Справа № 515/1086/22
Провадження № 2/515/1610/22
Татарбунарський районний суд Одеської області
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2022 року м.Татарбунари
Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Квєтка І.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Татарбунарський відділ соціального захисту населення Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
15 вересня 2022 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою до відповідача ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії, у якій просить зобов`язати ОСОБА_2 вчинити дії щодо надання йому на певний вказаний судом період часу оригінали посвідчень дитини-інваліда ОСОБА_3 , серії НОМЕР_1 та ОСОБА_4 , серії НОМЕР_2 , для виготовлення нотаріально завірених копій даних посвідчень.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Згідно зі статтею 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом способами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань. За положеннями статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з положеннями частини 1 статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.
Підставою для звернення до суду є наявність порушеного права, а таке звернення здійснюється особою, котрій це право належить, і саме з метою його захисту.
Захист суб`єктивних цивільних прав та інтересів здійснюється в передбаченому законом порядку, тобто за допомогою застосування належної форми, засобів і способів захисту.
Особа не може бути примушена до вчинення дій, вчинення яких не є обов`язковими для неї.
У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (частина перша статті 175 ЦПК України).
Відповідно до пунктів 4, 5, 9 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
Згідно з частинами п`ятою, шостою статті 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Відповідно до частини четвертої зазначеної статті до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, суд приходить до висновків, що вона таким вимогам не відповідає.
Так, замість позовної заяви ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, визначивши свій процесуальний статус у справі, як заявник, що не відповідає вимогам ЦПК України.
Крім того, у позовній заяві ОСОБА_1 не виклав чітко зміст позовних, не зазначив конкретних способів захисту своїх прав, які передбачені законом, не обгрунтував вимоги до відповідача та обставини, які обгрунтовують позовні вимоги, не зазначив та не надав докази, які підтверджують такі обставини, що є порушенням п.4 і 5 ч.3 ст.175, 177 ЦПК України.
Зокрема, ОСОБА_1 не обгрунтував у чому саме полягає порушення його прав відповідачем, який нормативний акт передбачає обов`язок відповідача діяти певним чином та як це узгоджується з встановленими правилами перетину державного кордону України. Крім того, ОСОБА_1 не зазначає, що захист його прав, у разі встановлення судом їх порушення, може бути захищений лише у зазначений ним спосіб і такий спосіб є ефективним, тобто наявний механізм примусового виконання такого рішення. У матеріалах заяви відсутні докази звернення до відповідача про надання документів й відмови останньої у такому.
Із змісту заяви не можливо зрозуміти, які саме цивільні права позивача порушені відповідачем, що такі права підлягають судовому захисту з посиланням на норми чинного законодавства.
Крім того, позивач не зазначив попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, як то передбачено у п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру та сплачено за подання до суду позову судовий збір у розмірі 497,00 грн.
Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у щомісячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношені до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Прожитковий мінімум для працездатних осіб з січня 2022 року складає 2481,00 грн., що становить 992, 40 грн.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 495, 40 грн. та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до частин першої-третьої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Суд враховує також те, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини, зокрема рішення у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28 жовтня 1998 року та «Креуз проти Польщі» від 19 червня 2001 року, у яких зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Якщо законом визначений порядок для вчинення певних дій, такий порядок в силу вимог вітчизняного та Європейського законодавства повинен дисциплінувати осіб, що звертаються до суду та не допустити судовий процес у безладний рух, так як право на суд не є абсолютним.
За даних обставин позовну заяву слід залишити без руху, а позивачу необхідно надати строк для виправлення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України, суддя
постановив:
Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Татарбунарський відділ соціального захисту населення Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії, ,- залишити без руху.
Надати позивачу десять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків щодо форми та змісту позовної заяви, які зазначені у мотивувальній частині даної ухвали; сплатити судовий збір за подання до суду позову немайнового характеру у сумі 495, 40 грн.за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК в Од.обл./м. Татарбун./22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - UA498999980313111206000015732, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу *;101;
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом наданого часу, заява буде вважатися неподаною і повернута.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Татарбунарський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 20.09.2022 |
Номер документу | 106297588 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Татарбунарський районний суд Одеської області
Квєтка І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні