КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 вересня 2022 року м. Київ№ 320/8947/21
Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Панової Г.В., при секретарі судового засідання Повх І.С.,
за участю представників сторін:
від позивача не з`явились,
від відповідача не з`явились,
від третьої особи не з`явились,
розглянувши у відритому судовому засіданні клопотання представника третьої особи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в адміністративній справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд»
до приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегул Івана
Івановича
за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «СДГС Трейдинг»
про визнання протиправними та скасування постанов,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд» (далі по тексту позивач, ТОВ «Елеватор Зернотрейд») з позовом до приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегул Івана Івановича (далі по тексту відповідач, приватний виконавець Крегул І.І.), в якому просить суд:
- визнати протиправною та скасувати постанову приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегул Івана Івановича про відкриття виконавчого провадження ВП № 66068515 від 12.07.2021;
- визнати протиправною та касувати постанову приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегул Івана Івановича про арешт коштів боржника ВП № 66068515 від 16.07.2021.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 17.08.2021 адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправною та скасовано постанову приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегула І.І. від 16.07.2021 ВП №66068515 про арешт коштів боржника в частині накладення арешту на грошові кошти ТОВ «Елеватор Зернотрейд» в розмірі 526 599, 68 грн., що включені приватним виконавцем до суми грошових коштів на які накладено арешт у вигляді основної винагороди приватного виконавця (10 % від суми, що підлягає стягненню). У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовлено.
Стягнуто з приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегула Івана Івановича (місцезнаходження: 07300, Київська область, м. Вишгород, промисловий майданчик «Карат», 5-А, офіс 511) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд» (ідентифікаційний код 41091430; місцезнаходження: 09021, Київська область, м. Кагарлик, вул. Кагатна, 13) судовий збір у розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.11.2021 апеляційні скарги ТОВ «Елеватор Зернотрейд» та приватного виконавця виконавчого округу Київської області Крегула Івана Івановича на рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року залишено без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2021 року - без змін.
29.09.2021 до суду надійшла заява представника третьої особи про ухвалення додатково рішення по справі № 320/8947/21, відповідно до змісту якої просить стягнути з ТОВ «Елеватор Зернотрейд» на користь ТОВ «СДГС Трейдинг» судові витрати у розмірі 48 731,12 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 суд призначив судове засідання для вирішення питання про судові витрати в адміністративній справі № 320/8947/21 на 14 липня 2022 року о 16:00 год.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.07.2022 суд відклав розгляд заяви на 28.07.2022.
Протокольною ухвалою Київського окружного адміністративного суду 28.07.2022 суд ухвалив відкласти розгляд заяви на 06.09.2022.
В судове засідання, призначене у справі для вирішення питання про ухвалення додаткового рішення сторони не з`явились.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи викладене, фіксування судового засідання засобами звукозаписувального технічного запису не здійснювалося.
Водночас, судом встановлено, що на адресу суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд» про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у зв`язку з неможливістю прибуття у судове засідання, тому просить надати йому можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EASYСОN».
Дослідивши заяву позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, у якому ТОВ «Елеватор Зернотрейд» просить суд надати можливість представнику адвокату Матвійчук Н.В. брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «EASYСОN» в мережі інтернет за посиланням https://vkz.court.gov.ua/, шляхом приєднання облікового запису представника до конференції, суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення, з огляду на таке.
Згідно з приписами частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною другою статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з п.1 Розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196, для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Відповідно до п.3,4 Розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає: - назву суду; - номер судової справи; - дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; - своє прізвище, ім`я та по-батькові; - свій статус в судовій справі; - електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; - назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua); - номер телефону для зв`язку із судом; - відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.
Згідно з п.4 Розділу 3 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196, копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи.
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196 учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 5 Розділу 1 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196 ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно з пунктом 2 Розділу 2 Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого Наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 року № 196 система відеоконференцзв`язку - комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України https://vkz.court.gov.ua «EasyCon»), що забезпечує проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.
З огляду на викладене, для забезпечення доступу особи до правосуддя суд вважає за можливе призначити судове засідання у справі № 320/8947/21 у режимі відеоконференції.
Враховуючи заяву представника позивача і наявну технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції, з метою з`ясування всіх обставин у справі та дотримання принципів адміністративного судочинства, суд вважає за необхідне заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд» про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції задовольнити та провести судове засідання у справі № 320/8947/21 у режимі відеоконференції за допомогою сервісу «EasyCon».
На підставі викладеного, керуючись статтями 195, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Елеватор Зернотрейд» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задовольнити.
2. Призначити судове засідання у справі № 320/8947/21 в режимі відеоконференції на 13 вересня 2022 року о 12:00 год.
3. Забезпечити участь позивача у судовому засіданні, призначеному на 13 вересня 2022 року о 12:00 год., в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою програмного забезпечення «EasyCon».
Роз`яснити позивачу, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники, камеру) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити заявнику, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
4. Відеоконференція проводитиметься за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», яке може бути встановлене за веб-посиланням https://easycon.com.ua.
5. Копію ухвали надіслати сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання.
Суддя Панова Г. В.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2022 |
Оприлюднено | 14.09.2022 |
Номер документу | 106181604 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Панова Г. В.
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Карпушова Олена Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні