Ухвала
від 13.09.2022 по справі 873/15/22
ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

(ДОДАТКОВА)

"14" вересня 2022 р. Справа№ 873/15/22

Північний апеляційний господарський суд

суддя: Сулім В.В.

при секретарі судового засідання : Шевченко Н.А.

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув;

від відповідача : не прибув,

розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР»

про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у справі №3/22

у справі №873/15/22

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО»

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» звернулось до третейського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО» про стягнення заборгованості та грошових коштів, нарахованих у зв`язку із неналежним та несвоєчасним здійсненням виконання зобов`язань.

Рішенням Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у справі №3/22 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО» про стягнення заборгованості задоволено в повному обсязі. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» суму заборгованості та грошових коштів, у зв`язку із неналежним та несвоєчасним здійсненням виконання за договором поставки товару №4/21/ТР від 26.01.2021 року у загальній сумі 258 955,61 грн. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» третейський збір у сумі 2 990,00 грн.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» звернулось до Північного апеляційного господарського суду з заявою, у якій просить постановити ухвалу про задоволення заяви, видати судовий наказ про примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у третейській справі № 3/22 та покласти витрати по сплаті судового збору на відповідача.

Північний апеляційний господарський суд заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» про видачу виконавчого документа про примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у справі № 3/22 - задовольнив своєю ухвалою від 07.06.2022 року.

13.06.2022 року через відділ забезпечення документообігу суду та моніторингу виконання документів до Північного апеляційного господарського суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» про покладення на Товариство з обмеженою відповідальністю «Консерваторія-Агро» судових витрат на професійну правничу допомогу в порядку, передбаченому ст.ст. 123, 124, 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України.

У вказаній заяві заявник просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Консерваторія-Агро» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» судові витрати на правничу допомогу, понесені в межах справи № 873/15/22 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у третейській справі № 3/22, у розмірі 12 300,00 грн.

Разом з цим, заявник просив розгляд вищевказаної заяви, здійснити по суті за відсутності представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР», в цій частині клопотання було задоволено судом.

Згідно з протоколом передачі судової справи (апеляційної скарги, заяви, картки додаткових матеріалів) раніше визначеному головуючому судді (судді-доповідачу) (складу суду) від 13.06.2022 року вищезазначену заяву передано головуючому судді (судді-доповідачу) Суліму В.В.

Північний апеляційний господарський суд розгляд заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОХІМ-ПАРТНЕР" про розподіл судових витрат у справі №873/15/22 призначив на 05.07.2022 року своєю ухвалою від 15.06.2022 року.

Ухвалою Північного апеляційного господарського суду розгляд заяви було відкладено на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.

Представник відповідача у судове засідання 14.09.2022 року не з`явився. Про час та місце розгляду заяви повідомлявся належним чином, зокрема доказами надіслання ухвали суду від 05.07.2022 року засобами електронного зв`язку на електронну пошту відповідача.

У постанові Верховного Суду від 18.03.2021 року у справі №911/3142/19 наведено висновок про те, що направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду (близька за змістом правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 25.04.2018 року у справі №800/547/17 (П/9901/87/18) (провадження №11-268заі18), постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 27.11.2019 року у справі №913/879/17, від 21.05.2020 року у справі № 10/249-10/19, від 15.06.2020 року у справі № 24/260-23/52-б).

Стаття 43 Господарського процесуального кодексу України зобов`язує учасників судового процесу та їх представників добросовісно користуватися процесуальними правами, зловживання процесуальними правами не допускається. Явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов`язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо нез`явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.

Згідно ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Застосовуючи згідно з ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справи ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, колегія суддів зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується обов`язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (пункт 35 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії"(Alimentaria Sanders S.A. v. Spain") від 07.07.1989 року).

Враховуючи те, що явка представників сторін судом апеляційної інстанції обов`язковою не визнавалась, а участь в засіданні суду є правом, а не обов`язком сторони, надано достатньо часу та створено відповідні можливості для реалізації кожним учасником своїх процесуальних прав, передбачених ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд дійшов висновку про необхідність здійснення розгляду заяви за відсутності представника відповідача, який був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.

Розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР», Бонтлаб В.В. про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

За змістом ст. 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 зазначеного Закону).

Відповідно до ст. 15 Господарського процесуального кодексу України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ст. 16 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно п. 12 ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Метою впровадження цього принципу є забезпечення особі можливості; ефективно захистити свої права в суді, ефективно захиститись у разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до досудового вирішення спору.

Практична реалізація згаданого принципу в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу відбувається в такі етапи:

1) попереднє визначення суми судових витрат на професійну правничу допомогу (стаття 124 Господарського процесуального кодексу України);

2) визначення розміру судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу між сторонами (ст. 126 Господарського процесуального кодексу України): - подання (1) заяви (клопотання) про відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу разом з (2) детальним описом робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги, та (3) доказами, що підтверджують здійснення робіт (наданих послуг) і розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи; - зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу.

3) розподіл судових витрат (ст. 129 Господарського процесуального кодексу України).

Згідно ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Відповідно до ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:

1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);

2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);

3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;

4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.

Виходячи зі змісту частин 4, 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються, зокрема, у разі задоволення позову - на відповідача.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує:

1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи;

2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес;

3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо;

4) дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.

При цьому, на предмет відповідності зазначеним критеріям суд має оцінювати поведінку/дії/бездіяльність обох сторін при вирішенні питання про розподіл судових витрат.

Випадки, за яких суд може відступити від загального правила розподілу судових витрат, унормованого ч. 4 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, визначені також положеннями чч. 6, 7, 9 ст. 129 цього Кодексу.

Таким чином, зважаючи на наведені положення законодавства, у разі недотримання вимог ч. 4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України суду надано право зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, лише за клопотанням іншої сторони.

При цьому, обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, що підлягають розподілу між сторонами (чч. 5-6 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України).

Відповідна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду у складі Об`єднаної палати Касаційного господарського суду від 03.10.2019 року у справі №922/445/19, у справі від 22.11.2019 року у справі № 902/347/18, у додатковій постанові Великої палати Верховного Суду у справі №901/350/18 від 12.09.2019 року.

При цьому, суд враховує, що надані копії документів на підтвердження адвокатських послуг, не є безумовною підставою для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу в зазначеному розмірі з іншої сторони, адже їх розмір має бути доведений, документально обґрунтований та відповідати критерію розумної необхідності таких витрат.

Аналогічна правова позиція викладена у додаткових постановах Верховного Суду від 11.12.2018 року у справі №910/2170/18 року, від 18.06.2019 року у справі №922/3787/17.

Так, при визначенні суми відшкодування суд має виходити із критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, згідно з практикою Європейського суду з прав людини заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України").

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Дослідивши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохім-партнер" Бонтлаб В.В. про ухвалення додаткового рішення в частині відшкодування витрат на професійну правничу допомогу та докази на підтвердження цих витрат, суд дійшов висновку про наявність підстав для її часткового задоволення, з огляду на наступне.

На підтвердження оплати послуг адвоката заявником додано до заяви про розподіл витрат на професійну правничу допомогу копію договору про надання правової допомоги №02-12-2020 від 02.12.2020 року, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Агрохім-партнер" та Адвокатським бюро "Василя Бонтлаба", в пунктах 1.2, 2.1 якого визначено перелік послуг правової допомоги, які надає Адвокатське бюро "Василя Бонтлаба" товариству "Агрохім-партнер"; пунктами 5.1 - 5.3 договору, визначено, що розмір гонорару, який клієнт сплачує Бюро за надану в межах цього Договору правову допомогу, визначається сторонами в акті здачі-приймання правової допомоги, який є невід`ємною частиною цього договору і враховує обсяг і складність правової допомоги, тривалість часу, необхідного для її виконання, досвід та кваліфікацію адвоката, строки, ступінь терміновості виконання правової допомоги та інші суттєві обставини; бюро надає клієнту електронною поштою або в паперовому вигляді акт здачі-прийняття виконаної правової допомоги в якому зазначається зміст наданої правової допомоги, розмір гонорару, який підлягає сплаті відповідно до умов Договору, додаткові витрати, які були понесені Бюро понад узгоджену суму гонорару (якщо такі мали місце); акт здачі-приймання виконаної правової допомоги підписується сторонами в розумні інтервали часу після надання правової допомоги та оплати наданої допомоги і фіксує факт надання правової допомоги, яка передбачена цим договором; додано акт №4/22 від 07.06.2022 року здачі-приймання правової допомоги згідно договору від 02.12.2020 року на суму 12300,00 грн; додано копію платіжного доручення від №2014 від 07.06.2022 на суму 12300,00 грн.

Так, відповідно до детального опису наданих послуг (акт здачі-приймання виконаної правової допомоги), надані послуги з правової допомоги адвоката включають в себе:

- аналіз рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у третейській справі №3/22 - 1 година;

- аналіз судової практики апеляційних господарських судів як судів першої інстанції та Касаційного господарського суду Верховного Суду як суду апеляційної інстанції щодо розгляду заяв про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду - 1 година;

- підготовка заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду; направлення поштою вказаної заяви Товариству з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" та до Північного апеляційного господарського суду - 5 годин;

- участь адвоката Бонтлаб В.В. у судовому засіданні Північного апеляційного господарського суду у справі №873/15/22, яке відбулося 24.05.2022 року - 1500,00 грн;

- участь адвоката Бонтлаб В.В. у судовому засіданні Північного апеляційного господарського суду у справі №873/15/22, яке відбулося 07.06.2022 року - 1500,00 грн;

- додаткова оплата (гонорар успіху) у випадку задоволення заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у третейській справі №3/22 - 3000,00 грн.

При цьому, сторони погодили, що вартість однієї години правової допомоги Бюро становить 900,00 грн; загальна вартість наданої правової допомоги склала 12300,00 грн.

Також в акті зазначено, що сторони фінансових та інших претензій згідно Договору №02-12-2020 про надання правової допомоги від 02.12.2020 року одна до одної не мають. Правова допомога надана у повному обсязі. Підписанням даного Акту клієнт стверджує про повне виконання Бюро наданої правової допомоги на загальну суму 12300,00 гривень.

Від Товариства з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" клопотання про зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу адвоката та заперечень стосовно розміру заявлених таких не надходило.

Проаналізувавши наведений у заяві про відшкодування витрат на професійну правничу допомогу детальний опис наданих позивачу адвокатом Бонтлаб В.В. послуг, а також подані документи, суд вважає, що відображена у цих доказах інформація щодо характеру та обсягу виконаної адвокатом відповідача роботи (наданих послуг) не відповідає критерію розумності та є не співмірною з обсягом наданих адвокатом послуг, часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт.

Так, колегія суддів відзначає, що акт №4/22 від 07.06.2022 року здачі-приймання правової допомоги згідно договору від 02.12.2020 року не є безумовною підставою для відшкодування судом витрат на професійну правничу допомогу в зазначеному розмірі з іншої сторони. Суд виходить з того, що розмір таких витрат має бути доведений, документально обґрунтований та відповідати критерію розумної необхідності таких витрат.

На думку колегії суддів, послуга щодо аналізу рішення Третейського суду при Асоціації українських банків від 14.02.2022 року у третейській справі №3/22 поглинаються такою послугою як підготовка заяви про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду та направлення поштою вказаної заяви Товариству з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" та до Північного апеляційного господарського суду, з урахуванням витраченого адвокатом часу - 5 години.

Що стосується оцінки зазначеної в акті послуги - аналіз судової практики апеляційних господарських судів як судів першої інстанції та практики Касаційного господарського суду Верховного Суду як суду апеляційної інстанції щодо розгляду заяв про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду, на які, як зазначено в акті, адвокатом було витрачено 1 година є непідтвердженими, не відповідає критеріям реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), розумності їхнього розміру, у розумінні приписів ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України та не є співмірним зі складністю справи.

З огляду на викладене, враховуючи складність справи №873/15/22 та виконані роботи (надані послуги), колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" Бонтлаб В.В. про розподіл правничої допомоги та відшкодування з Товариства з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" витрат на професійну правничу допомогу за розгляд у суді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Консерваторія-Агро" про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду у сумі 10500,00 грн, оскільки цей розмір судових витрат відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України доведений, документально обґрунтований та відповідає критерію розумної необхідності таких витрат.

Керуючись статтями 123, 129, 234, 235, 244 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд -

УХВАЛИВ:

Задовольнити частково заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» адвоката Бонтлаб В.В. про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення витрат на професійну правничу допомогу, понесених при розгляді заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохім-партнер" про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації українських банків від 27 вересня 2021 у третейській справі №32/21.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНСЕРВАТОРІЯ-АГРО» (код ЄДРПОУ 36480329, зареєстроване: 78200, Івано-Франківська область, м. Коломия, вул. Д.Січинського, буд.53) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» (код ЄДРПОУ 38397547, зареєстроване: 42301, Сумська область, Сумський район, смт Степанівка, провулок Промисловий, 4) витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 10500,00 грн (десять тисяч п`ятсот гривень 00 копійок).

Відмовити у задоволенні решти заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОХІМ-ПАРТНЕР», адвоката Бонтлаба В.В. про стягнення витрат на професійну правничу допомогу, понесених у зв`язку з розглядом справи.

Видати наказ.

Додаткова ухвала суду набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України.

Суддя В.В. Сулім

СудПівнічний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення13.09.2022
Оприлюднено16.09.2022
Номер документу106250080
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи щодо оскарження рішень третейських судів та про видачу наказів на примусове виконання рішень третейських судів, з них про видачу наказу на примусове виконання рішення третейського суду

Судовий реєстр по справі —873/15/22

Судовий наказ від 04.10.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 13.09.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 04.07.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Судовий наказ від 26.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Судовий наказ від 26.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 14.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 06.06.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 23.05.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 16.05.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

Ухвала від 11.04.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сулім В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні