Справа № 442/4936/20
Провадження № 2/442/59/2022
УХВАЛА
підготовчого судового засідання
про призначення справи до судового розгляду
"12" вересня 2022 р. Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючої судді Павлів З.С.
з участю секретаря судового засідання Леськів О.М.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про переукладення Договору про встановлення земельного сервітуту на право проходу, проїзду по земельній ділянці, -
встановив:
В провадженні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , в якому просить встановити земельний сервітут відносно частини земельної ділянки, кадастровий номер 4610600000:01:002:0233, площею 0,0346 га, яка належить на праві власності ОСОБА_2 для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) за адресою: АДРЕСА_1 , які належить на праві власності ОСОБА_1 на право проходу та проїзду транспортним засобом до дороги загального користування терміном дії сервітуту з дати державної реєстрації права земельного сервітуту до 12.04.2064.
Ухвалою суду від 07.08.2020 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено проводити розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 07.09.2020.
28.08.2020 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву.
07.09.2020 представником відповідача подано до суду клопотання про призначення судової будівельної експертизи.
07.09.2020 підготовче судове засідання відкладено через неявку позивача на 25.09.2020.
02.10.2020 ухвалою суду призначено по справі судову будівельну експертизу, провадження в справі зупинено.
29.06.2022 на виконання вищевказаної експертизи представлено висновок судової будівельно- та земельно-технічних експертиз.
Ухвалою суд від 15.07.2022 провадження в справі відновлено, призначено підготовче засідання на 26.07.2022.
Підготовче судове засідання неодноразово відкладалося, востаннє на 12.09.2022.
Позивач та її представник в судове засідання не з`явилися, хоча були належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, не повідомили суду про причини неявки.
Представник відповідача адвокат Гавдьо Б.Р. в судовому засіданні позов заперечив, просив призначити справу до судового розгляду.
Відповідно до ч.ч.1, 2 , 4 ст.44ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається. Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства. Суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами.
Згідно ст.2ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Не дивлячись на те, що завдання правильного і своєчасного розгляду і вирішення цивільної справи ставиться не перед сторонами процесу, а перед органом судової влади, вказана обставина жодною мірою не виправдовує поведінку осіб, що беруть участь в справі, направлене на те, що умисне перешкодило досягнення органом судової влади вказаних завдань.
Особи, що беруть участь в справі, не мають прямого юридичного обов`язку сприяти суду в правильному і своєчасному розгляді і вирішенні цивільної справи, проте зобов`язані утримуватися від дій, здатних перешкоджати досягненню названих завдань.
Ефективність судового захисту залежить не тільки від досконалості процедури розгляду судами справ, а й від поведінки осіб, які беруть участь у справі, сумлінного здійснення ними своїх процесуальних прав і обов`язків.
Проблеми, пов`язані із недобросовісним виконання своїх процесуальних обов`язків та зловживанням процесуальним правом, можуть ущемити право кожного на судовий розгляд протягом розумного строку, що захищається гарантіями статті 6Конвенції Прозахист правлюдини іосновоположних свобод 1950 р.
Відповідно до п.11 ч.3 ст.2ЦПК України неприпустимість зловживання процесуальними правами визнана однією з засад (принципів) цивільного судочинства. Роль суду у реалізації принципу змагальності сторін полягає, зокрема, у запобіганні зловживанню учасниками судового процесу їх правами.
Добросовісне здійснення цивільних процесуальних прав потребує від осіб, котрі беруть участь у справі, такої реалізації прав, яка відповідала б їхньому призначенню та здійснювалась у спосіб, визначений цивільним процесуальним законом, не завдавала б шкоди правам інших учасників цивільного процесу.
Критеріями добросовісної поведінки учасників процесуальних правовідносин є здійснення прав і обов`язків у відповідності до норм процесуального законодавства; усвідомлення сутності процесуальних правовідносин як відносин, що виникли з метою здійснення правосуддя у цивільній справі; відмова від реалізації своїх процесуальних прав та обов`язків з метою зловживання ними.
У ч.3 ст.189 ЦПК України встановлено, що підготовче провадження має бути проведене протягом 60 днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на 30 днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Згідно матеріалів даної цивільної справи підготовче провадження неодноразово відкладалося, сторони скористались своїми правами на подання відзивів, заперечень та клопотань, представлення суду доказів, судом вжито усіх можливих заходів та забезпечено можливість проведення підготовчих дій, необхідних для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті, а також беручи до уваги встановлені законодавцем строки проведення підготовчого судового засідання, та з метою уникнення зловживання сторонами своїми процесуальними правами, в тому числі такими, що спрямовані на затягування розгляду справи, справу слід призначити до судового розгляду.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 197-200 ЦПК України, суд, -
постановив:
Підготовче провадження у даній справі закрити.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 12:30 год. "27" вересня 2022 р. у приміщенні Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області за адресою м.Дрогобич вул.Війтівська Гора 39 каб.№3.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Павлів З.С.
Суд | Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2022 |
Оприлюднено | 13.09.2022 |
Номер документу | 106176913 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Павлів З. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні