КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 вересня 2022 року Київ № 320/8426/22
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до публічного акціонерного товариства "Світанок" про стягнення заборгованості,
у с т а н о в и в:
ГУ ПФУ у Київській області звернулось до суду, пред`явивши вимогу про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з ПАТ "Світанок" у розмірі 22373,95 грн.
Дослідивши позовну заяву та приєднані до неї документи, суд вважає за необхідне залишити позов без руху з наданням десятиденного строку для усунення його недоліків шляхом подання позовної заяви у новій редакції у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи із зазначенням у ньому:
обгрунтованого розрахунку суми стягнення. При цьому, суд підкреслює, що розрахунок повинен містити обчислення параметрів та характеристику величини суми стягнення, в тому числі із розкриттям змісту числових значень суми 22373,95 грн. із визначенням всіх її складових та наданням документів, що підтверджують кожну складову суми стягнення; викладення обставин, якими обгрунтовані заявлені вимоги з посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, в тому числі, коли та на якій підставі відповідач був прийнятий на облік в органах пенсійного фонду як платник збору на обов`язкове державне пенсійне страхування та представлення доказу, який підтверджує цей факт; посилання та подання документів, на підставі яких вбачається, що зазначені в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій особи були працівниками відповідача, у зв`язку з чим у підприємства виник обов`язок зі сплати внеску; представлення суду витягу ЄДРПОУ про реєстрацію відповідача у якості юридичної особи; надання належних доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками, а саме оригіналу опису вкладення; зазначення у позові місця знаходження оригіналів документів, копії яких долучено до справи; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 2481,00 грн; всіх документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, згідно з п. 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020).
Вирішуючи питання про залишення позовної заяви без руху, суд також зважив на таке:
за приписами ч. 3 ст. 161 КАСУ, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, позивачем судовий збір взагалі не сплачено.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674-VI, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Предметом даного позову є стягнення грошових коштів з відповідача у розмірі 23337,37 грн., тобто, дана позовна вимога є вимогою майнового характеру.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлений законом на 1 січня 2022 року, становить 2481,00 гривень.
Таким чином, позивачеві слід оплатити судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 2481,00 грн. (1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Крім того, у відповідності до ч.4 ст.161 КАСУ, на позивача покладається обов`язок додати до позовної заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) та зазначити місцезнаходження оригіналів письмових доказів копії яких приєднані до справи.
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом, - ч.ч.1-5 ст.94 КАСУ.
Згідно з п.5.26 Державного стандарту «Уніфікована система організаційно - розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020" (чинний з 01.09.2021) відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів «Згідно з оригіналом» (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з цим, як вбачається з додатків до позовної заяви, заявником до позову додано копії документів, які не містять належних відміток про засвідчення копій, передбачених ч.5 ст.94 КАСУ та п. 5.26 ДСТУ 4163-2020, а саме дати засвідчення копії.
Також, як вбачається із копій документів, доданих до позовної заяви, останні засвідченні представником за довіреністю Гранько Т.Г., однак жодних документів, які визначають обсяг повноважень такої особи заявник не надає, у зв`язку з чим такі копії не можуть бути прийняті судом в якості належних та допустимих доказів у справі.
Отже, даний недолік позовної заяви позивачу необхідно усунути шляхом надання суду належним чином засвідчених копій усіх документів, доданих до позовної заяви (як для суду, так і для відповідача).
Також, за приписами ч.2 статті 161 суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Пунктом 19 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 передбачено, що внутрішні поштові відправлення можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Внутрішні поштові відправлення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п. 59 Правил).
За змістом пункту 61 Правил надання поштового зв`язку, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
З наведеного вбачається, що звертаючись до суду із позовом, на позивача - суб`єкта владних повноважень покладений обов`язок додати документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів рекомендованим листом з описом вкладення, оскільки додана до позовної заяви копія фіскального чеку засвідчує тільки оплату позивачем послуг поштового зв`язку, проте не підтверджує наявність вкладення у лист відповідних документів (копії позовної заяви та доданих до неї документів) відповідачу, у зв`язку з чим у суду відсутня можливість пересвідчитися у направленні копії позовної заяви з доданими до неї документами на адресу місцезнаходження відповідача.
Зазначені вище недоліки вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.
З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені неналежним чином, чого вимагає КАСУ, суддя визнав за необхідне залишити позовну заяву без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248 КАС України, суд -
у х в а л и в:
позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до публічного акціонерного товариства "Світанок" про стягнення заборгованості, - залишити без руху.
Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2022 |
Оприлюднено | 21.09.2022 |
Номер документу | 106310657 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні