Ухвала
від 12.01.2023 по справі 515/1086/22
ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/1086/22

Провадження № 2/515/103/23

Татарбунарський районний суд Одеської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без розгляду

12 січня 2023 року м.Татарбунари

Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Квєтка І.А.,

секретар судового засідання Комерзан Л.І.,

за участю представника відповідача - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Татарбунари позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Татарбунарський відділ соціального захисту населення Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

15 вересня 2022 року ОСОБА_2 звернувся до суду з заявою до відповідача ОСОБА_3 про зобов`язання вчинити певні дії, у якій з урахуванням уточнень, просить зобов`язати ОСОБА_3 вчинити дії щодо надання йому на певний вказаний судом період часу оригінали посвідчень дитини-інваліда ОСОБА_4 , серії НОМЕР_1 та ОСОБА_5 , серії НОМЕР_2 , для виготовлення нотаріально завірених копій даних посвідчень. Ухвалою суду від 22 вересня 2022 року відкрито провадження у справі.

12 січня 2023 року позивач повторно не з`явився у судове засідання, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно (попередні неявки 29 листопада 2022 року, 12 грудня 2022 року, 26 грудня 2022 року), про причини неявки суд не повідомив, заяви про розгляд справи у його відсутність не подав.

Представник відповідачки ОСОБА_1 у судовому засіданні заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з повторною неявкою позивача.

Представник Татарбунарського відділу соціального захисту населення Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області Н.Волосатова подала заяву про слухання справи без участі третьої особи.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до такого.

У відповідності до ст.131 ЦПК України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, що забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо учасник судового процесу за цією адресою більше не проживає або не знаходиться. Якщо учасник судового процесу повідомляє суду номери телефонів і факсів, адресу електронної пошти або іншу аналогічну інформацію, він повинен поінформувати суд про їх зміну під час розгляду справи. Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання без поважних причин.

Згідно з п.2 ч.2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними. У разі повторної неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним про причини неявки суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності, і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору (ч.5 ст.223 ЦПК України).

Відповідно до п.3 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з`явився в судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає розгляду справи.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі (ст.2 ЦПК України).

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч.1 ст.44 ЦПК України).

Як зазначено у рішенні ЄСПЛ у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. Заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання (рішення ЄСПЛ у справі «Юніон Аліментарія Сандерс С. А. проти Іспанії» від 07 липня 1989 року).

Враховуючи, що позивач у судові засідання, призначені на 29 листопада 2022 року, 12 грудня 2022 року, 26 грудня 2022 року та 12 січня 2023 року, не з`явився, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи без його участі до суду не подав, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без розгляду в зв`язку із повторною неявкою останнього в судове засідання.

Керуючись ст. 257, 260 ЦПК України, суд

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа: Татарбунарський відділ соціального захисту населення Управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської районної державної адміністрації Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Роз`яснити, що особа, заяву якої залишено без розгляду, після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду, має право звернутися до суду повторно.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду.

Суддя

Дата складення ухвали 12.01.2023.

СудТатарбунарський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення12.01.2023
Оприлюднено13.01.2023
Номер документу108348281
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —515/1086/22

Ухвала від 12.01.2023

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Квєтка І. А.

Ухвала від 07.11.2022

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Квєтка І. А.

Ухвала від 21.09.2022

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Квєтка І. А.

Ухвала від 18.09.2022

Цивільне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Квєтка І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні