Справа № 2/0913/348/11
Номер провадження 6/350/17/2022
У Х В А Л А
про залишення без руху
13 вересня 2022 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівськогорайонного судуІвано-Франківськоїобласті БейкоА.М.ознайомившись ізматеріалами заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп»», заінтересована особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з питань виведення ПАТ «Комерційний Банк «Надра»» про заміну сторони стягувача у виконавчому листі, -
у с т а н о в и в:
в Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області поступила заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп»», в якій заявник просить замінити сторону стягувача у виконавчому листі №2/0913/348/11 за рішенням Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області від 14.11.2011, з ВАТ «КБ НАДРА» як вибулої сторони на його правонаступника - «Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп»».
Вивчивши та перевіривши зміст заяви та доданих до неї документів, суд прийшов до таких висновків.
Відповідно до ст.ст.1-4 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно з ч.1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Суд бере до уваги положення ч.9 ст.10 ЦПК України про застосування аналогії закону до неврегульованих правовідносин та виходить із того, що заява, подана в порядку ст. 442 ЦПК України, має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України, передбаченим ст.175 та ст.177 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно з п.п.5, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Статтею 95ЦПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Вищезазначені норми процесуального закону заявником не дотримані.
Так, згідно з ч.1 ст. 442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Згідно з ч.5 ст. 442 ЦПК України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
При цьому, основною умовою заміни сторони у виконавчому листі є його наявність та відсутність, у відповідному відділі виконавчої служби, відкритого за ним виконавчого провадження.
Однак, заявником до заяви не долучено виконавчого листа або належним чином засвідченої його копії, що позбавляє суд можливості здійснення заміни у виконавчому листі, оскільки така заміна можлива в разі наявності виконавчого листа.
Враховуючи вищенаведене, суд позбавлений можливості постановити будь-яке рішення по справі за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп»», заінтересована особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з питань виведення ПАТ «Комерційний Банк «Надра»» про заміну сторони стягувача у виконавчому листі, залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків, шляхом подачі заяви, оформленої відповідно до вимог ЦПК України, в тому числі із наданням доказів на підтвердження викладених у заяві доводів.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається йому (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
На підставі викладеного та керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя -
п о с т а н о в и в:
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Дніпрофінансгруп»», заінтересована особа Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з питань виведення ПАТ «Комерційний Банк «Надра»» про заміну сторони стягувача у виконавчому листі -залишити безруху та надати заявнику строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, який не може перевищувати 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вимог ухвали в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута йому.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Копію даної ухвали направити заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання суддею.
Суддя А.М.Бейко
Суд | Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2022 |
Оприлюднено | 16.09.2022 |
Номер документу | 106238918 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Бейко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні