14.09.2022 Справа № 756/7819/22
УКРАЇНА
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
Унікальний №756/7819/22
Провадження №2-з/756/189/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2022 року м. Київ
Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді Диби О.В.
за участю секретаря Колесник А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сам Трейд Групп» про витребування майна із чужого незаконного володіння,
УСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом, в якому просить витребувати з чужого незаконного володіння квартиру АДРЕСА_1 , з підстав того, що ним не надавалась згода на її відчуження та квартира вибула з власності позивача поза його волею.
Разом із позовною заявою до суду надійшла заява представника позивача ОСОБА_1 адвоката Панченко О.О. про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 167,10 кв.м, заборони будь-яким особам вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження вказаного майна та заборони державним реєстраторам вносити зміни щодо права власності на зазначену квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно до дня набрання законної сили рішенням у справі.
Вказав, що позивач звернувся до суду із позовом до ТОВ «Сам Трейд Групп», в якому просив визнати недійсним та скасувати Акт приймання-передачі майна до статутного капіталу відповідача від 08.02.2022 серія та номер: 434, 435, визнати недійсним та скасувати рішення державного реєстратора Тараненко О.О. про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 29.08.2022, індексний номер: 64623888 та витребувати у ТОВ «Сам Трейд Групп» квартиру АДРЕСА_1 . В обґрунтування вимог зазначає, що передача оспорюваної квартири до статутного капіталу підприємства відбулась без волевиявлення власника майна та на підставі ймовірно підроблених документів.
Зазначив, що у позивача є підстави вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити чи унеможливити виконання можливого рішення суду.
Крім того, заборона відчуження спірної квартири не порушує права інших осіб та спрямована на збереження існуючого становища до закінчення розгляду справи по суті.
В порядку, визначеному ч. 1 ст. 153 ЦПК України суд вважає за можливе розглядати заяву про забезпечення позову без повідомлення учасників справи.
Повно та всебічно дослідивши наявні в матеріалах заяви докази у їх сукупності, суд вважає встановленими наступні обставини.
Згідно з ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Частиною 1 ст. 151 ЦПК України визначено, що у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно п. 1 та 2 ч. 1 ст. 150 ЦПК України передбачено можливість забезпечення позову накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб та забороною вчиняти певні дії.
Відповідно доабз.1ч.4Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від22.12.2006№9«Про практикузастосування судамицивільного процесуальногозаконодавства прирозгляді заявпро забезпеченняпозову» суд(суддя),розглядаючи заявупро забезпеченняпозову,має зурахуванням доказів,наданих позивачемна підтвердженнясвоїх вимог,пересвідчитися,зокрема,в тому,що міжсторонами дійсновиник спірта існуєреальна загрозаневиконання чиутруднення виконанняможливого рішеннясуду прозадоволення позову;з`ясувати обсягпозовних вимог,дані проособу відповідача,а такожвідповідність видузабезпечення позову,який проситьзастосувати особа,котра звернуласяз такоюзаявою,позовним вимогам.
Крім того, у своєму правовому висновку, сформульованому у постанові від 13.01.2020 у справі №922/2163/17 Верховний Суд зазначив, що достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду, наприклад, реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов`язання тощо. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника).
Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов`язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов`язання після пред`явлення вимоги чи подання позову до суду, наприклад, реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації. Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Таким чином, дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру АДРЕСА_1 , загальною площею 167,10 кв.м, заборони будь-яким особам вчиняти будь-які дії, спрямовані на відчуження вказаного майна та заборони державним реєстраторам вносити зміни щодо права власності на зазначену квартиру до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно до дня набрання законної сили рішенням у справі, задоволенню не підлягає у зв`язку із тим, що обставини, на які посилається заявник як підстави для забезпечення позову ніяким чином не підтверджені.
Крім того, спір між сторонами по суті не вирішено, а накладення арешту на належне відповідачу майно суттєво порушить його права та законні інтереси як законного власника.
З огляду на положення ч. 1 ст. 151 ЦПК України, дослідивши матеріали поданої заяви, суд вважає, що заява про вжиття заходів про забезпечення позову є не обґрунтованою, тому не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 149, 150, 153, 353 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сам Трейд Групп» про витребування майна із чужого незаконного володіння залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом 15 днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після її проголошення суддею.
Суддя О.В. Диба
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2022 |
Оприлюднено | 16.09.2022 |
Номер документу | 106249612 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Диба О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні