ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
12 вересня 2022 року м. Київ № 640/39790/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Бояринцевої М.А., розглянувши позовну заяву
Головного управління ДПС у Житомирській області доТовариства з обмеженою відповідальністю " ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП" про про стягнення заборгованості ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Головне управління Державної податкової служби у Житомирській області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП» та просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП» податковий борг в сумі 60 419,27 грн.
Ухвалою суду від 24.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №640/39790/21 та ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
30.06.2022 від Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області надійшла до суду заява про зменшення позовних вимог, а саме стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП» податкової заборгованості в сумі 14 581,93 грн.
Вирішуючи подану заву суд враховує наступне.
Відповідно до частин 1-3 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки.
Учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Згідно із частиною 1 статті 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 8 статті 47 КАС України регламентовано, що у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Судом встановлено, що позивачем дотримано вимоги частини 8 статті 47 КАС України та надіслано копію заяви про зменшення позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю «ФАКТОР ЕНЕРГОГРУП», що підтверджується фіскальним чеком №000138742 0001 від 28.06.2022.
Між тим, частинами 1, 2 статті 262 КАС України регламентовано, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд вказує, що ухвалою суду від 24.01.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №640/39790/21 та ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Аналізуючи наведені обставини суд констатує, що заява Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про зменшення позовних вимог від 30.06.2022 надійшла до суду поза межами строків встановлених частиною 1 статті 47 КАС України, у взаємозв`язку із положенням частини 2 статті 262 КАС України.
Отже, підсумовуючи викладене суд приходить до висновку про відсутність підстав для прийняття заяви позивача про зменшення позовних вимог, з урахуванням чого така заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 47, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Державної податкової служби у Житомирській області про зменшення позовних вимог від 30.06.2022 в адміністративній справі №640/39790/21 залишити без розгляду.
Ухвала, відповідно до змісту частини 2 статті 256 та пункту 5 частини 1 статті 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя М.А. Бояринцева
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106211367 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бояринцева М.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні