ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду
та відкриття провадження у справі
19.09.2022м. ДніпроСправа № 904/3070/22
Суддя Господарського суду Дніпропетровської області Новікова Р.Г. , розглянувши матеріали
за позовом Фізичної особі-підприємця Губки Ігоря Вікторовича м. Дніпро
до Садівничого товариства «Урожай» смт. Слобожанське
про стягнення суми боргу в розмірі 9000грн., 3%річних в розмірі 267грн.04коп., суму інфляційної складової в розмірі 2139грн.37коп.
ВСТАНОВИВ: Фізична особа-підприємець Губка Ігор Вікторович звернувся до Садівничого товариства «Урожай» з позовом про стягнення суми боргу в розмірі 9000грн., 3%річних в розмірі 267грн.04коп., суму інфляційної складової в розмірі 2139грн.37коп.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на порушення відповідачем зобов`язань з оплати виконаних робіт на підставі договору №0116 від 06.09.2021.
Позивач зазначає, що на виконання договору №0116 від 06.09.2021 розробив проектну документацію «Технічне переоснащення електромереж 6кВ садівничого товариства «Урожай», Дніпровський район смт. Слобожанське» та направив її відповідачу 14.09.2021 засобами електронного зв`язку через мобільні додатки Viber та Telegram.
Посилаючись на пункти 2.2, 2.3 договору, позивач зазначає, що 50% вартості робіт оплачуються замовником до початку виконання робіт. Решта коштів (50% вартості робіт) оплачуються протягом трьох банківських днів з моменту підписання сторонами акту приймання виконаних робіт на підставі виставленого підрядником рахунку на оплату. Платіжним дорученням №119 від 02.09.2021 відповідач перерахував позивачу 9000грн. (50% вартості робіт).
Позивач вказує, що відповідно до пункту 2.4. договору акт про приймання виконаних робіт підписується сторонами протягом трьох робочих днів з моменту завершення підрядником виконання робіт. Якщо протягом 15 днів після здачі робіт акт здачі-приймання робіт не буде оформлений або повернутий підряднику з мотивованою відмовою, робота вважається прийнятою з виконанням усіх домовленостей.
Позивач наполягає на тому, що 14.09.2021 проектна документація була прийнята замовником з можливістю її використання та подання до відповідних компетентних органів. В свою чергу, у відповідача виник обов`язок прийняти таку роботу, шляхом підписання акту прийняття виконаних робіт, або право на відмову від підписання такого акту з обов`язковим зазначенням мотивації такої відмови.
Позивач стверджує, що відповідач неодноразово відкладав підписання акту прийняття виконаних робіт та виконання своїх зобов`язань за договором з різних підстав (неможливістю фізично приїхати до офісу підрядника, ведення воєнного стану тощо).
Позивач повідомляє, що акт здачі-приймання виконаних робіт за договором був підписаний відповідачем лише 02.08.2022. На адресу відповідача направлялась претензія від 23.08.2022.
На підставі статті 625 Цивільного кодексу України за порушення строків оплати виконаних робіт позивач нарахував та заявив до стягнення 3%річних в розмірі 267грн.04коп. за період з 20.09.2021 по 15.09.2022 та суму інфляційної складової в розмірі 2139грн.37коп. за жовтень 2021року серпень 2022року.
Позивач наводить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат: судовий збір в розмірі 2481грн. та витрати на правову (правничу) допомогу в розмірі 3000грн.
Також позивач просить розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, що є достатнім для прийняття її до розгляду і відкриття провадження у справі.
Відповідно до частин 3, 4 статті 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з частиною 2 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами, зокрема, є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481грн. х 100=248100грн.). В даному випадку, предметом розгляду є вимога про стягнення суми у розмірі 11406грн.41коп. Тобто за ознаками ціни позову ця справа належить до малозначної.
З огляну на положення Господарського процесуального кодексу України та матеріали позову, суд приходить до висновку про розгляд поданої позовної заяви у порядку спрощеного позовного провадження.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи предмет та підстави позову, подані докази, судом встановлено, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін.
Керуючись статтями 12, 162, 164, 172, 176, 234, 235, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Задовольнити клопотання позивача та здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними в справі матеріалами.
3. Запропонувати відповідачу у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати суду відзив на позов відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
4. Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст. 250 Господарського процесуального кодексу України, він має право надати заяву з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, в строк протягом 5 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
У випадку подання заяви з запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідач направляє її копію на адресу інших учасників справи, докази чого надає суду (розрахунковий чек, опис вкладення до цінного листа).
5. Запропонувати позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву, подати відповідь на відзив в порядку статті 166 Господарського процесуального кодексу України, копію якого направити відповідачу в той самий строк.
6. Роз`яснити учасникам, що відповідні заяви по суті справи повинні відповідати вимогам статей 161-168 Господарського процесуального кодексу України та мають бути подані в строк, визначений в ухвалі.
7. Звернути увагу учасників справи, що заяви, клопотання і заперечення при розгляді справи судом подаються за правилами, встановленими статями 169, 170, 251 Господарського процесуального кодексу України.
8. Попередити учасників справи, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (належної якості).
9. Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України Про електронний цифровий підпис та Закону України Про електронні довірчі послуги.
10. Учасники справи, зважаючи на недостатність коштів в Господарського суду Дніпропетровської області на відправку поштової кореспонденції, можуть:
- надати інформацію про їх електронні адреси (за наявності) для надіслання судом процесуальних документів пов`язаних з розглядом справи.
- зареєструватися (створити поштову скриньку електронного суду) в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді у конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
- отримувати процесуальні документи безпосередньо в суді.
11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http//dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz.
Суддя Р.Г. Новікова
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2022 |
Оприлюднено | 21.09.2022 |
Номер документу | 106302678 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні