Справа № 438/867/22
Номер провадження 2/438/349/2022
У Х В А Л А
про поверненняпозовної заяви
16 вересня 2022 року м. Борислав
Суддя Бориславського міського суду Львівської області Хемич О.Б. вивчивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Бориславського міського центру зайнятості Львівської області про визнання трудового договору №400 від 04.10.2005 року БМЦЗ недійсним з моменту укладення та повернення позивачу усіх витрат за утримання найманого працівника, -
встановила:
Від позивача ОСОБА_1 13 вересня 2022 року на електронну пошту суду надійшла позовна заява №210 про визнання трудового договору №400 від 04.10.2005 року БМЦЗ недійсним з моменту укладення та повернення позивачу усіх витрат за утримання найманого працівника.
Відповідно до ч. 2ст. 183 ЦПК Україниписьмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно з ч. 8ст. 43 ЦПК Україниякщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).
Позовна заява ОСОБА_1 про визнання трудового договору №400 від 04.10.2005 року БМЦЗ недійсним з моменту укладення та повернення позивачу усіх витрат за утримання найманого працівника, яка надійшла на електронну пошту суду 13.0.2022, зареєстрована за вх. № 3773/22, не скріплена електронним підписом.
Статтею 1 Закону України "Про електронні довірчі послуги"визначено, що електронний підпис - електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис.
Відповідно достатті 5 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг"електронний документ - документ, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов`язкові реквізити документа. Склад та порядок розміщення обов`язкових реквізитів електронних документів визначається законодавством. Електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.
Для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов`язані з використанням електронних цифрових підписів, регулюються законом. Використання інших видів електронних підписів в електронному документообігу здійснюється суб`єктами електронного документообігу на договірних засадах (стаття 6 вказаного Закону).
Згідно з частиною 1статті 7 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг"оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно доЗакону України "Про електронні довірчі послуги".
Відповідно достатті 12 Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг"перевірка цілісності електронного документа проводиться шляхом перевірки електронного цифрового підпису.
Отже, створення електронного документа завершується накладенням електронного цифрового підпису його автора та надає електронному документу статусу оригіналу.
Таким чином, щоб мати статус оригіналу документа офіційного характеру, подана представником позивача через електронну пошту заява повинна бути скріплена електронним цифровим підписом.
Оскільки заява була подана через електронну пошту та не скріплена електронним цифровим підписом представника, то вказана заява не вважається такою, що підписана позивачем або його представником.
Відповідно до ч. 4ст. 183 ЦПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ч. 4ст. 183 ЦПК України суддя, -
у х в а л и л а:
Позовну заяву №210 за позовом ОСОБА_1 до Бориславського міського центру зайнятості Львівської області про визнання трудового договору №400 від 04.10.2005 року БМЦЗ недійсним з моменту укладення та повернення позивачу усіх витрат за утримання найманого працівника повернути позивачу
Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.Б. Хемич
Суд | Бориславський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2022 |
Оприлюднено | 20.09.2022 |
Номер документу | 106295855 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Бориславський міський суд Львівської області
Хемич О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні