ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"14" вересня 2022 р. Справа № 911/1647/22
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
про стягнення 176 922,81 грн за договором № 21882 на споживання теплової енергії від 23.07.2007
встановив:
Комунальне підприємство "Вишгородтепломережа" Вишгородської міської ради звернулось до господарського суду Київської області з позовом до Приватного підприємства "Чудове прання-ІІ" про стягнення заборгованості за договором № 21882 на споживання теплової енергії від 23.07.2007 в сумі 176 922,81 грн, з яких: 134 498,01 грн основний борг, 14 675,49 грн пеня, 3 785,64 грн 3% річних та 23 963,67 грн інфляційні втрати.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з грудня 2019 року по квітень 2022 року позивач передав відповідачу теплову енергію на загальну суму 144 463,48 грн, тоді як відповідач прийняв теплову енергію, проте розрахувався частково, несплаченими залишились 134 498,01 грн заборгованості за теплопостачання, що послугувало для нарахування пені, 3% річних та інфляційних.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Частиною третьою статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено основні пункти, які повинна містити позовна заява, зокрема: обґрунтований розрахунок сум, що стягуються (пункт 3); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (пункт 5).
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що між ним та відповідачем 23.07.2007 було укладено договір № 21882 на споживання теплової енергії, який у відповідності до пункту 11.4 вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде заявлено однією із сторін.
Із вказаного договору слідує, що теплова енергія постачається споживачу в обсягах згідно з додатком 1, який поновлюється щорічно (пункт 2.1 та 2.2 договору).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, остання містить два екземпляри додатка 1 до договору від 23.07.2007, згідно яких сторонами погоджені обсяги постачання теплової енергії споживачу в період з 23.07.2007 по 23.07.2008. Тобто, доказів погодження обсягів постачання теплової енергії у спірний період позивачем не долучено до матеріалів справи.
Окрім того, в тексті позовної заяви позивач зазначає, що теплова енергія у відповідності до додатку 3 до договору постачалася в приміщення відповідача, що розташоване за адресою: Київська обл., м. Вишгород, просп. Шевченка, 6. Однак матеріалм позову не містять такого доказу.
Частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Обґрунтовуючи свої вимоги щодо заявленої до стягнення з відповідача суми 3% річних у розмірі 3785,64 грн, позивачем у позовній заяві не вказані обставини щодо періодів за які нарахована заявлена до стягнення сума.
Зазначена в таблиці розрахунку 3% річних загальна кількість днів за які здійснюється нарахування, не дає можливості встановити обставини періоду початку та закінчення прострочення виконання певного зобов`язання.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Комунальному підприємству "Вишгородтепломережа" Вишгородської міської ради усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
- заяву з додатковим письмовим обґрунтуванням позовних вимог в частині визначення обставин щодо періодів прострочення, за які виникла заявлена до стягнення сума 3% річних;
- пояснення стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів, що підтверджують викладені у позові обставини погодження обсягів постачання теплової енергії у спірний період, або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою;
- пояснення стосовно доказів та, відповідно, і самих доказів, що підтверджують викладені у позові обставини об`єкта постачання теплової енергії (додаток 3 до договору), або пояснень про наявність/відсутність у позивача зазначених доказів та/або неможливості їх подання разом з позовною заявою.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Повідомити учасників судового процесу про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному вебпорталі Судової влади України за вебадресою http://court.gov.ua/.
6. Надіслати копію ухвали Комунальному підприємству "Вишгородтепломережа" Вишгородської міської ради в електронній формі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 14.09.2022
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 15.09.2022 |
Номер документу | 106225524 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні