встановлення осіб, які до цього причетні, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.

Слідчий зазначає, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначені документи, які зберігаються у їх володільця, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні, зокрема, встановлення або спростування факту придбання права на чуже майно шляхом обману у великому розмірі за попередньою змовою групою осіб, а також встановлення осіб, які до цього причетні, що у подальшому може бути використано як доказ у даному кримінальному провадженні.

31.08.2022 слідчим ОСОБА_9 з підстав та у порядку, передбаченому ст.ст. 40, 110, 242, 243 КПК України винесено постанови про призначення судових почеркознавчих експертиз.

Слідчим доведено, що в ході досудового розслідування виникла необхідність отримання тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та фізично знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Дослідження зазначеної документації має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні і полягає у тому, що дасть можливість дослідити інформацію, яка міститься у даних документах та доказову інформацію необхідну для розслідування вказаного провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

У відповідності до п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать конфіденційна інформація.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів..

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчомув особливоважливих справахвідділу розслідуванняособливо тяжкихзлочинів слідчогоуправління ГУНПу Львівськійобласті ОСОБА_9 або іншомуслідчому зчисла слідчиху даномукримінальному провадженні у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022140000000318 від 26.07.2022, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України, тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення оригіналу «Журналу захоронення за 2018-2021 роки на території Брюховицького кладовища» та оригіналу заяви ОСОБА_5 про надання дозволу про захоронення ОСОБА_6 на території Брюховицького кладовища, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та фізично знаходяться в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 .

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_9 .

Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення09.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106145100
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/4613/22

Ухвала від 28.12.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 21.12.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 21.12.2023

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 05.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 04.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 03.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 20.09.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 20.09.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 20.09.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

Ухвала від 09.09.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Мисько Х. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні