ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
12.09.2022 м.Дніпро Справа № 904/319/22
Суддя Центрального апеляційного господарського суду Кузнецов В.О.,
розглянувши матеріали апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2022 (повне рішення складено 08.08.2022, суддя Бондарєв Е.М.) у справі
за позовом Межиріцької сільської ради, Дніпропетровська область, Павлоградський район, село Межиріч
до товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія", м.Дніпро
про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 56,8447 га кадастровий номер 1223584500:01:003:0830 та зобов`язання повернути земельну ділянку
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2022 у даній справі позовні вимоги задоволено повністю. Розірвано договір оренди земельної ділянки площею 56,8447 га, кадастровий номер 1223584500:01:003:0830, б/н від 07.12.2017, укладений між Павлоградською районною державною адміністрацією та товариством з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія", зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за N 23861037. Зобов`язано товариство з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" повернути на користь Межиріцької сільської ради земельну ділянку площею 56,8447 га, кадастровий номер 1223584500:01:003:0830, розташовану на території Межиріцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" на користь Межиріцької сільської ради кошти, витрачені на оплату судового збору у сумі 4 962,00 грн.
Не погодившись із вказаним рішенням, товариство з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" звернулося до Центрального апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення господарського суду скасувати, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.08.2022 для розгляду апеляційної скарги визначена колегія у складі: головуючий суддя Кузнецов В.О., судді Мороз В.Ф., Чередко А.Є.
Статтею 257 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Центрального апеляційного господарського суду від 01.09.2022 відкладено вирішення питання щодо прийняття апеляційним господарським судом певного процесуального рішення з розгляду апеляційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2022 до надходження до Центрального апеляційного господарського суду матеріалів справи №904/319/22.
До суду апеляційної інстанції надійшли матеріали справи.
Вирішуючи питання про наявність або відсутність підстав щодо відкриття апеляційного провадження, колегія суддів враховує таке.
Апеляційна скарга за формою та змістом повинна відповідати положенням статті 258 Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до пункту 2 частини третьої цієї статті до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Частиною першою статті 4 цього Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Приписами підпункту 4 пункту 2 частини другої статті 4 зазначеного Закону унормовано, що за подання апеляційної скарги на рішення суду розмір судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви скарги.
За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлений прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня у розмірі 2 481,00 грн.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (абз.2 п.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір").
Предметом спору у даній справі є дві немайнові вимоги.
Зміст прохальної частини апеляційної скарги свідчить про те, що заявник оскаржує судове рішення у повному обсязі.
Отже, за подання даної апеляційної скарги заявник повинен був сплатити судовий збір у розмірі 7 443,00 грн (2 481,00 грн х 2 х 150%).
Скаржником не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини третьої ст.258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно статті 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Відповідно до статей 73, 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належним та допустимим доказом надсилання іншому учаснику справи копії апеляційної скарги з додатками може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надіслання адресату листа з описом вкладення, поданий в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Скаржником не надано доказів надсилання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів позивачу листом з описом вкладення.
Відповідно до частини другої статті 260 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За правилами частини другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У випадку якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частини 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху та надання скаржнику строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись статтями 174, 234-235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Залишити апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "АПК Енергія" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 01.08.2022 у справі №904/319/22 без руху.
Надати скаржнику строк для усунення недоліків апеляційної скарги шляхом надання доказів сплати судового збору в розмірі 7 443,00 грн та докази надіслання копії апеляційної скарги та доданих до неї документів позивачу листом з описом вкладення, тривалістю 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
Роз`яснити скаржнику, що у разі неусунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною та буде повернута особі, що звернулась із апеляційною скаргою.
Інформацію по справі учасники справи можуть отримати на сторінці Центрального апеляційного господарського суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою https://cag.court.gov.ua/sud4876.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя В.О. Кузнецов
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2022 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 106173939 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кузнецов Вадим Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Бондарєв Едуард Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні