Ухвала
від 17.11.2022 по справі 320/8426/22
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДУ Х В А Л А

про повернення позовної заяви

17 листопада 2022 року Київ № 320/8426/22

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області до публічного акціонерного товариства "Світанок" про стягнення заборгованості,

у с т а н о в и в:

ГУ ПФУ у Київській області звернулось до суду, пред`явивши вимогу про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з ПАТ "Світанок" у розмірі 22373,95 грн.

Ухвалою суду від 16.09.2022 вказану позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали та встановлено спосіб усунення недоліків позову.

У зв`язку з відсутністю фінансування видатків на оплату послуг з пересилання поштових відправлень, ухвала КОАС від 16.09.2022 про залишення позовної заяви без руху була надіслана на офіційну електронну адресу позивача, вказану ним у позовній заяві, а саме: gu@ko.pfu.gov.ua.

Пунктом 2 частини 6 статті 251 КАС України встановлено, що днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи.

В матеріалах справи міститься довідка про доставку електронного листа, в якій зазначено, що ухвала КОАС від 16.09.2022 доставлена до електронної скриньки позивача 19.09.2022. Оскільки позивач не повідомляв суд про зміну своєї електронної адреси (ч. 3 ст. 131 КАС України), останній вважається належним чином повідомленим, а вказана ухвала врученою в порядку ст. 129 КАС України.

При цьому, Європейський суд з прав людини у рішенні від 03.04.2008 у справі "Пономарьов проти України" зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Таким чином, враховуючи дату отримання позивачем ухвали, недоліки позовної заяви повинні були бути усунуті у строк до 29.09.2022 включно.

Однак, у встановлений судом строк позивачем не усунуто недоліки позовної заяви, а саме не подано суду позовної заяви у новій редакції у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи із зазначенням у ній: обгрунтованого розрахунку суми стягнення; викладення обставин, якими обгрунтовані заявлені вимоги з посилання на докази, що підтверджують кожну обставину, в тому числі, коли та на якій підставі відповідач був прийнятий на облік в органах пенсійного фонду як платник збору на обов`язкове державне пенсійне страхування та представлення доказу, який підтверджує цей факт; посилання та подання документів, на підставі яких вбачається, що зазначені в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій особи були працівниками відповідача, у зв`язку з чим у підприємства виник обов`язок зі сплати внеску; представлення суду витягу ЄДРПОУ про реєстрацію відповідача у якості юридичної особи; надання належних доказів направлення відповідачеві копії позовної заяви з додатками, а саме оригіналу опису вкладення; зазначення у позові місця знаходження оригіналів документів, копії яких долучено до справи; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; подання квитанції про сплату судового збору у розмірі 2481,00 грн; всіх документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, згідно з п. 5.26 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2020), як і не подано клопотання про продовження строку на усунення вказаних недоліків.

Пунктом 1 частини четвертої статті 169 КАС України встановлено, що позовна заява повертається позивачу, якщо останній не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях від 20.05.2010 у справі "Пелевін проти України" та від 15.05.2019 у справі "Молдавська проти України" зазначив, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальні заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений КАС України.

Згідно з ч. 5 ст. 169 КАС України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Відтак, враховуючи, що у встановлений судом строк позивачем не було усунуто недоліки, вказані в ухвалі суду від 16.09.2022, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви.

Керуючись статтями 169, 171, 243, 248 КАС України, суд,

у х в а л и в:

позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (ЄДРПОУ 22933548; вул. Саєнка Андрія, 10, м.Фастів, Київська обл., 08500) до публічного акціонерного товариства "Світанок" (ЄДРПОУ 00857462; вул. Шевченків шлях, 268, м. Березань, Київська обл., 07540) про стягнення заборгованості,- повернути позивачу.

Роз`яснити, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.11.2022
Оприлюднено24.11.2022
Номер документу107443132
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них

Судовий реєстр по справі —320/8426/22

Ухвала від 17.11.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

Ухвала від 15.09.2022

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Брагіна О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні