Ухвала
від 14.09.2022 по справі 344/11324/22
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/11324/22

Провадження № 1-кс/344/4108/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 вересня 2022 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт корпоративних прав у кримінальному провадженні, яке внесене до ЄРДР за № 12022090000000038 від 18.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

Прокурор відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням про арешт корпоративних прав. В обґрунтування клопотання зазначено, що Відділом розслідування особливо важливих злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні

№ 12022090000000038 від 18.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України.

Нагляд за здійсненням досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні у формі процесуального керівництва здійснюється Івано-Франківською обласною прокуратурою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що потерпілий у кримінальному провадженні ОСОБА_4 , на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом від 06.08.2021 набув право власності на спадщину, яка складається з 2/3 частини права частки у статутному фонді (капіталі) ТОВ «СТИЛЬ» (код ЄДРПОУ 22187660, юридична адреса: Івано-Франківська область, м. Бурштин, вул. Міцкевича, 49А), із розміром внеску 350,00 (триста п`ятдесят) гривень, яка належала на день відкриття спадщини спадкодавцеві - ОСОБА_5 , що підтверджується Детальною інформацією про юридичну особу з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Аналізом установчих документів ТОВ «СТИЛЬ» (далі - Товариство), зокрема й статуту ( п. 4.3.) передбачено, що засновники товариства зобов`язані: додержуватися установчих документів та виконувати рішення загальних зборів учасників; виконувати свої зобов`язання перед товариством, а п. 4.1. встановлено, що кожен із засновників має право брати участь у правлінні Товариством; одержувати інформацію про його діяльність і т.д.

В той же час, засіданням загальних зборів учасників Товариства, у складі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , без відома ОСОБА_4 , 09.07.2021 припинено повноваження покійного ОСОБА_5 , визначено розпорядником майна ГО «Братство демократичної української молоді» (код ЄДРПОУ 13662174, засновниками якого є ОСОБА_8 та ОСОБА_6 ) та погоджено рішення про ліквідацію Товариства.

Надалі, 27.08.2021 ОСОБА_4 , як законний правонаступник учасника

ТОВ «СТИЛЬ», звернувся до державного реєстратора з метою реєстрації його як учасника Товариства, однак у цьому йому було відмовлено, оскільки 16.07.2021 проведено державну реєстрацію рішення про припинення юридичної особи в результаті її ліквідації на підставі поданого держаному реєстратору, завідомо підробленого рішення засновників щодо припинення юридичної особи, що було оформлено протоколом загальних зборів учасників ТОВ «Стиль» № 03/21 від 09.07.2021 та протоколом № 03/21 від 15.07.2021 з відтиском печатки ТОВ «СТИЛЬ».

Вище вказані події підтверджено допитом потерпілого ОСОБА_4 , який також повідомив, що єдиний оригінал печатки ТОВ «СТИЛЬ», зберігався у нього особисто та отриманий від покійного батька ОСОБА_5 , спадкоємцем якого він являється.

Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність у накладанні арешту на корпоративні права ТОВ «СТИЛЬ» (код ЄДРПОУ 22187660, юридична адреса: м. Бурштин, вул. Міцкевича, 49а), шляхом тимчасової заборони права на відчуження і розпорядження частками, вчиняти будь-які цивільно-правові дії, правочини, укладати договори щодо відчуження частки на корпоративні права, а також заборони державним реєстраторам, нотаріусам та акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії щодо змін у статутних документах товариства, а також вчинення будь-яких інших реєстраційних дій щодо цього суб`єкта господарювання, в тому числі вносити будь-які зміни щодо вказаних товариств в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Тому просив накласти арешт на корпоративні права ТОВ «СТИЛЬ» (код ЄДРПОУ 22187660, юридична адреса: м. Бурштин, вул. Міцкевича, 49а).

Слідчий ОСОБА_9 , прокурор ОСОБА_3 , в судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином. Від слідчого ОСОБА_9 надійшла заява про розгляд даного клопотання за їх відсутності, клопотання підтримав у повному обсязі.

Представник ТОВ «СТИЛЬ», відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України, в судове засідання не викликався.

Як передбачено ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає наступне.

Відповідно до статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Частиною 2 ст. 131 КПК України, передбачено, що одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Відповідно до ч.3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч.ч.10-11 ст.170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч.2 ст.173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Встановлено, що відділом розслідування особливо важливих злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні

№ 12022090000000038 від 18.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України (а.с.5).

Постановою старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_9 від 08.09.2022 р. корпоративні права ТОВ «СТИЛЬ» (код ЄДРПОУ 22187660, юридична адреса: м. Бурштин, вул. Міцкевича, 49а) визнано речовими доказами у даному кримінальному провадженні (а.с.22-23).

Враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення яких проводиться досудове розслідування кримінального провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою забезпечення збереження речових доказів у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для задоволення заявленого клопотання.

Слідчий суддя також враховує й те, що у даному випадку обмеження прав є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення, та вимагають вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 309, 372, 376 КПК України, слідчий суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора відділу Івано-Франківської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт корпоративних прав у кримінальному провадженні, яке внесене до ЄРДР за № 12022090000000038 від 18.02.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права ТОВ «СТИЛЬ» (код ЄДРПОУ 22187660, юридична адреса: м. Бурштин, вул. Міцкевича, 49а), шляхом тимчасової заборони права на відчуження і розпорядження частками, вчиняти будь-які цивільно-правові дії, правочини, укладати договори щодо відчуження частки на корпоративні права, а також заборони державним реєстраторам, нотаріусам та акредитованим суб`єктам проводити реєстраційні дії щодо змін у статутних документах товариства, а також вчинення будь-яких інших реєстраційних дій щодо цих суб`єктів господарювання, в тому числі вносити будь-які зміни щодо вказаних товариств в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Богдан АТАМАНЮК

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.09.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106225824
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —344/11324/22

Ухвала від 08.03.2023

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Кукурудз Б. І.

Ухвала від 08.03.2023

Кримінальне

Івано-Франківський апеляційний суд

Кукурудз Б. І.

Ухвала від 14.09.2022

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Атаманюк Б. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні