Справа №127/32750/21
Провадження №1-кп/127/1117/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 вересня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Вінниці кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст. 190 КК України, відомості про які внесено 23 квітня 2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1202102000000255,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 4 ст. 190 КК України.
В чергове судове засідання, призначене до розгляду 06.09.2022 року о 10:00 год., обвинувачена ОСОБА_7 не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заявила клопотання в якому просив суд оголосити обвинувачену ОСОБА_7 в міжнароднийрозшук. Клопотання мотивоване тим, що в останнє судове засідання, на якому була присутня ОСОБА_7 , відбулося 14.02.2022 року, після чого на виклики суду обвинувачена не з`являлася. Згідно відомостей, отриманих з інтегровано-телекомунікаційної системи «Аркан», ОСОБА_7 27.02.2022 року перетнула державний кордон України на кордоні з Польщею через пункт пропуску «Ягодин», та з того часу до України не поверталася. Зважаючи на викладене, на даний час усі можливості щодо забезпечення явки обвинуваченої ОСОБА_7 до суду вичерпано, оскільки вона виїхала за кордон та її місцезнаходження невідоме, що свідчить про ухилення від явки до суду. За таких обставин, керуючись ст. 335 КПК України, наявні підстави для оголошення міжнародного розшуку обвинуваченої ОСОБА_7 та зупинення провадження щодо неї.
Захисник ОСОБА_6 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення клопотання.
Обвинувачений ОСОБА_4 та захисник ОСОБА_5 щодо вирішення клопотання прокурора поклались на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінального провадження, суд дійшов наступного висновку.
В судові засідання, призначені на 04.04.2022 року на 16:00 год., 11.04.2022 року о 14:00 год., 02.05.2022 року о 12:00 год., 25.05.2022 року о 15:00 год., 03.06.2022 року о 16:00 год., 12.07.2022 року о 10:00 год. та 06.09.2022 року на 12:00 год. обвинувачена ОСОБА_7 не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила.
Так, в матеріалах кримінального провадження наявна ухвала про привід обвинуваченої ОСОБА_7 , яка не виконана та обвинувачена в судове засідання не доставлена.
Згідно відомостей, отриманих з інтегровано-телекомунікаційної системи «Аркан», ОСОБА_7 27.02.2022 року перетнула державний кордон України на кордоні з Польщею через пункт пропуску «Ягодин», та з того часу до України не поверталася.
Таким чином,місце проживаннята перебуванняобвинуваченої ОСОБА_7 суду не відоме.
Згідно ч. 1 ст. 4 КПК України, кримінальне провадження на території України здійснюється з підстав і в порядку, визначеному КПК України.
Відповідно до вимог розділу IV КПК України, участь обвинуваченого під час судового розгляду є обов`язковою, що відповідає гарантіям, закріпленим міжнародними нормативно-правовими актами в сфері захисту прав людини.
Згідно ст. 335 КПК України розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
Розшук може відбуватися на території України, бути міждержавним та/або міжнародним. Метою для усіх видів розшуку є отримання інформації про місцезнаходження розшукуваної особи та подальшого доставлення її до суду, правоохоронного органу.
Отже, встановлення місця перебування обвинуваченого та доставлення його до суду є необхідною умовою для успішного закінчення судового провадження. З цією метою відповідними суб`єктами здійснюється розшук особи, яка ухиляється від суду.
Аналіз норм чинного законодавства дає підстави для висновку, що розшук є комплексом слідчих, оперативно-розшукових, розшукових, інформаційно-довідкових, сигнальних та інших заходів, які здійснюються правоохоронними органами в місцях можливого перебування розшукуваних. В свою чергу, міжнародним розшуком є комплекс зазначених заходів, що заснований на нормах національного і міжнародного права та здійснюються поза межами держави-ініціатора за запитами спеціально уповноважених органів держав, силами правоохоронних запитуваних країн з використанням можливостей Міжнародної організації кримінальної поліції - Інтерпол.
Розшук особи в Україні та міжнародний розшук особи відрізняється як за територією, на якій здійснюється даний розшук так і суб`єктами, які його здійснюють.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_7 27.02.2022 року перетнула державний кордон України на кордоні з Польщею через пункт пропуску «Ягодин», та з того часу до України не поверталася.
Прийняття судом ухвали про оголошення особи у розшук, шляхом задіяння міжнародного співробітництва є єдиним способом реалізації та виконання цього рішення суду та встановлення точного місцезнаходження обвинуваченого за кордоном.
Відповідно до ч. 1 ст. 135 КПК України, особа викликається до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду шляхом вручення повістки про виклик, надіслання її поштою, електронною поштою чи факсимільним зв`язком, здійснення виклику по телефону або телеграмою.
Суд зазначає, що обвинувачена ОСОБА_8 на протязі 6 місяців не з`являється в судові засідання, не повідомляє суд про місце її перебування та проживання. Заяв про відкладення розгляду справи ОСОБА_8 суду не надавала.
Крім того, інформація щодо дати призначення справи до судового розгляду була розміщена на сайті http://vnm.vn.court.gov.ua.
Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Зокрема, у Рішенні від 03.04.2008 в справі «Пономарьов проти України» Європейський суд з прав людини зазначив, що сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Так, відповідно до п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України обвинувачений зобов`язаний прибувати за викликом до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 КПК України поважними причинами неприбуття особи на виклик є:1) затримання, тримання під вартою або відбування покарання;2) обмеження свободи пересування внаслідок дії закону або судового рішення;3) обставини непереборної сили (епідемії, військові події, стихійні лиха або інші подібні обставини);4) відсутність особи у місці проживання протягом тривалого часу внаслідок відрядження, подорожі тощо;5) тяжка хвороба або перебування в закладі охорони здоров`я у зв`язку з лікуванням або вагітністю за умови неможливості тимчасово залишити цей заклад;6) смерть близьких родичів, членів сім`ї чи інших близьких осіб або серйозна загроза їхньому життю;7) несвоєчасне одержання повістки про виклик;8) інші обставини, які об`єктивно унеможливлюють з`явлення особи на виклик.
Отже, суд вважає доведеним факт ухилення від суду обвинуваченою ОСОБА_8 у судові засідання без поважних причин, а тому зазначені обставини свідчать про порушення обвинуваченою обов`язку, передбаченого п. 1 ч. 7 ст. 42 КПК України, а саме прибувати за викликом до суду.
З огляду на зазначене, клопотання сторони обвинувачення про оголошення обвинуваченої ОСОБА_8 в міжнародний розшук підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 335, 372, 376 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора ОСОБА_3 про оголошення обвинуваченої ОСОБА_7 в міжнародний розшук, задовольнити.
Оголосити обвинувачену ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Вінниця, громадянку України, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , в міжнародний розшук.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.5ст.27-ч.4ст.190КК України,відомості проякі внесено23квітня 2021року доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №1202102000000255 - зупинити до розшуку ОСОБА_7 .
Копію ухвали направити прокурору відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 для організації виконання.
Ухвала діє до розшуку обвинуваченої ОСОБА_7 .
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106150733 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Шидловський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні